همراه گرانمایه
انسانها برای بالاتر بردن کیفیت زندگی، نیازمند هماهنگی با یکدیگر هستند. گاه به صورت دسته جمعی و ناخودآگاه این هماهنگی رخ می‌دهد و گاه انسان‌ها نیازمند «قوانین» می‌شوند تا جزییات هماهنگ شدن را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. رضایت، شادی و احساس خوب دسته جمعی در زمانی رخ می‌دهد که همه افراد آن جامعه به این هماهنگی می‌رسند.

باغ آینه نیز به عنوان یک موسسه فرهنگی و به عنوان یک جامعه کوچک، نیازمند به اشتراک گذاشتن قوانین در جهت هماهنگی بیشتر با یکدیگر و رسیدن به رضایت دسته جمعی است.

شما آزاد هستید که قوانین را مطالعه بفرمایید یا از مطالعه آن به هر دلیل چشم‌پوشی کنید. اگرچه پیشنهاد ما آنست که حتما مطالعه بفرمایید اما در هر دو صورت، اعلام پذیرش قوانین در فرم ثبت‌نام شما، نشانگر موافقت شما در اجرای قوانین و هماهنگی با یکدیگر است.

سپاسگزاریم که همراه ما هستید.

تا میتوانید قبل از ثبت‌نام ، از افراد شرکت‌کننده یا موسسات دیگر سوال کنید و تحقیقات و بررسی‌های لازم را انجام دهید. تصمیم گیری درباره نیاز افراد به کلاس و تطابق زمانبندی کلاس با برنامه شخصی زندگی به عهده شماست .

دانشجو متعهد است قبل از ثبت‌نام در هر دوره‌ای، تحقیقات لازم از عنوان درسی و همچنین برنامه زمانبندی کلاس و تطابق برنامه زمانی کلاس با برنامه شخصی و تطابق عنوان کلاس با نیاز فردی خود را به عمل آورده، سپس اقدام به ثبت‌نام نماید. باغ آینه، مسئولیتی در قبال نیاز و یا عدم نیاز افراد به دوره و همچنین مسئولیتی در قبال برنامه و زمان و یا تداخل کلاس با برنامه‌های دانشگاهی، فردی، کاری، سربازی، مهاجرتی و خانوادگی (و سایر موارد) افراد ندارد.

۱. فیلمبرداری یا ضبط صدا برای تمام افراد شرکت‌کننده ممنوع می‌باشد. انجام این کار به صورت پنهانی غیرانسانی و غیرفرهنگی است و شما شرکت کننده یک دوره فرهنگی در موسسه فرهنگی هنری باغ آینه می‌باشید.

۲. دانشجو متعهد می‌گردد مالکیت معنوی دوره‌ها را رعایت نموده و فایل‌ها را در اختیار دیگران قرار ندهد. بدیهی می‌دانیم که حق دسترسی به معنای حق مالکیت نیست و باغ آینه با هرگونه استفاده و نقل مطالب و درس‌های خود در فضاهای خارج از باغ‌آینه، به هر شکل و با هر عنوان مخالف است و در صورت مشاهده‌ی این اتفاق ناخوشایند و غیرفرهنگی، پیگیری قانونی را از حقوق خود می‌داند.

۳. بسیاری از سوال‌ها و ابهام‌هایی که در طول این سالها برای باغ‌آینه‌ای‌ها مطرح بوده، در قالب پرسش‌های متداول در وبسایت ثبت شده و پاسخ آن‌ها در دسترس شماست. پیشنهاد می‌کنیم هر زمان که فرصت کافی داشتید، این سوالها و پاسخ‌هایشان را مرور کنید.

۴. تعطیلات رسمی، موسسه تعطیل می‌باشد و کلاس‌ها نیز به تبعیت از قوانین موسسه، تعطیل هستند.

۱. در موسسه فرهنگی هنری باغ آینه، با توجه به شرایط پیش آمده جهانی امکان پرداخت شهریه تنها به صورت کارت به کارت / استفاده از دستگاه کارتخوان موسسه وجود دارد.

۲. شهریه‌ای که دانشجو پرداخت می‌کند، قابل انتقال به فرد دیگری (چه در ترم جاری و چه در ترم‌های گذشته و آینده) نمی‌باشد. شرکت کنندگان نمیتوانند در زمان غیاب خود شخصی دیگر را به جای خود به کلاس بفرستند. از حضور افراد به جای شخص دیگر جلوگیری خواهد شد.

۳. شهریه پرداخت شده هر کلاس، صرفا برای همان درس و در همان ترم خواهد بود. این شهریه قابل انتقال به درس دیگر و یا به ترم دیگر یا به ساعت دیگر نمی‌باشد. امکان انتقال هزینه کلاس به ساعت و روز و کلاس دیگر وجود ندارد.

۴. از آنجایی که ظرفیت کلاس‌های محدود بوده و ثبت‌نام هر فرد عملاً منجر به تکمیل ظرفیت و عدم ثبت‌نام دانشجوی دیگری می‌شود، درخواست استرداد تنها به فاصله ۲۴ ساعت از زمان ثبت نام قابل ثبت و پیگیری خواهد بود. بنابراین درخواست انصراف‌های با فاصله بیشتر و مساوی ۲۴ ساعت پس از زمان ثبت نام دوره، ترتیب اثر داده نشده و در این شرایط هیچ مبلغی استرداد نمی‌شود. بدیهی است معیار تشخیص، بر پایه تاریخ تشکیل اولین جلسه کلاس است. توجه داشته باشید اگر وضعیت شما مشمول قانون استرداد گردد، مبلغ قابل استرداد، پس از ۳۰ روز کاری برای شما استرداد داده می‌شود.

