کلاس آموزش زبان انگلیسی کودک

مدرس : خانم علیزاده

تعداد ساعت دوره : هفته ای دو جلسه ( هر جلسه یک ساعت )

هزینه : تماس بگیرید

اطلاعات تماس

[thim-icon-box line_after_title=”” custom_font_weight_desc=”” read_more_link=”tel:02634468806″ read_more_link_to=”title” link_to_icon=”” icon_type=”font-awesome” font_awesome_icon=”fa fa-phone” layout_pos=”right” title=”34468806 – 026″][thim-icon-box line_after_title=”” custom_font_weight_desc=”” read_more_link=”tel:02634469172″ read_more_link_to=”title” link_to_icon=”” icon_type=”font-awesome” font_awesome_icon=”fa fa-phone” layout_pos=”right” title=”34469172 – 026″]

  زبان انگلیسی یکی از مهم ترین زبان هایی است که به علت رواج آن در کشورهای دیگر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و به گونه ای است که لازم است تمامی افراد به آن مسلط باشند . زبان انگلیسی به عنوان زبان استاندارد تعیین شده است و مورد قبول اکثر کشورها می باشد که به صورت وسیعی در جهان گسترش یافته است همچنین به عنوان زبان رسمی سازمان ملل و اتحادیه ی اروپا میباشد و همین مورد باعث شده است که زبان اصلی تمامی ابزارها از جمله کامپیوتر ، تلوزیون ، موبایل ها ، تلفن ها و… زبان انگلیسی می باشد. امروزه در اکثر مدارس جهان که زبان مادری آنها انگلیسی نیست به تدریس این زبان پرداخته می شود به صورتی که به عنوان زبان دوم به آن توجه می شود.

  نظام آموزشی کشور ما به نحوی است که کودک در سنین نوجوانی با زبان انگلیسی آشنایی پیدا می کند اما از نظر کارشناسان این حوزه بهتر است از سنین کمتر شروع به آموزش زبان انگلیسی شود زیرا این زبان از اهمیت بالایی برخوردار است و کودک هر روز با این موارد که وابسته به زبان انگلیسی هستند همواره در ارتباط خواهد بود. البته این گفته بی دلیل نیست همه ی ما که در سن نوجوانی مطابق با نظام آموزشی به یادگیری زبان انگلیسی پرداخته ایم شاید توانسته باشیم در حد متوسط به زبان انگلیسی مسلط شویم اما با این روش آموزشی نمیتوان به تسط کامل فایق شد تنها میتوان با کلمات ابتدایی این زبان بیگانه آشنایی پیدا کرد .

  کدام یک از افرادی که تحت آموزش نظام آموزشی کشور بودیم مسلط به مکالمه ی زبان انگلیسی هستیم ؟

  به همین جهت است که باغ آینه به عنوان یک موسسه ی فرهنگی هنری گام کوچک و البته مثبتی در راستای آموزش زبان انگلیسی از بدو تولد یا به اصطلاح پرورش کودکان دو زبانه پرداخته است تا به حول قوه ی الهی در این مسیر تحول عظیمی ایجاد نماید.

  البته از نظر ما تمامی کودکان قادر به یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم هستند اما اگر به صورت کلی بخواهیم صحبت کنیم کودک باید از بهره ی هوشی لازم برخوردار باشد البته منظور از بهره ی هوشی لازم این است که کودک نیاز به گفتار درمانی و مراقبت های بعد از آن نیاز نداشته باشد زیرا از کودکی که رشد گفتاری قوی ندارد نمی توان انتظار داشته باشیم که به سرعت همانند سایر کودکان زبان انگلیسی را به عنوان دومین زبان خود صحبت کند البته دو زبانه شدن این کودکان نیز امری محال و غیر ممکن نیست بلکه فقط پروسه ای زمان بر است و مستلزم پیش زمینه هایی از قبیل راه های درمانی است که روانشناسان به این مورد مسلط هستند ، پس از تکمیل این پیش زمینه ها می توان به آموزش کودک پرداخت که گاها این کودکان نیاز به آموزش های بیشتر و تمرین بیشتر از سایر کودکان نیاز خواهند داشت.

