آموزش تئاتر در کرج

کلاس آموزش تئاتر در کرج

تئاتر یکی از کلاس های آموزشی است که طرفداران بسیاری دارد و افراد بسیاری در سراسر جهان به دنبال یادگیری تکنیک های تئاتر می باشند.

همه روزه افراد بسیاری به کلاس های تئاتر رجوع می کنند تا با تقویت استعدادهای خود بتوانند روزی پا در این عرصه بگذارند و همچون هنرمندی مشهور بدرخشند.

تئاتر چیست

تئاتر چیست ؟

البته امروزه با وجود پیشرفت هایی که در هنر شاهد آن بودیم اغلب افراد جامعه با این عرصه هنری آشنایی دارند اما برای توصیفات دقیق تر در مورد این شاخه هنری توضیحاتی ارائه می دهیم.

در حالت کلی تئاتر یکی از شاخه های هنر های نمایشی است که در آن تنها به نمایش یک داستان پرداخته می شود. تئاتر به صورت کاملا لحظه ای است به این معنی که بازیگران تئاتر مجبور به اجرای زنده در مقابل بیینددگان می باشند.

این شاخه هنری گونه های مختلفی دارد اما متاسفانه اغلب با سبک داماتیک در جامعه معرفی شده است. اگر بخواهیم به گونه های تئاتر اشاره کنیم می توانی به سبک های دراماتیک، اپرا، باله، کابوکب، تعزیه، خیمه شب بازی، پانتومیم و… اشاره کرد. در ادامه به هر یک از این زیر شاخه ها به تفکیک می پردازیم.

اگر بخواهیم این هنر نمایشی را در اصطلاح و واژه ریشه یابی نماییم به ریشه یونانی برمی خوریم. در زبان یونانی تئاتر به معنای آن چیزی است که به آن نگاه می کنند البته در زبان فارسی نیز این واژه دارای معنی می باشد، در زبان فارسی این واژه به معنای نمایش یا تماشا می باشد. درواقع هر دو زبان به یک معنی اشاره می کند.

هنرهای نمایشی

تا کنون بارها و بارها به این موضوع اشاره کردیم که تئاتر یکی از انواع هنرهای نمایشی است . اما هنرهای نمایشی چه چیزهایی هستند؟

درواقع هنرهای نمایشی نوع به خصوصی از هنر می باشد که هنرمند در هنرمایی خود صرفا از بدن، فیزیک خود و سایر امکانات جانبی دیگر استفاده می نماید درواقع هنرهای نمایشی بر خلاف هنرهای پلاستیکی از جمله نقاشی، مجسمه سازی، سفال گری و… می باشند.

درواقع برای نخستین بار واژه هنرهای تجسمی در سال ۱۷۱۱ مورد استفاده قرار گرفت. در آن زمان هنرهای تجسمی به مجموعه هنرهایی اطلاق شد که نقش نمای آن بازیگر بود. دقیقا امروزه هم هنرهای نمایشی بر مبنای بازیگران می باشند و اگر بازیگری نباشد هنرهای نمایشی معنا نخواهد داشت.

هنرهای نمایشی به خودی خود شامل هفت زیر مجموعه می باشد که تئاتر یکی از آنها می باشد. انواع هنرهای تجسمی شامل موارد زیر می باشد:

 1. رقص
 2. اپرا
 3. تئاتر
 4. سیرک
 5. موسیقی
 6. نقاشی
 7. مجسمه سازی

اگر بخواهیم این شاخه هنری را مورد بررسی دقیق قرار دهیم به کشور یونان و روم می رسیم، بله دقیقا ابتدایی ترین زمانی که تئاتر روی کار آمد مربوط به دوران قبل از میلاد مسیح می باشد که آغازگر آن نیز مردم روم و یونان می باشند.

همانطور که پیشتر نیز متذکر این موضوع شدیم این شاخه هنری شامل زیر شاخه های مختلفی می باشد. اگر بخواهیم به زیر شاخه های این هنر اشاره نماییم به لیست زیر بر می خوریم.

