دوره نقاشی کودک

پرورش پیکاسو کوچولوها در دوره نقاشی کودک باغ آینه

دوره نقاشی کودک در باغ آینه تنها موسسه فرهنگی و هنری که به صورت همه جانبه فعالیت دارد با نظارت برترین اساتید نقاشی برگزار می گردد.

در دوره نقاشی کودک که در باغ آینه برگزار می گردد کودکان با ابزارهای مختلف نقاشی، تکنیک های مختلف نقاشی و به مرور زمان با سبک های مختلف نقاشی آشنا می شوند.

معمولا والدین به دنبال کشف استعدادهای نهفته وجودی فرزندان خود در سنین مختلف می باشند. نقاشی یکی از استعدادهای ذاتی کودکان است که اگر به موقع به آن توجه شود و کودک تحت آموزش های دقیق قرار گیرد می تواند در آینده به یک استعداد بینظیر در کودک تبدیل شود.

والدین به عنوان شخصی که مهم ترین نقش در پرورش کودکان دارند باید آنها را در معرض راه های مختلف قرار دهند که تمامی استعدادهای نهفته کودک خود را از این طریق شکوفا سازند.

دوره نقاشی کودک تنها به آموزش نقاشی نمیپردازد بلکه یکی از مزیت های بینظیر نقاشی تخلیه تفکرات کودک می باشد. وقتی کودک شما مدادی در دست می گیرد و روی کاغذ اشکال مختلفی رسم می کند درواقع مغز او در حال سخن گفتن است. به این معنی که تمامی جوانب نهفته در وجود کودک از طریق نقاشی آشکار می گردد.

در ادامه بیشتر در مورد فواید دوره نقاشی کودک صحبت خواهیم کرد و از این طریق اطلاعات بیشتری در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

یکی از نکاتی ما همواره در آموزش های مختلف کودکان به آن اشاره می نماییم و درواقع دغدغه همیشگی والدین است نحوه ی برخورد با کودک می باشد.

روانشناسان بسیاری بر اثر تحقیقات بسیاری این نتیجه را اخذ نمودند که کودک در دوره کودکی خود به هیچ عنوان نباید تحت آموزش هایی سخت قرار گیرد.

کودکان در این سن تنها به دنبال بازی و سرگرمی های مختلف می باشند و به هیچ عنوان آمادگی شرکت در کلاس هایی که سختگیرانه را ندارند.

امروزه نیز با گسترده شدن سطح علمی جامعه والدین به تمام جوانب و نکات آموزشی و تربیتی فرزندان به صورت کامل واقف شده و به دنبال راه های صحیح آموزش به کودکان هستند و شاید 90 درصد والدین که به موسسه های آموزشی مختلف رجوع می کنند همواره دغدغه ی آموزش صحیح کودک خود را دارند.

اغلب والدینی که برای ثبت نام فرزندانشان در دوره نقاشی کودک رجوع می کنند نگرانی خود از بابت نحوه ی تدریس مربی بیان می کنند.

تمامی این موارد باعث شد تا قسمتی از معرفی دوره نقاشی کودک را به نحوه تدریس مربی نقاشی کودک اختصاص دهیم تا والدین بدون داشتن هرگونه استرس و نگرانی به فکر پرورش هنر فرزندان خود باشند.

مربیانی که در حوزه کلاس های هنری در باغ آینه فعالیت دارند علاوه بر تخصصی که در حوزه تدریس خود دارند بر اصول روانشناسی کودک نیز واقف می باشند. همین عامل باعث می شود بهترین روش تدریس به کودک را اتخاذ نمایند.

اصولا کودکان در این سن به هیچ عنوان پذیرای آموزش هایی سخت و تخصصی نمیباشند مربیان باغ آینه تمامی اصول آموزشی را در قالب بازی و سرگرمی در کلاس بیان می کنند.