  باتوجه به تحقیقات انجام شده با قاطعیت می گوییم بهترین سن یادگیری زبان دوران کودکی است شاید در این لحظه به این فکر کنید که کودک در این سن نیاز به هیچ آموزشی ندارد و باید دوران کودکی شادی داشته باشد البته که ما در این مورد کاملا با شما موافق هستیم اما نکته ی جالب یادگیری زبان در دوران کودکی این است که اصلا چیزی تحت عنوان آموزش به روش قدیم وجود ندارد و همین عامل است که به شما پیشنهاد می کنیم کودکانتان را در دوران کودکی به سمت یادگیری زبان هدایت کنید.

  در کلاس هایی که برای آموزش زبان انگلیسی کودکان برگزار می شود اصلا از شیوه های آموزش قدیمی استفاده نمیشود بلکه در این کلاس ها به نحوی رفتار می شود که گویا کودک برای ساعاتی در مکانی حضور دارد که زبان رسمی آن انگلیسی است و به همین شکل است که کلمات ، اصطلاحات و مکالمه ها با تکرار مداوم مکه ی ذهن کودک می شود.

  شاید بهتر باشد برای روشن شدن این موضوع مثالی بزنیم از زبان مادری خود ، کودک تازه متولد شده که هنوز قادر به ارتباط کلامی نیست چطور می شود که زبان مادری خود را یاد می گیرد ؟

  کودک مدام در حال شنیدن واژه ها ، اصطلاحات و جمله هایی است که با زبان مادری می شنود در ابتدا شاید اصلا از صحبت های شما درک خاصی نداشته باشد اما رفته رفته با گذر زمان و تکرار مدام واژه هایی که خطاب به او می گویی را درک کند و کم کم شروع به استفاده از واژه هایی که شنیده است می کند .

  زبان انگلیسی نیز مشابه زبان مادری خودمان است باید مداوم استفاده شود شاید کودک در ابتدا فهمی و درک خاصی از واژه هایی و مکالماتی که می شنود نداشته باشد اما به مرور زمان نه تنها متوجه تمامی اصطلاحات می شود بلکه کم کم شروع به استفاده از اصطلاحات می کند همین موضوع باعث می شود زبان انگلیسی نیز همانند زبان مادی لکه ی ذهن کودک شود و قابلیت استفاده از آن در تمامی جهات را داشته باشد .

  بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی معمولا بعد از یک سالگی است البته این بدین معنا نیست که تا قبل از این سن کودک قابلیت یادگیری و آموزش را نداشته باشد در صورت تمایل والدین می توانند کودک خود که زیر یک سال هستند را نیز برای آموزش زبان انگلیسی حمایت نمایند.

  کودکان بسیار انعطاف پذیر هستند مغز کودک همانند اسفنج است شاید به همین دلیل است که اصرار مربیان زبان انگلیسی بر این است که بهترین سن یادگیری زبان از کودکی است .

  یکی از نکات مهم و مثبتی که یادگیری زبان انگلیسی در سن کم دارد این است که کودک هنوز تحت تاثیر لهجه ی فارسی قرار نگرفته است به همین جهت به راحتی میتواند تلفظ های صحیح واژه ها و اصطلاحات انگلیسی را به ذهن خود بسپارد زیرا یکی از مشکلاتی که افراد در سن های بالا با آن مواجه می شوند نحوه ی تلفظ صحیح واژه ها است زیرا بعد از استفاده ی روزمره  از زبان فارسی نا خود آگاه لهجه ی خاصی خواهند داشت که این لهجه هنگام صحبت کردن زبان انگلیسی بسیار مشخص واهد شد البته این مشکل با تمرین بسیار قابل حل شد.

  زبان انگلیسی ساده است ؟

  شاید یادگیری زبان انگلیسی برای افراد در سنین بزرگسال کاری دشوار تلقی شده است اما این نوید را به شما میدهیم که یادگیری زبان انگلیسی در سنین کودکی جزء اده ترین کارها تلقی می شود زیرا حکم زبان مادری را دارد و عینا مشابه آن می باشد به شرطی که نحوه ی آموزش آن صحیح باشد و تمرین مداوم صورت گیرد در این شرایط است که با جرات می توان گفت یادگیری زبان انگلیسی از ساده ترین آموزش ها و یادگیری ها خواهد شد.