 • تئاتر خیابانی
 • پانتومیم ( بی کلام)
 • نمایش رو حوضی
 • نقالی
 • نمایش عروسکی
 • و…

در حالت کلی تئاتر نوعی نمایش زنده است، نمایش نیز به نوعی هنر نمایی توسط بازیگران گفته می شود که بر روی سن انجام شده و توسط شخصی به نام کارگردان هدایت می شود.

تئاتر خیابانی

تئاتر خیابانی در واقع نوعی نمایش است که بازیگران مختلف برای اجرای آن از فضای عمومی همچون پارک ها ، خیابان ها، میدان ها و… استفاده می نمایند.

اگر بخواهیم تحلیل تاریخی از تئاتر خیابانی بپردازیم به دوران تاریخی قدیمی باز می گردیم. اما استقلال تئاتر خیابانی به عنوان یکی از زیر شاخه های این گرایش هنرهای نمایشی از سده نوزده و بیست روی کار آمده است.

موضاعاتی که اغلب درون مایه تئاتر خیابانی را می سازند بر خلاف تئاتر کلاسیک استو در این شاخه اغلب به بیان مشکلات اجتماعی موجود در جامعه پرداخته می شود. به عنوان مثال موضوعی که در تئاترهای خیابانی اغلب ه آن پرداخته می شود مشکلات زنان جامعه ایرانی است.

اغلب جامعه شناسان مختلف روی کار آمدن تئاتر خیابانی را مدیون جنبش فمنیرم می دانند در واقع افرادی بر این اعتقاد هستند که شکل گیری شاخه خیابانی این هنر نمایشی به جنبش های متعددی که به قرن بیستم وجود داشت بازمی گردد.

در حالت کلی همانطور که در قسمت فوق نیز به این موضوع اشاره شد شاخه خیابانی این هنر نمایشی به سده بیستم باز میگردد و اگر بخواهیم از لحاظ موقعیت مکانی در جست و جوی آن باشیم به شهر مریوان بر می خوریم. دقیقا شهر مریوان به عنوان پایتخت تئاترهای خیابانی شناخته شده است.

پانتومیم ( تئاتر بی کلام ) 

یکی از سبک های تئاتر پانتومیم یا تئاتر بی کلام می باشد که تاریخی دیرینه دارد. شاید این سبک تئاتر بیش از سایر موارد برایتان آشکار باشد زیرا بازی پانتومیم نیز دقیقا الهام گرفته از این سبک هنری می باشد.

جالب است بدانید پانتومیم تنها یک اصطلاح رایج اشتباه است، درواقع پانتومایم دقیق ترین مفهوم را می رساند و در زبان های مختلف آن را با وازه پانتومایم می شناسند.

دقیقا قبل از این که هنر پانتومیمی وجود داشته باشد پانتومایم وجود داشت و قبل از آن نیز مایم وجود داشت. جالب است بدانید پانتومیم از ابتدای بشریت در زندگی انسان ها نقش داشته است. ریشه واژه ” مایم ” به دورانی از زندگی بشر بازمیگردد که انسان ها هنوز به زبان به خصوصی مسلط نبوده و با استفاده از زبان بدن خود با یکدیگر صحبت می کردند. درواقع در آن زمان از طریق مایم و حرکات بدن منظور و افکار خود را بیان می کردند.

امروزه توصیفات متعددی از پانتومیم مطرح شده است، یکی از این توصیفات جالب از پانتومیم مجموعه ای از تابلوهای متعدد است که به واسطه بدن انسان ها تشکیل می شود.

پانتومیم یا تئاتر بی کلام به خودی خود اقیانوسی بی کران است که شامل موارد مختلف می باشد. در حالت کلی پانتومیم به چند دسته تقسیم بندی می شود که در این قسمت به آن اشاره می نماییم.

 • مایم فیگوراتیو
 • مایم تشریحی
 • مایم کاربردی
 • مایم عروسکی به دو دسته تقسیم میشود : الف : عروسک کوکی ب : خیمه شب بازی
 • مایم ماشینی یا ربوتیک

هر یک از گرایش ها و زیر شاخه های پانتومیم دنیایی دارد که اگر وارد آن شوید بسیار جالب خواهد بود. در این قسمت اندکی به توصیف در مورد زیرشاخه های پانتومیم می پردازیم.

