دوره آموزش دف در کرج

کلاس آموزش دف در کرج

مدرس : خانم شیوا میرزایی

تعداد ساعت دوره : به صورت خصوصی و گروهی ( یک ساعت در هفته )

هزینه : تماس بگیرید

  دوره آموزش دف در موسسه باغ آینه،  در زیر مجموعه فعالیت های هنری برگزار می گردد. دوره آموزش دف به دو شکل آموزش خصوصی و گروهی دایر بوده و به تعداد ۴ جلسه در ماه می باشد. مجموعه باغ آینه به عنوان موسسه فرهنگی هنری در کرج با بیش از ده سال سابقه موفق فعالیت در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، تحصیلی، کودک، مشاوره و روانشناسی توانسته به یکی از نام های شناخته شده در کرج تبدیل گردد.

  شاخه های مختلف کلاس های هنری در باغ آینه شامل: کلاس های آموزش موسیقی، آموزش نقاشی (دو دوره تخصصی کودک و بزرگسال)، آموزش خوشنویسی، آموزش تئاتر (کودک و بزرگسال)، آموزش داستان نویسی و آموزش هنر های دستی می باشد. در دوره موسیقی باغ آینه کلاس های آموزش دف، آموزش تار و سه تار، آموزش سنتور، آموزش گیتار، آموزش تنبک و آموزش سایر سازهای سنتی و مدرن صورت می گیرد. تمام دوره های باغ آینه با کمک اساتید حرفه ای و متخصص در حوزه آموزشی شان برگزار می شد. باغ آینه به صورت تخصصی کلاس های هنری خود را برای رده سنی کودک نیز برگزار نموده و والدینی که علاقمند به ثبت نام کودکانشان در کلاس های هنری و فرهنگی مختص رده سنی کودک هستند، می توانند با مجموعه تماس بگیرند.

  پیش از هر چیز علاقمندان به یادگیری ساز سنتی و ایرانی دف بهتر است اطلاعاتی هر چند کوتاه از این ساز اصیل به دست آورند. از سال های دور دف به عنوان یکی از رکن های اصلی محافل و مجالس ایرانی شناخته می شده است. ساز دف همانطور که از ظاهرش پیداست یک آلت موسیقیایی ساخته شده از چوپ و پوست بوده که فرم دایره ای دارد و دور تا دور محیط این ساز با کمک حلقه های فلزی کوچک پوشانده می شود. در اصل دف را در مجموعه سازهای ضربی ایرانی می توان قرار داد. در رابطه با نواختن دف، کل فیزیک شخص ممکن است در آن بسیار اهمیت داشته باشد بنابراین توان و آمادگی جسمانی بسیار مهم است.

  دوره آموزش دف در باغ آینه شامل یادگیری مبانی اصلی آشنایی با دف و اصول نواختن آن می باشد. در این کلاس ها هنرجویان با ریتم های مختلف در آموزش دف به طور کامل آشنا می شوند. دوره های آموزش دف باغ آینه  در چند مرحله اساسی برگزار شده که  برای آموزش از سطح مبتدی تا پیشرفته ادامه دارد. در آغاز دوره آموزش دف، هنرجو با اصول و قواعد کلی این ساز آشنا شده و با گذشت زمان و در طول گذراندن دوره نحوه پیاده نمودن ضربات مختلف بر روی ساز آموزش داده می شود. با کمی آمادگی هنرجو در کار با ساز آموزش ریتم ها از سطح ساده تر تا رسیدن به سطح پیشرفته صورت می گیرد.

  ابتدا هنرجو با تئوری موسیقی آشنا شده و نحوه گرفتن ساز و انواع ضربه های مورد استفاده در دف را می آموزد. با مرور زمان و انجام تمرین های زیاد با ریتم های مختلف و تکنیک های گوناگون دف نوازی آشنا شده و با کامل شدن فرآیند یادگیری، هنرجو می تواند ریتم های ساده را به صورت تکی و یا همنوازی با سازهای دیگر بیاموزد.

  سبد خرید