این مورد در دوره نقاشی کودک به وفور مشاهده شده است کودک آنچنان شیفته نقاشی و آموزش نقاشی شده است که با میل و رغبت بسیاری در این کلاس حضور میابد.

دوره نقاشی کودک با تلفیق بازی ها و ترانه های کودکانه دوچندان به جذابیت آموزش نقاشی افزوده است. مربیان برای ارائه هر آموزش خود سناریو به خصوصی دارند که همین عامل باعث می شود تا کودک خود به سمت یادگیری تکنیک های به خصوص رغبت نشان دهد.

 دوره نقاشی برای کودکان در دو گره سنی سه تا شش سال و شش تا ده سال در مجموعه باغ آینه برگزار می گردد. این دوره های نقاشی برای کودکان باغ آینه به صورت تخصصی و گام به گام برای یادگیری اصول نقاشی با توجه به سن آن ها برنامه ریزی شده است. هدف اصلی از برگزاری این کلاس ها سعی بر کشف استعداد کودکان و پرورش آن ها در این کلاس ها بوده تا بتوانیم بهترین زمان را با لحظاتی مفرح و جذاب برایشان فراهم آوریم.

هدف کلاس نقاشی کودک در باغ آینه

هدف تشکیل دوره نقاشی کودک در باغ آینه

متخصصان باغ آینه به عنوان یکی از معتبرترین مراکز آموزشی در سطح استان البرز همواره دغدغه آموزش صحیح به کودک را دارند. کودک در این سن کم به هیچ عنوان نمیتواند استعدادهای خود را کشف نمایند و در راستای تقویت استعدادهایش در زندگی گام بردارد.

این موضوع را در نظر بگیرید کودکی که در دوره نقاشی کودک شرکت می نماید قرار نیست تبدیل به یک نقاش بزرگ در جامعه شود.

داشتن چنین توقعی از کودک کاملا غیر منطقی است. سیستم آموزشی که کودک در معرض آموزش آن قرار می گیرد باید به نحوی باشد که استعدادهای نهفته وجودی او را آشکار سازد.

تمامی کودکان در حوزه به خصوصی استعدادهایی دارند که اگر به موقع این استعدادها کشف و تقویت گردد قطعا به بهترین شکل ممکن شکوفا خواهد شد.

در واقع تمامی کلاس ها و دوره های آموزشی که مختص کودک برگزار می شود باید هدف استعدادیابی کودک را در پی داشته باشد. البته استعدادیابی کودک نیز تا حد اندکی والدین را به سمت کشف استعدادهای کودک سوق می دهد اما استعدادیابی های مختلف نیز از درصد کمی از خطاهای تئوریک برخوردار هستند.

تنها هدف باغ آینه پرورش فرزندانی با افکار سالم و رشد همه جانبه ی نسل آینده ی جامعه می باشد و برای تحقق یافتن این امر از استفاده هیچ ابزار و روشی کوتاهی نمیکند.

فواید دوره نقاشی کودک

قطعا افرادی که به دنبال ثبت نام فرزندانشان در کلاس ها و دوره های آموزشی مختلف می باشند به دنبال فواید و مزیت های آن هستند در این قسمت قصد داریم تمامی جوانب فواید و مزیت های دوره نقاشی کودک بپردازیم.

 • بهبود ارتباطات کودک
 • تقویت ذهن
 • تقویت مهارت های حرکتی
 • ایجاد اعتماد به نفس در کودک
 • افزایش قدرت تمرکز در کودک
 • کاهش میزان استرس در کودک
 • تقویت خلاقیت کودک
 • سرگرمی برای کودک
 • کشف احساسات درونی کودک توسط والدین
 • استعدادیابی

بهبود ارتباطات کودک

کودک در سنین ابتدایی خود هنوز نحوه برقراری ارتباط با محیط اطراف خود را به خوبی نمیداند و اغلب با مشکل عدم برقراری ارتباط صحیح مواجه هستند.