در حالت کلی بازیگری هنری است که یک بازیگر قهار برای ایفای نقش صحیح مستلزم کنترل می باشد. شاید در لحظه رو به رو شدن با واژه کنترل در نظرتان بسیار ساده تلقی شود اما بازیگری به معنای کنترل هم زمان حس، بدن و کلام می باشد.

کنترل کامل این سه مورد کلید موفقیت بازیگری می باشد. اگر به بازیگران مختلف بنگرید به وضوح به این قابلیت پی می برید. پانتومیم نیز همانند سایر شاخه های بازیگری و تئاتر می باشد و شخصی که در آن ایفای نقش می کند باید احاطه و کنترل کامل داشته باشد.

مایم فیگوراتیو 

در این مورد بازیگر باید قابلیت کنترل و به نوعی ایستایی در زمان ها و موقعیت های مختلف را داشته باشد. قطعا نمایش های پانتومیمی را مشاهده کرده است که برای چند لحظه بازیگر در فیگوری مشخص میماند و گویی در لحظه ای به خصوص زمان متوقف شده و بازیگر در همان لحظه ایستاده است. این دقیقا همان مایم فیگوراتیو است.

مایم تشریحی

در این نوع به خصوص از پانتومیم بازیگر به نوعی تشریح یا توصیف موقعیت های مختلف باتوجه به نمایش نامه را انجام می دهد. البته این نوع توصیف کاملا متفاوت از بازیگری می باشد.

در حالت کلی پانتومیم ها حول یک جمله می چرخند. به عنوان مثال پانتومیمی با عنوان ” پیت به رستوران می رود ” تنها از سه الی چهار کلمه تشکیل شده و حول آن می چرخد.

مایم کاربردی

در این نوع نمایش نیز از دو یا چند ایما گر دیگ استفاده می شود که این ایماگران نقش اشیاء، صخره و… را ایفا می کنند.

 مایم عروسکی

تفاوتی اساسی بین مایم عروسکی و غیر عروسکی وجود دارد. در مایم عروسکی تمامی مفاصل بازیگر تقلیل پیدا می کند.

مایم ماشینی یا ربوتیک

این مورد نیز یکی از مایم هایی است که در آن ترکیب محورهای حرکتی بازیگر یا به اصطلاح صحیح تر ایماگر را مشاهده نمی کنید.

در این نوع مایم حرکات افقی و عمودی را به صورت هم زمان مشاهده نخواهید کرد. شاید شباهت اندکی بین مایم ربوتیک و عروسکی وجود داشته باشد و آن هم به حرکت مفاصل برمی گردد. در این نوع به خصوص از مایم حرکات مفاصل بیشتر است اما دیگر در آن حرکات عروسکی مشاهده نخواهید کرد.

نمایش رو حوضی

شاید این مورد یکی از قدیمی ترین سبک ها و گرایش های تئاتر باشد. در زمان های قدیم در هر خانه معمولا یک حوض وجود داشت.

در آن زمان با قرار دادن یک تخته بر روی حوض شرایطی را مهیا می ساختند تا بازیگران برای ایفای نقش بر روی آن ایستاده و بتوانند هنرنمایی کنند.

شاید این حوض ها در زمان های قدیم همچون سن در زمان حال باشند و سن درواقع تکامل یافته حوضچه های قدیم می باشد. دقیقا یکی از دلایل نام گذاری این سبک همین موضوع می باشد.

در نمایش رو حوضی نیز همه چیز مشابه یک تئاتر بود و بازیگران دیالوگ های خود را در زمان های مقرر بیان می کردند و از این طریق هنر نمایی خود را به دیگران نشان می دادند.

نقالی

نقالی یکی از قدیمی ترین سبک های تئاتر در جوامع و فرهنگ ایرانی است که اگر بخواهیم به ریشه یابی آن بپردازیم به زمان های خیلی قدیم بازمیگردیم.

نام دیگری که بر نقالی نهاده اند افسانه گویی است. درواقع نقالی به نحوه بیان افسانه های قدیمی جوامع مختلف می باشد. کسی که در این سبک از تئاتر نقش آفرینی می کند با نام نقال در جامعه شناخته شده است.