   

  • تاثیری که مکالمه و صحبت مستقیم بر کودک می گذارد رکنی مهم و فراموش نشدنی است که همواره بر آن پافشاری کرده ایم ، وقتی کودک در حال یادگیری زبان انگلیسی است باید همواره در معرض این چالش باشد پس اولین نکته و مهم ترین نکته مکالمه ی روزانه با کودک است تنها به کلاس اکتفا نکنید و این آموزش و مکالمه را نیز در خانه تکرار نمایید
  • مورد دیگری که بسیار مهم است مشاهده ی کارتون ها به زبان انگلیسی است ، امروزه کارتون های مختلف باه زبان انگلیسی در بازار موجود می باشد که جذابیت برای کودک بسیار زیاد است و شاید بعد از مکالمه با کودک کارتون هایی با زبان انگلیسی از اهمیت بالایی برخوردار باشند زیرا کودک در این سن موضوعات مهم و آموزنده ای از کارتون ها یاد می گیرند و همواره در تلاش هستند که همانند شخصیت های کارتونی شوند یا دیالوگ های آنها را تکرار کنند پس کارتون هایی به زبان انگلیسی از اهمیت بالایی در یادگیری فرزندتان برخوردار است .
  • مورد دیگر تاثیر کتاب و کتاب خوانی است ، تاثیری که کتاب بر کودک می گذارد را به هیچ عنوان نمیتوان نادیده گرفت برای آموزش کودک دو زبانه می توانید از کتاب داستان هایی به زبان انگلیسی استفاده کنید .
  • نکته ی بسیار مهم در آموزش کودک دو زبانه موسیقی های مخصوص کودک به زبان انگلیسی است تاثیر موسیقی بر انسان ها موضوعی غیر قابل انکار است در طول روز برای سرگری فرزند خود از موسیقی هایی با زبان انگلیسی استفاده نمایید از این طریق عین جملاتی که در موسیقی تکرار می شود ملکه ی ذن کودک خواهد شد .

  در پایان این موارد اگر شما شخصی هستید که زبان انگلیسی قوی ندارید و احساس می کنید اگر وارد آموزش فرزندتان شوید نه تنها نقش موثری در این زمینه نخواهید داشت بلکه شاید باعث بدتر شدن اوضاع شوید پیشنهاد می کنیم که از سدی های آموزشی ، کارتون ها و … را جایگزین نمایید.

  البته منظورما این نیست که حتما در زبان انگلیسی دارای مدرک آیلتس یا تافل باشید بلکه مدرک مطلقا ملاک ما نبوده نکته ی مهم این است که توانایی استفاده ی درست و به جا از کلمات را داشته باشید همچنین تلفظ صحیح واژه ها را به درستی ادا نمایید.

  البته این مورد در تمامی مراحل زندگی و تصمیمات صادق است شما وقتی تصمیم را از روی علم و منطق خود می گیرید پس نباید جای هیچ ترس و افکار منفی را برای خود بگذارید ، البته درست است که در هنگام تصمیم گیری تمام جوانب کار خود را مورد بررسی قرار دهید تا به نواقص و نکات منفی و مثبت آن آگاهی پیدا کنید درواقع باید با آگاهی تصمیم گیری کنید اما پس از تصمیم گیری باید با قدرت و اطمینان قدم در این مسیر بگذارید.

  پرورش کودک دوزبانه نیز همانند تمامی تصمیمات دیگر زندگی می باشد شاید مهم تر از سایر تصمیمات زیرا قرار است کودکانی تربیت کنیم و تحویل جامعه دهیم که بیشترین تاثیر را در رشد و تربیت آنها داریم پس این تصمیم بزرگ مستلزم تحقیق همه جانبه و تامل زیاد می باشد اما اگر در نهایت با تمام تحقیقات صورت گرفته تصمیم به پرورش کودک دو زبانه گرفتید باید با قدرت قدم در این راه بگذارید و هیچگونه ترس یا شکی نداشته باشید تنها در این صورت است که موفق به پرورش کودک دوزبانه خواهید شد .

  همه روزه با این موضوع مواجه می شویم والدینی که برای ثبت نام فرزندشان در کلاس پرورش کودک دو زبانه به باغ آینه مراجعه می کنند جیای نکات و جوانب منفی این آموزش هستند اما جواب مشاوران ما به این والدین این است که هرگز نگران نباشید قدم در راه درستی گذاشتید.

  البته امیدوارم این توضیح باعث سوء برداشت شما عزیزان نشود ما همواره به متدهای آموزشی صحیح پافشاری داشتیم در مورد کودک دوزبانه نیز به این موضوع اشاره می کنیم که روش های صحیح آموزشی باید همواره ملاک قرار داده شود در غیر این صورت نتیجه ی درست از این تلاش خود نخواهید گرفت زیرا کودک در سن حساسی است نباید با متدهای آموزشی اشتباه او را برای همیشه از یادگیری زبان بیگانه منصرف کنیم .