کودک در این سن نمیتواند به نحو صحیح احساسات خود را بیان کند. از دیرباز روانشناسان در پی کشف احساسات نهفته کودکان بودند و برای آن تلاش می کردند. یکی از روش هایی که روانشناسان برای کشف روحیات کودک از آن استفاده می کنند نقاشی است.

تمام خطوط ، رنگ ها و در حالت کلی تک تک عناصر موجود در نقاشی کودکان به نوعی زبان احساسات کودک است. والدین با نگاه به نقاشی کودک می توانند به اعماق احساسات و عواطف کودک خود پی ببرند.

یکی از بهترین روش هایی که به راحتی می توان احساسات کودکان را به بهترین شکل درک کرد نقاشی میباشد. دوره نقاشی کودک به کودکان می آموزد تا آنچه که در ذهن دارند را روی کاغذ ترسیم کنند.

تقویت ذهن کودک 

ذهن انسان ساختاری پیچیده دارد که همانند سایر اعضای بدن نیازمند تقوت از طرق مختلف میباشد. یکی از تاثیرگذارترین روش ها در پویایی ذهن کودکان نقاشی است.

نقاشی با تکنیک های آموزشی صحیح باعث تقویت ذهن کودک خواهد شد. دوره نقاشی کودک با استفاده از تکنیک های آموزشی نوین به راحتی باعث تقویت ذهن کودک می شود.

در دوره نقاشی کودک به راحتی میتواند با استفاده از اصول طراحی و نقاشی میتواند جهان اطراف خود را به تصویر بکشد.  

باغ آینه همواره در جست و جوی راهی است که به واسطه آن بتواند توانایی ذهنی کودکان را تقویت نماید. در راستای تحقق این امر از به روزترین تکنیک های آموزشی و مجرب ترین مربیان استفاده می کند.

تقویت مهارت های حرکتی 

مطابق تحقیقات صورت گرفته کودکانی که بدون هیچ پیش زمینه ای وارد آموزش های آکادمیک مدرسه می شوند نسبت به کودکانی که پیش زمینه های کلاس های آموزشی را داشتند با مشکلات بیشتری مواجه می شوند.

در دست گرفتن مداد و کنترل آن برای کودکان امری بسیار دشوار تلقی می شود. بهترین راهکار برای رفع این مشکلات آموزش هایی هدفمند است که کودک به آن علاقه نشان می دهد.

در دوره نقاشی کودک مربیان بیشترین تاکید را بر نحوه استفاده از مداد و در دست گرفتن آن دارند. کودک در طول این دوره با نحوه در دست گرفتن مداد را می آموزد و به راحتی توانایی کنترل آن را به دست می آورد.

کودک در طول این دوره به مرور زمان با توانایی رسم خطوط و اشکال مختلف موفق به طراحی و نقاشی های مختلف خواهد شد.

نکته جالب و حائز اهمیت دیگری که در مورد کودکان وجود دارد افرادی اغلب وارد کلاس ها و دوره های نقاشی و طراحی شده اند خط نوشتاری زیباتری برخوردار می باشند.

ایجاد اعتماد به نفس در کودک

عزت نفس کودکان امری بسیار قابل اهمیت است که باید به آن توجه ویژه ای داشت. امروزه با استفاده از تکنیک های به خصوصی میتوان اعتناد به نفس کودکان را افزایش داد. یکی از آسان ترین کارهایی که می توان از طریق آن اعتماد به نفس کودک را افزایش داد نقاشی است.

انسان ها عاشق یادگیری و هنرنمایی هستند. یکی از لذت بخش ترین کارهایی که هر فرد عاشق آن میباشد هنرنمایی در زمینه هایی است که آن را آموزش دیده است. شاید این مورد برای افراد بالغ آنقدر شدت نداشته باشد اما در مورد کودکان که به تازگی پا در این دنیا گذاشته اند و هنوز اطلاعات اندکی در مورد محیط اطراف و توانایی های خود دارند اندکی شدت بیشتری داشته باشد.