درواقع نقال شخصیتی است که با بیان شیوای خود یک داستان حماسی را بیان می کند و اکثر داستان های شاهان و پهلوانان ایران زمین نقل می شود.

در کلاس های شاهنامه خوانی نیز برخی از اساتید به نقل شاهنامه با بیان شیوایی می پردازند و گویی نقالی می کنند.

نمایش عروسکی

درواقع نمایش عروسکی نیز نوعی تئاتر و نمایش زنده است که دیگر انسان ها به عنوان بازیگر در آن ایفای نقش نمیکنند و به جای بازیگران عروسک یا هر شی دیگری ایفای نقش می کند.

اما با این وجود مدیریت کلامی و حرکتی عروسک به عهده یک انسان است که در اصطلاح تئاتر به او عروسک گردان گفته می شود.

درواقع عروسک تنها به وسیله اراده عروسک گردان حرکت و صحبت می کند. در گذشته این هنر ویژه با نام خیمه شب بازی در جامعه معروف بود و به مرور زمان با روی کار آمدن عروسک های مختلف با قابلیت های بیشتر امروزه آن را با نام نمایش عروسکی می شناسند.

اغلب طرفداران پر و پا قرص این نوع تئاتر کودکان هستند و این موضوع اصلا جای تعجبی ندارد زیرا عروسک ها آنچنان از لحاظ بصری جذابیت دارد که نه تنها کودکان بلکه بزرگسالان نیز شیفته آن می شوند.

شرایط ورود به هنرهای نمایشی

شرایط ورود به عرصه تئاتر

بازیگری یکی از مشاغل پر طرفدار در جامعه است که از پیر تا جوان به دنبال ورود به این عرصه هنری می باشند. در واقع تئاتر و بازیگری شاید تنها مشاغلی باشند که هیچ محدودیتی برای ورود به آن وجود نداشته باشد.

تنها کافی است اندکی استعداد داشت و با اصول و مبانی اولیه آشنا شد در آن زمان است که کودک ۳ ساله تا افراد مسن می توانند به راحتی وارد حرفه مورد نظر شده و در پروژه های مختلف ایفای نقش نمایند.

باغ آینه به عنوان برترین موسسه فرهنگی و هنری در سطح استان البرز با استفاده از برترین اساتید حرفه تئاتر و بازیگری توانسته است یکی از بزرگ ترین کلاس های آموزش تئاتر ار در سطح استان البرز برگزار نماید و از این طریق هنرجویان بسیاری به پروژه های بزرگ بازیگری و تئاترهای بین المللی دعوت شده اند.

اگر شما هم جویای این هنر نمایشی فوق العاده هستید و در این زمینه استعداد دارید پیشنهاد می کنیم به کلاس های آموزشی تئاتر مراجعه نموده و از مبانی آن بهرمند شوید.

اما ورود به عرصه تئاتر مستلزم پیش زمینه های علمی نیز می باشد. شما به عنوان فردی که عاشق تئاتر بوده و دنبال راه ورودی به این عرصه می باشید باید در ابتدا با سبک های مختلف در تئاتر آشنایی داشته باشید. این آشنایی باعث می شود به صورت کاملا هدفمند پای در این مسیر نهاده و از ابتدای کار سراغ علائق خود باشید.

انواع سبک های موجود در تئاتر

همانطور که پیشتر به این موضوع اشاره شد یکی از شرایط ورود به عرصه تئاتر و بازیگری آشنایی کامل با سبک های مختلف تئاتر می باشد.

به همین جهت در این قسمت منحصرا به بررسی سبک های موجود در عرصه تئاتر می پردازیم و هر یک از سبک ها را به تفصیل شرح می دهیم.

سبک اکسپرسیونیسم در تئاتر

این سبک به خصوص با نام درون آزمایی نیز در جامعه هنری معرفی می شود. در این سبک از تئاتر هنرمند و بازیگر متکی بر احساسات و تحولات ذهنی عمل می کند.

اکثر سبک های هنری تشابه به هم دارند به عنوان مثال آغازگر این سبک هنر نقاشی بوده است و در مورد نقاشانی که از سبک امپرسیونیسم فاصله گرفته بودند مورد استفاده قرار گرفت.