  نکته ی دیگر این است که اگر با کودک به حد کافی صحبت نشود ممکن است به نتیجه ی دلخواه نرسید زیرا نه تنها زبان انگلیسی بلکه اگر با کودک در طول روز صحبت نشود ممکن است حتی در صحبت کردن زبان مادری نیز با مشکل مواجه شود پس تمرین و مکالمه با کودک را فراموش نکنید.

  در این قسمت به سوالات و جنبه های منفی که والدین از ما می پرسند توضیح کوتاهی ارائه می دهیم تا جای کوچک ترین تصور منفی از شما عزیزان دور شود .

  • اولین تصور نادرست از کودک دوزبانه این است که والدین تصور می کنند وقتی فرزندشان دوزبانه است هیچ کس نمی تواند او را درک کند ، والدین همواره این سوال را مطرح می کنند که کودک ما در محیطی با زبان فارسی در حال پرورش است اما اگر به زبان انگلیسی مسلط باشد ممکن است از طرف اطرافیانش درک نشود زیرا کودک در هر محیط انگلیسی صحبت می کند و ممکن است ۹۰ درصد اطرافیان متوجه صحبت های او نشوند و هنگام ارتباط گرفتن با اطرافیان مجبور به استفاده از زبان فارسی شود شاید برای انسان های بالغ این دغدغه نباشد اما کودک همواره این موضوع را در سر می پروراند که در بین این همه انسان که فارسی صحبت می کنند چرا باید در همه جا و در هر لحظه انگلیسی صحبت کند . در این مورد پیشنهاد می کنیم با کودتان صحبت کنید که این قابلیت یک مزیت است که تمام افراد که با آنها در ارتباط است به دنبال این موفقیت هستند و هر لحظه به او امید دهید و مشوق فرزندتان باشید.
  • مورد دیگر پیدا کردن لغت مورد نظر در هنگام صحبت به زبان مادری است به فرض فرزند شما در حال صحبت با دوستان خود است و در بین صحبت قصد استفاده از واژه ی ” آبی ” را دارد اما در حین صحبت شاید این واژه به ذهن او خطور نکند به ناچار از واژه ی ” “BLUE استفاده می کند شاید کودکتان در این مورد نیز معترض شود که چرا نباید همانند سایرین باشد در این مورد نیز باید با او صحبت شود که این مورد نیز یک مزیت است و همیشه مثل بقییه بودن کار درستی نیست و گاهی متفاوت بودن است که بهترین راه می باشد . درواقع کودک دوزبانه مغزی فعال تر از سایرین دارد و این مورد نیز بخاطر فعالیت و چالشی است که برای مغز او ایجاد می شود که دقیقا یک مزیت است .
  • در نهایت به موردی اشاره می کنیم که دغدغه ی بسیاری از افراد است و شاید همین ورد است که شما را از انجام این کار منصرف می کن ، در هنگام صحبت با زبان انگلیسی با کودتان ممکن است که دیگران با دید بدی به شما نگاه کنند و این نگاه برای تمام افراد آزار رسان است این مورد ریشه در فرهنگ غلط ما دارد که همه ی ما تحت شعاع تبعات نادرست آن قرار می گیریم ، مثلا در حین صحبت ممکن است افراد تصور کنند شما به اصطلاح عامیانه برای ” کلاس گذاشتن ” از زبان انگلیسی در جمع استفاده می نمایید شاید این موضوع باعث دوری کردن از شما شود . راه راحلی که در این مورد به شما پیشنهاد می کنیم بی تفاوت بودن و فکر کردن به آینده ی فرزندتان است شما همواره باید به این موضوع فکر کنید که فرزندتان با این کار شما چقد در معرض پیشرفت قرار می گیرد در این مورد نیز تنها به هدف خود فکر کنید .

  مهم ترین نکته آینده ی فرزند شما و نقش شما در موفقیت او است پس با اطمینان گام بردارید ، شما درست ترین کار را انجام می دهید.

  گاهی اوقات والدین تصور می کنند کودکان اگر دوزبانه شوند یا زبان دیگری علاوه بر زبان مادری خود آموزش ببینند ممکن است با مشکل مواجه شوند و باعث شود که در یادگیری دروس خود با مشکل مواجه شوند اما باید بگوییم این افراد تصور اشتباهی دارند زیرا مغز انسان به حدی قوی است و قابلیت دارد که حتی قادر است که به یادگیی بیش از دو زبان نیز بپردازد .