کودک هنوز با هیچ یک از توانایی های خود به صورت کامل آشنایی ندارد و ما به عنوان افرادی که در قبال پرورش او بیشترین سهم را داریم باید او را در مسیر رشد و تعالی قرار دهیم.

دوره نقاشی کودک یکی از آموزش های هدفمندی است که باعث افزایش اعتماد به نفس کودک خواهد شد. در این کلاس ها کودک می آموزند با استفاده از اشکالی ساده اثری خارق العاده خلق کنند و همین امر باعث می شود به توانایی خود پی برده و با تشویق اطرافیان به اعتماد به نفس بیشتری دست یابند.

اگر شما هم به دنبال پرورش فرزندانی با اعتماد به نفس هستید که در آینده با اعتماد به نفس خود توانایی انجام فعالیت های بزرگی را دارد بهترین راه آموزش نقاشی است از طریق دوره نقاشی کودک می توانید به بهترین شکل به این امر تحقق بخشید.

افزایش قدرت تمرکز کودک 

یکی از مشکلاتی که والدین با آن مواجه هستند تمرکز کودک است. شاید بیش از نیمی از مادران از عدم تمرکز کودک خود ناراحت می باشند و همواره به دنبال راهکارهایی مناسب هستند که به وسیله آن بتوانند کودکانی با تمرکز بالا داشته باشند.

یکی از بهترین راهکارهایی که به صورت غیر مستقیم و نامحسوس منجر به افزایش تمرکز کودک می شود نقاشی است. مربیان دوره نقاشی کودک بیشترین تاکید را بر افزایش تمرکز کودک دارند و باتوجه به علمی که در این زمینه دارند تمرکز کودک را به صورت غیر مستقیم افزایش می دهند.

کاهش میزان استرس در کودک

امروزه پیشرفت تکنولوژی با تمام فوایدی که در زندگی انسان ها داشته است اما در مورد زندگی کودک مضرات بسیاری را به وجود آورد.

جامعه روانشاناسان اغلب بر این باور هستند که امروزه با وجود بازی های کامپیوتری مختلف کودکان به سمت خشونت کشیده شده اند و البته به وضوح این مورد در مورد کودکان این نسل مشاهده شده است، آرامشی که در وجود کودکان نسل های قبل وجود داشت امروزه به هیچ عنوان در کودکان مشاهده نمیشود و تنها دلایل آن وجود زندگی در محیط های پر تنش و شاید مهم ترین عامل آن بازی های کامپیوتری است که امروزه تا این حد پیشرفت کرده است و در بین کودکان رواج یافته است.

با وجود این شرایط والدین همواره باید به دنبال جایگزین کردن روش های اصولی باشند که تا حد امکان کودکشان کمتر وقت خود را صرف چنین بازی هایی نماید. یکی از بهترین راهکارها دوره نقاشی کودک است این دوره ها علاوه بر این که بهترین سرگرمی برای کودک می باشد تمامی تنش های وجودی کودک را از بین می برد.

کلاس های نقاشی کودکان در باغ آینه در محیطی کاملا مفرح برگزار می شود که کودک روز به روز علاقه بیشتری به حضور در این کلاس پیدا می کند علاوه بر این در این کلاس ها کودک این امکان را پیدا می کند تا با استفاده از تکنیک های نقاشی مختلف انرژی نهفته در وجود خود را تخلیه سازد.

از آنجا که موسیقی نقش بسزایی در آرامش روح انسان ها در جایگاه های مختلف دارد همراه شدن دوره نقاشی کودک با موسیقی های آرامش بخش نقش بسزایی در آرامش یافتن کودکان دارد که امری بسیار مهم است.