در مورداین سبک در تئاتر باید بگوییم اغلب نمایش نامه پایه ها و اصول روانشناختی داشت زیرا در این نمایش تنها باید احساسات درونی افراد نمایش داده شود.

سبک امپرسیونیسم

این سبک در مقاله  معرفی انواع سبک های نقاشی مورد بررسی دقیق قرار گرفت. در مورد قبل نیز به این موضوع اشاره کردیم که سبک اکسپرسیونیسم به نوعی زیر مجموعه امپرسیونیسم می باشد اما در حالت کلی این سبک به خصوص نیز به نمایش احساسات درونی انسان ها می پردازد.

در حالت کلی تئاترهایی بر این پایه متشکل از شخصیت های مبهم و مخدوش می باشد که هر یک تصوارت و اندیشه های درونی متفاوت و جالبی دارند.

جالب است بدانید ابداع گر این سبک از تئاتر آنتوان چخوف بوده است که در ابتدای قرن نوزدهم این سبک را خلق کرد و در نمایش نامه های بسیاری از آن بهره گرفت.

رئالیسم از سبک های تئاتر 

واژه رئالیسم به معنای واقع گرایی می باشد. این سبک از تئاتر دقیقا بر پایه واقعیت های زندگی انسان ها می باشد. درواقع در این نمایش ها سعی بر این است که دغدغه تمام انسان های جامعه بیان شود و به آن پرداخته شود.

در این سبک به خصوص هنرمندان و بازیگران به هیچ عنوان نباید رفتارهایی مبتنی بر احساسات از خود بروز دهند.

سورئالیسم

سورئالیسم به معنای فراتر از حقیقت می باشد. درک این سبک هنری در تئاتر اندکی دشوار است و اغلب در کلاس های آموزش تئاتر به ن توجه ویژه ای می شود.

در این نمایش چیزی ورای واقعیت نمایش داده می شود. در این نمایش ها تمامی نقاب هایی که انسان ها بر صورت خود دارند تا شخصیتی زیبا از خود جلوه دهند کنار می ورد و همه چیز فرا تر از واقعیت خواهد بود.

رمانتیسم از سبک های پر طرفدار در تئاتر

واژه رمانتیسم به معنای نمایش های احساساتی است که پایه آن را احساسات تشکیل می دهد. این سبک در تئاتر دقیقا نقطه مقابل سبک رئالیسم است. هنرمند باید توانایی اجرای یک نمایش احساساتی را داشته باشد. در این نمایش نامه ها ابتدایی ترین موضوع عشق است و همه چیز بر پایه احساسات و امیال عاطفی بشر می باشد.

تئاتر پوچی

این نوع تئاتر با عنوان تئاتر ابزورد نیز در جوامع هنری شناخته می شود . این واژه برای نخستین بار توسط مارتین اسلین بیان شد که نمایش نامه نویسی مجارستانی و بعدا شاهد کتابی با همین عنوان از این نمایش نامه نویس بودیم.

اگر بخواهیم از لحاظ تاریخی این سبک از تئاتر را مورد بررسی قرار دهیم به دهه پنجاه و شصت بازخواهیم گشت که بازه ای وسیع از نمایش نامه ها بر مبنای سبک تئاتر پوچی بودند.

سمبولیسم

با روی کار آمدن این سبک به خصوص انحرافی از سبک رئالیسم گرفته شد. افرادی که در حوزه سمبولیسم فعالیت دارند بر این اعتقاد هستند که سبک رئالیسم به صورت کلی از ماوراء الطبیعه چشم پوشیده است و این موضوع باعث ایجاد نگرشی یک بعدی در انسان ها می شود.

افرادی که به عرصه تئاتر سمبولیسم وارد می شوند بر این اعتقاد هستند واقعیت های عینی بسیار بی اهمیت تر از اسار نهفته درونی می باشد.

تئاتر کمدی کلاسیک

اغلب نمایش نامه ها و در حالت کلی تمام آثار طنز درون مایه ای جدی دارد و این هنرمندی نویسنده را می رساند. اما با وجود درون مایه جدی هدف اصلی کمدی و طنز نشاندن خنده بر صورت بینندگان است. اما اغلب افرادی که دید وسیعی دارند دلایل عمیق نهفته در این نمایش نامه ها را به خوبی درک کرده و می توانند به تمام ابعاد موجود در نمایش نامه پی ببرند.