  یکی دیگر از اشتباهات که والدین دچار آن می شوند این است که تصور می کنند الان خیلی دیر شده برای آموزش کودک برای دوزبانه شدن ما این نوید را به شما می دهیم که هرگز دیر نمیشود جلوی اشتباه را هر جا بگیرید عالی است .

  شاید بهتر باشد اینگونه بگوییم که حتی برای شما که این نوشته را مطالعه می کنید حتی برای دو زبانه شدن شما هم دیر نیست اید بهتر باشد بجای این افکار از همین الان اقدام به یادگیری نمایید و در این راه قدم بگذارید.

  در پایان باغ آینه بر این موضوع مجددا تاکید می کند که برای آموزش کودکانتان به هیچ عنوان از متدهای قدیمی استفاده نکنید با این کار تنها کودک شما از زبان بیگانه و یادگیری آن منزجر می شود .

  کودک در این سن تنها و تنها و تنها به بازی نیاز دارد پس فقط از این طریق مجاز هستید به آموزش او بپردازید فقط از روش هایی استفاده کنید که کودک تمایل به برخورد با آن است و تمایل دارد در طول روز چنین فعالیت های داشته باشد .

  کودک به دنبال بازی ، تماشای کارتون ، گوش دادن به موسیقی های کودکانه ، تماشای انیمیشن و صحبت با دوستان هم سن خود است پس تنها مجاز هستید آموزش خود را در این قسمت ها محدود کنید.

  باغ آینه به عنوان بخش کوچکی از جامعه به شما والدین عزیز افخار می کند که در این حد جویای پرورش صحیح فرزندانتان هستید و همواره به دنبال اصلاح آموزش های قدیمی و جایگزینی آن با متدهای صحیح آموزشی هستید و از آن به خوبی استقبال می کنید ، بدون شک در آینده از قدم نهادن در این راه خرسند خواهید شد.

  شاید بعد از خواندن این مطالب به این فکر کنید که پرورش کودکی مسلط به دو زبان کار بسیار راحتی است اما لازم است این نکته ی مهم را در اینجا لحاظ کنیم که متدهای آموزشی که به کار گرفته می شود نکته ای بسیار مهم و تاثیر گذار است و هرگز نباید آن را فراموش کرد در مورد این آموزش باید اصول و روش های آموزشی استاندارد را پیشه قرار داد تا بتوان بهترین نتیجه را گرفت . در مورد تربیت و نحوه ی آموزش زبان انگلیسی لازم است قدم اول را درست بگذارید باقی آن به شکل خارق العاده ای به بهترین شکل پیش خواهد رفت و کودکی دوزبانه که هم زمان مسلط به استفاده از زبان مادری و زبان بیگانه است پرورش خواهید داد.

  اهمیت زبان انگلیسی :

  در قسمت قبل به صورت کلی به اهمیت زبان انگلیسی اشاره کردیم اما در ذیل چند مورد دیگر را ذکر می کنیم تا اهمیت آن بیشتر برایتان روشن گردد :

  [thim-icon-box line_after_title=”” custom_font_weight_desc=”” icon_type=”font-awesome” font_awesome_icon=”fa fa-check-circle” layout_pos=”right” title=”زبان انگلیسی زبان بین المللی است”][thim-icon-box line_after_title=”” custom_font_weight_desc=”” icon_type=”font-awesome” font_awesome_icon=”fa fa-check-circle” layout_pos=”right” title=”با این زبان می توان سایر مهارت های دیگر را به راحتی پیا کرد”][thim-icon-box line_after_title=”” custom_font_weight_desc=”” icon_type=”font-awesome” font_awesome_icon=”fa fa-check-circle” layout_pos=”right” title=”باعث به روز بودن انسان ها”][thim-icon-box line_after_title=”” custom_font_weight_desc=”” icon_type=”font-awesome” font_awesome_icon=”fa fa-check-circle” layout_pos=”right” title=”موثر برای تحصیل در مقاطع بالاتر”][thim-icon-box line_after_title=”” custom_font_weight_desc=”” icon_type=”font-awesome” font_awesome_icon=”fa fa-check-circle” layout_pos=”right” title=”موثر برای پیدا کردن شغل مناسب”][thim-icon-box line_after_title=”” custom_font_weight_desc=”” icon_type=”font-awesome” font_awesome_icon=”fa fa-check-circle” layout_pos=”right” title=”موثر برای استفاده در کامپیوتر”]
  سبد خرید