البته کلاس های آموزش موسیقی در سطوح مختلف برگزار می شود که به صورت کاملا تخصصی به آموزش موسیقی و آرامش کودک به واسطه موسیقی های به خصوص تمرکز دارد. از جمل این کلاس ها می توان به کارگاه موسیقی مادر و کودک و موسیقی کودک اشاره نمود که به صورت مستقل با حضور برترین اساتید موسیقی ایران در باغ آینه برگزار می شود.

تقویت خلاقیت کودک

خلاقیت کودکان امری بسیار قابل اهمیت است که باید به آن توجه بسیاری شود. البته با افزایش سطح علمی والدین امروزه اکثر افراد به اهمیت خلاقیت در وجود کودک واقف هستند.

این اهمیت تا حدی است که کلاس های آموزشی بسیاری برای افزایش خلاقیت کودکان از جمله کلاس خلاقیت و رشد کودک ، کارگاه های مادر و کودک و… با هدف افزایش خلاقیت کودک در سراسر ایران برگزار می شود.

ما در قبال نسل آینده جامعه خود مسئول هستیم و باید آنها را به سمتی درست هدایت کنیم تا آینده ای درخشان داشته باشیم. به همین جهت است که باید همواره به دنبال راهکارهایی باشیم که نسلی با سطح آگاهی بالا پرورش دهیم.

خلاقیت انسان در مراتب بالا در زندگی امری بسیار ارزشمند است. انسان اگر ذهنی خلاق داشته باشد در سخت ترین شرایط می تواند راهکارهایی ناب ارائه دهد که به واسطه آن انجام امور مختلف تسهیل میابد.

جوانه های خلاقیت در ذهن انسان ها در سنین کم و دقیقا در سن کودکی رشد میابد. در همین سن اگر شما کودک را در معرض شرایطی قرار دهید که مجبور به استفاده از خلاقیت خود شود در آینده به هیچ عنوان با افرادی مواجه نخواهیم شد که با بروز کوچک ترین مشکلی دست از کار بازمیدارند و به یاس و نا امیدی می رسند.

دوره نقاشی کودک یکی از بهترین راهکارهایی است که به واسطه آن می توان خلاقیت کودک را افزایش داد.

سرگرمی برای کودک

کودک در این سن تنها به دنبال بازی های مختلف و سرگرمی های متفاوت می باشد. عدم وجود سرگرمی های سالم در زندگی باعث می شود به سمت بازی های کامپیوتری که در قسمت های قبل نیز به آن اشاره شد روی آورد. شما والدین باید بستر پرورش و تربیت کودک خود را طوری ایجاد نمایید که کمترین نیاز را برای سرگرمی خود به این نوع بازی ها داشته باشد.

دوره نقاشی کودک یکی از ویژگی هایی که دارد به عنوان یک سرگرمی برای کودک تلقی می شود.  کودک با آموزش نقاشی مدام به فکر استفاده از آن خواهد بود و کم کم با مرور زمان نقاشی را جایگزین تمام سرگرمی های خود می سازد.

نقاشی یکی از مفرح ترین سرگرمی هایی است که نه تنها برای کودک خطر آفرین نیست بلکه فواید بسیاری در رشد کودک دارد. این هنر بینظیر آنچنان در روحیات انسان تاثیر گذار است که در سطوح مختلف برای افراد با گروه های سنی مختلف سودمند خواهد بود همانطور که امروزه شاهد برگزاری دوره نقاشی بزرگسال در انواع مختلف از جمله طراحی سیاه قلم می باشیم.

درواقع نقاشی نه تنها در مورد کودک بلکه در تمامی سنین به عنوان یک سرگرمی تلقی می شود که بسیار سودمند است.

کشف احساسات درونی کودک توسط والدین

احساسات درونی هر فرد امری بسیار تاثیرگذار در شکل گیری شخصیت او می باشد. کودکان در سنین ابتدایی خود به درستی نمیتوانند ابعاد وجودی خود را بازگو کنند.