کمدی رمانتیک

در این سبک به خصوص از تئاتر اغلب نمایش نامه بر پایه عشق است اما به گونه ای سبک سرانه این موضوع مطرح می گردد که باعث ایجاد خنده در بینندگان می شود.

اگر بخواهیم این سبک تئاتر را از لحاظ تاریخی مورد بررسی قرار دهیم به قرن پانزده و شانزده میلادی باز خواهیم گشت.

فرمالیسم

این سبک از تئاتر به خودی خود یک سبک مستقل است. افرادی که باعث روی کار آمدن سبک فرمالیسم شده اند بر این باور هستند که یک اثر هنری تنها و تنها بر مبنای فرم کلی آن معنا پیدا می کند.

اگر بخواهیم به چند مورد از ویژگی های تئاتر فرمالیسم اشاره نماییم به موارد زیر بر می خوریم.

 • حذف زبان
 • کوچک تر شدن تئاتر
 • مبهم بودن
 • انتظار از بیان

تئاتر اپیک

در حالت کلی به نمایش نامه هایی که در آن به دو جنگ یا اهداف سیاسی به خصوصی پرداخته می شود نمایش یا تئاتر اپیک گفته می شود.

ناتورئالیسم

در این سبک تئاتر به نظم بینظیری که در طبیعت وجود دارد پرداخته می شود. به عنوان مثال یکی از موضوعاتی که آن را در این سبک تئاتر مشاهده می کنیم بازگشت انسان ها به طبیعت است.

دادائیسم

شاید بتوان سبک دادائیسم را زیر مجموعه ای از سبک پوچ گرایی دانست. اما تنها تفاوت آن با سبک پوچ گرایی سرگرمی و مسخرگی موجود در نمایش نامه می باشد.

مدرنیسم

یکی از سبک هایی که به تازگی روی کار آمده است و تحول عظیمی در تئاتر به وجود آمرده است سبک مرنیسم یا به اصطلاح ساده تر امروزی می باشد.

در این سبک تئاتر به گرایش های فکری و رفتاری به پدیده های فرهنگی امروزه پرداخته می شود.

آموزش تئاتر در باغ آینه

کلاس آموزش تئاتر در باغ آینه

در موسسه باغ آینه کلاس های تئاتر با کیفیت بالا و با حضور اساتید حرفه ای برگزار می گردد. در این دوره سعی بر آن شده تا هنرجویان با برنامه های عملی چگونگی بیان، حرکات و اجرای خود را در برابر حضار زنده پرورش دهند. این برنامه ها هنرجویان را برای کارهای حرفه ای در صحنه های تئاتر واقعی و حتی بازی در فیلم آماده می کند. علاوه براین، در این کلاس ها هنرجویان نحوه خواندن دیالوگ های کوتاه و طولانی و بازی کردن در نقش های مختلف را یاد می گیرند و ارتباط برقرار کردن با تجربه های مختلف زندگی و انتقال احساس به نقش هایی که بازی می کنند را می آموزند.

در موسسه باغ آینه، با کمک اساتید حرفه ای حوزه هنر به هنرجویان خود می آموزیم که نوع و حس بازیگری خود را شناخته و اصولی که در نمایش باید بدانند را بیاموزند. مجموعه باغ آینه در دوره تئاتر خود با بهره گیری از شیوه های مختلف بازیگری، طی تمرین های مناسب هنرجویان را با آنچه که مرتبط با شخصیت پردازی و درک موقعیت های مختلف است آشنا می کند. علاوه بر این، در این دوره چگونگی ارتباط برقرار کردن با نقش ها و بداهه پردازی های درست با هنرجویان تمرین خواهد شد. در این دوره از مبانی بازیگری، بیان و بداهه پردازی و برخی مباحث تئوری این حوزه صحبت خواهد شد. پس از این دوره، هنرمندان و هنرجویان  می توانند در دوره های تخصصی دیگری از این حوزه مانند: نمایشنامه نویسی، کارگردانی و فیلمنامه نویسی در باغ آینه حضور پیدا نمایند.

تئاتر در میان هنرهای نمایشی، به عنوان هنری به حساب می آید که منحصرا با اجرای زنده همراه است و در آن تمام اقدامات باید به صورت دقیقاً برنامه ریزی شده انجام شود تا صحنه ها و کاراکترها به خوبی با یکدیگر و روند اجرای نمایش نامه هماهنگ باشند. شاید واژه تئاتر در معنای واقعی کلمه بازگو کننده این هنر نباشد. به شکل خلاصه و کوتاه تئاتر اجرای نمایشنامه (بازی) در یک صحنه در مقابل مخاطب است. یونانیان باستان اولین کسانی بودند که تئاتر ها را ساختند و مردم می توانستند دو نوع اصلی از آن را در ژانرهای تراژدی و کمدی مشاهده نمایند. تاریخچه تئاتر در ایران را هم می توان به نمایش های تعزیه در قدیم ربط داد. اما تئاتر با مفهومی که امروزه با آن آشنا هستیم از زمان سفرهای ناصر الدین شاه وارد ایران گردید. به جز سبکی که با گفتار دراماتیک همراه است، از شکل های مختلف دیگر تئاتر به مواردی مانند اپرا، باله، کابوکی، تعزیه، خیمه شب بازی و پانتومیم نیز می توان اشاره کرد.

در دوره تئاتر باغ آینه تلاش کرده ایم تا اصولی که لازمه ورود و موفقیت در این شاخه از هنر می باشد را فراهم آوریم. به واسطه این اصول، هنرجویان یاد می گیرند که چگونه با صحنه ارتباط برقرار کنند، در آن احساس راحتی داشته باشند، بهترین ارتباط را با مخاطبین زنده خود داشته باشند، احساسات را در قالب نقش به بهترین شکل بروز دهند، عکس العمل صحیح داشته باشند، توانایی ارائه  از طریق زبان بدن، شخصیت پردازی، تقویت صدا و بسیاری موارد مرتبط دیگر را می آموزند و با آن ها آشنا می شوند. این اصول از پایه های آموزش بازیگری تئاتر می باشد که از هنگام شروع، هر هنرجویی باید آن ها را بیاموزد و مقدمه ای برای شروع کار تئاتر می باشد. با گذر کردن از این اصول و یادگیری آن ها به صورت عملی، توان درک نمایشنامه و استفاده  از صحنه و ابزار آن برای اجرای تئاتر را خواهید آموخت.

از این رو آموزش تئاتر در کنار نمایشنامه نویسی و آموزش فن بیان و بدن برای افرادی که دنبال کننده ی هنر در حوزه ی تئاتر می باشند همگی در مجموعه ی فرهنگی هنری باغ آینه گرد هم آورده شده است. علاوه بر این کلاس های تئاتر در مجموعه ی باغ آینه برای دو گروه سنی کودک و بزرگسال بوده که شامل مباحث مختلف، و مناسب با سنین افراد شرکت کننده می باشد. آموزش فن بیان و میمیک صورت، اجرای مونولوگ و دیالوگ های کوتاه در بخش مقدماتی، آموزش اجرای نمایش نامه ی بلند در بخش پیشرفته و آمادگی اجرا زنده برای بخش نهایی زیر نظر اساتید مجرب دردوره های نمایشی باغ آینه در نظر گرفته شده است. برای دستیابی به اطلاعات تکمیلی در رابطه با دوره آموزش تئاتر با مجموعه باغ آینه تماس بگیرید.

دوره آموزشی تئاتر شامل موضوعات زیر می باشد :

آشنایی با اصول بازیگری

آشنایی با تکنیک های بیان

آشنایی کار با میمیک های صورت

تمرین های فیزیکی برای تقویت زبان بدن

چگونگی اجرا بر روی صحنه

اغلب تمامی فیلم هایی که در آن بازیگران ایفای نقش می کنند توسط نرم افزار افتر افکت ادیت و ویرایش می شود. باغ آینه برای افراد علاقمند به یادگیری جلوه های ویژه و موشن گرافیک می باشند نیز کلاس های آموزشی تحت نظارت برترین اساتید برگزار می کند..

سبد خرید