تمامی ترس ها، ناراحتی ها  و سایر احساسات درونی آزار دهنده در وجود کودکان اگر در لحظه بروز آن در وجود کودک شناخته شود و برای رفع آن تلاش گردد قطعا در آینده برای شخص مشکل ساز نخواهد بود.

یکی از بهترین روش هایی که به صورت غیر مستقیم می توان از احساسات کودکان آگاه شد نقاشی است. نقاشی هایی که کودکان آن را خلق می نمایند آینه ای از احساسات درونی می باشد که در وجودشان نقش بسته است.

والدین با نگاهی عمیق به نقاشی های کودکان خود میتوانند به ابعاد وجودی کودک پی برده و بسیاری از احساسات آنها را درک کنند و برای رفع حالات و احساسات بد کودکشان در لحظه اقدام نمایند.

استعدادیابی

هر شخصی استعداد نهفته ای در وجود خود دارد که اگر در لحظه این استعدادها کشف گردد و برای تقویت آن راهکارهای به خصوصی در پیش گرفته شود انسان ها بسیار هدفمندتر در آینده گام بر می دارند.

استعدادیابی مهم ترین موردی است که والدین باید به آن توجه نمایند. اگر استعدادهای نهفته در وجود فرزندان خود را در این زمان تشخیص دهید و آنها را در معرض پیشرفت قرار دهید در آینده شاهد فرزندانی خواهید بود که با علاقه و اشتیاق قدم در راهی نهاده اند و برای دستیابی به اهدافشان با نهایت شوق حرکت می کنند.

امروزه بسیاری از آزمون های استعدادیابی برگزار می شود که تا حدودی استعدادهای نهفته وجودی افراد را نشان می دهند اما وقتی فرد در معرض یک هنر یا علم قرار می گیرد خیلی بهتر می توان در مورد استعداد داشتن او تصمیم گرفت.

به عنوان مثال امروزه کلاس های مختلفی از جمله آموزش چرتکه و خلاقیت و ریاضی که استعداد علم ریاضی کودک را نمایان می سازد، کلاس های تئاتر کودک و بازیگری که استعداد هنری کودک را بازگو می کند، کلاس سازه ماکارونی ، کلاس رباتیک کودکان که استعداد کودک در زمینه علوم مهندسی را میتوان از این طریق تشخیص داد، روی کار آمده است که بسیار هدفمندتر استعدادهای نهفته در وجود کودک در حوزه های مختلف علمی و هنری را نشان می دهد.

از طریق دوره نقاشی کودک نیز به راحتی میتوان استعداد هنری و نقاشی را در وجود فرزندان خود به راحتی تشخیص داده و برای آینده درخشان آنها بسیار هدفمند سرمایه گزاری کنید.

قسمت مهمی از دوره نقاشی کودک، دریچه ای است که به واسطه فواید آن به روی کودکان گشوده می شود. نقاشی ابزاری است که کودک با کمک آن می تواند رویا و تخیلات خود را به تصویر بکشد. نقاشی کردن با خط خطی های ساده و در هم و بر هم شروع می شود و کودکان در سنین پایین می توانند با وسایلی مانند مداد و مداد شمعی به سادگی بیاموزند که چگونه آن خط خطی های در هم بر هم را به خطوط صاف و یا حتی مدور تبدیل کنند. از سن پایین ابزار نقاشی که توصیه می شود تا کودکان نقاشی کردن را با آن بیاموزند، شامل وسایلی می باشد که در عین داشتن رنگ های متنوع و جذاب برای کودکان، استفاده از آن ها نیز برایشان ساده باشد. مداد شمعی و پاستیل از نمونه هایی می باشند که در دوره نقاشی کودک برای آموزش توصیه می شود.در کنار مدادشمعی و پاستیل، برای کودکان کم سن و سالی که هنوز دست ها و یا مچ هایشان از آن مهارتی که بزرگسالان در به چرخش در آوردن و حرکت دادن آن استفاده می کنند برخوردار نیستند، بهتر است از کاغذهایی با ابعاد بزرگتری استفاده شود. بنابراین برای کودکان زیر چهار سال بهتر است در عین استفاده از ابزار نقاشی مناسب، فضا و صفحه نقاشی را به گونه ای برایشان فراهم کنیم که نقاشی کردن برایشان به یک کار خسته کننده تبدیل نشود. از سوی دیگر به جهت جذابیتی که دیدن ابزارهای متنوع نقاشی برای اولین بار برای کودکان دارد، بهتر است به یک باره تمام ابزار را با هم برایشان تهیه نکرد. بذارید تا با روند پیش رفتن کلاس نقاشی، هر بار کودکتان با ابزار جدیدی آشنا شده و متناسب با سن خود یاد بگیرد که چگونه از آن ها استفاده کند.

دوره نقاشی کودک در باغ آینه

در کلاس های دوره نقاشی کودک، تمام تلاش ما پرورش خلاقیت کودک و استعدادیابی از راه درست آن می باشد. به واسطه ی برگزاری کلاس های نقاشی، توانسته ایم لحظات شادی را برای کودکان ایجاد کنیم که علاوه بر اشتیاق حضور دوباره در هر جلسه نقاشی، بعد از اتمام کلاس روحیه شاد و پر انرژی نیز داشته باشند و با دوستان جدید خود بهترین زمان را بگذرانند. در کلاس نقاشی کودک نخواسته ایم تا هیچ محدودیتی را در ترکیب رنگ ها با یکدیگر و کشیدن نقاشی های تخیلی که در ذهن کودکان وجود دارد  را ایجاد کنیم.بنابراین کودکان در این دوره نه تنها موارد زیادی از مهارت ها را می آموزند، بلکه استعداد هایشان در زمینه های مختلف شکوفا شده و به چشم می آید، لحظات شادی را می گذارنند و می توانند بسیاری از خلاقیت های ذاتی خود را نیز پرورش دهند. موسسه ی فرهنگی هنری باغ آینه با داشتن سابقه ای درخشان در برگزاری کلاس های هنری و فرهنگی توانسته به یکی از شناخته شده ترین مجموعه های فرهنگی هنری در سطح کرج تبدیل شود که تمامی دوره های آن مورد استقبال جمع کثیری از افراد از سنین مختلف قرار گرفته است.علاقه مندانی که به دنبال آشنایی با دوره نقاشی کودک هستند می توانند با تماس با مجموعه اطلاعات جامع از این دوره را دریافت نمایند.

نقاشی برای کودک

علاوه بر اینکه نقاشی را از جنبه های هنری آن و راهی برای پرورش استعداد کودکان می توان معرفی کرد، نقاشی کردن راهی است تا کودکان بتوانند آنچه را که در رابطه با مسائل اجتماعی، احساسی، فیزیکی و فکری محیط پیرامون خود درک می کنند را به تصویر بکشند. علاوه بر این با به دست گرفتن مدادهای رنگی و در اختیار داشتن کاغذ، می توانند آنچه را که در مورد مهارت های اجتماعی، رفتارها و احساسات باید بدانند را کشف کنند. همچنین راهی خواهد بود تا بتوانند آرزوها، ترس ها و ناامیدی های خود را با زبانی ساده برای بزرگترهای خود بر روی کاغذ به تصویر بکشند. کودکان با نقاشی کردن می توانند نظرات و نوع نگاه خود را بیان کنند، بنابراین آنچه که از نقاشی کودکان می توان دریافت آن بخشی است که از طبیعت درونی آن ها سرچشمه می گیرد.

ویژگی های کلاس نقاشی کودک باغ آینه

 1. مربیان حرفه ای
 2. محیط مناسب
 3. فضای ایمن
 4. پرورش خلاقیت
سبد خرید