تبصره : این قانون زمانی اجرا می‌شود که شما چند روز قبل از شروع دوره ثبت‌نام کرده باشید . در صورتی که ۷۲ ساعت قبل از شروع اولین جلسه کلاس ثبت‌نام کرده باشید امکان استرداد وجه وجود ندارد و هیچ مبلغی مسترد نمی‌شود.

۵. در زمان ثبت‌نام قیمت‌های تعیین شده در آن زمان معتبر خواهد بود .

۶. شهریه هر دوره باید به طور کامل و در همان روز ثبت‌نام (مهلت پرداخت: ۱ ساعت پس از ایجاد فاکتور) پرداخت شود.

۷. در صورت غیبت در جلسات، وظیفه‌ای از جهت آموزش دوباره بر عهده موسسه نیست. غیبت هر فرد جزئی از جلسات ثبت‌نام شده توسط ایشان خواهد بود و امکان کسر مالی جلسات غایب شده وجود ندارد.

۸. شهریه میبایست تا قبل از آغاز کلاس پرداخت شود. در غیر این‌صورت از حضور در کلاس ممانعت خواهد شد. 

۹. سالانه سه نفر با صلاحدید موسسه امکان دریافت هدیه (که از آن در فرهنگ عمومی به عنوان تخفیف یاد می‌شود) را خواهند داشت. خواهشمند است اگر نیاز مالی ندارید اجازه بدهید تا دیگران که نیازمندتر هستند از هدیه باغ آینه استفاده کنند. 

۱. حاضر غایب کردن به صورت متعارف وجود ندارد . در باغ آینه حضور در کلاس بسیار مهمتر از صرفا حاضر بودن در سر جلسات است و ما صرفا با حضور سر و کار داریم که عمیقتر است . شما به این دوره‌ها آمدید تا کیفیت زندگی خود را بالاتر ببرید پس طبیعتا حضور داشتن برای شما رضایت بخش‌تر خواهد بود.

۲. سر ساعت در کلاس حضور داشته باشید، حتی کمی زودتر تا بتوانید دسترسی خود به اینترنت و سالم بودن تجهیزات خود را بررسی کنید.

دانشجو متعهد است تا برنامه‌های خود را طوری تنظیم نماید که دست‌کم ۱۵دقیقه قبل از شروع کلاس در کلاس مربوطه حضور داشته باشد. چک کردن میکروفون ، وبکم ، اینترنت ، شارژ لپتاپ ، موبایل و …. از جمله مواردی هستند که حتماً باید توسط دانشجو قبل از شروع به جلسه آنلاین و وارد شدن به کلاس بررسی شوند تا زمان دیگر دانشجویان به این دلایل به هدر نرود چراکه توقف کلاس در این موارد آزاردهنده خواهد بود. همچنین در صورتی که افراد پس از شروع کلاس در جلسه حضور یابند، ممکن است قسمتی از کلاس را از دست بدهند و یا در برقراری ارتباط در کلاسهای آنلاین به مشکل برخورد کنند، که در این صورت به دلیل اهمیت زمان برای تمام شرکت کنندگان و موسسه باغ آینه ، مسئولیت حل مسئله برعهده خود فرد خواهد بود و معلمان یا دانشجویان دیگر ، وظیفه ای در توضیح دوباره کلاس یا توقف کلاس ندارند .

۳. زمانی که شما نمی خواهید با دیگران صحبت کنید یا به صورت صوتی سوالی بپرسید، میکروفون خود را خاموش کنید تا صداهای اضافه به جلسه منتقل نشود .گاهی بهتر است به جای اشتراک گذاشتن صوت خود از چت باکس برای صحبت کردن و سوال پرسیدن استفاده کنید .شما به راحتی میتوانید در مباحث کلاس فعالانه شرکت کنید و برای شرکت در بحث‌ها با بالاگرفتن دست و خاموش کردن میکروفون خود بعد از صحبت کردن، به نظم کلاس کمک کنید.

۴. در سمینارها و رویدادهای یک روزه و آنلاین ، میبایست دوربین تمام افراد بسته باشد و تنها دوربین و میکروفون سخنران رویداد باز خواهد بود .اما در تمام کلاس‌های آنلاین که بیش از یک جلسه هستند، دانشجویان میبایست در جلسه اول دوربین وبکم خود را باز کنند. این موضوع در جلسات بعدی اختیاری خواهد بود. رعایت مقررات پوشش جمهوری اسلامی ایران و شئون قانونی در این موسسه الزامیست، خواهشمندیم با رفتار و پوشش مناسب خود، از فراهم آوردن موجبات اعتراض و شکایت اجتناب فرمایید. در کلاس‌های آنلاین هنگام روشن کردن دوربین خود لباس رسمی داشته باشید و این نکته را رعایت کنید که لباس شما مناسب جلسه باشد. رعایت نکردن این مورد به حذف شما از کلاس بدون استرداد وجه منجر خواهد شد. 

۵. برای انجام تمرین‌ها و مطالب مرتبط گروهی در شبکه های اجتماعی مورد تایید تشکیل خواهد شد . لطفا هیچ‌گونه مطلبی از دیگر صفحات و کانالها را در این گروه‌ها نفرستید. در صورت فرستادن این‌گونه مطالب از طرف تیم باغ‌آینه تذکر دریافت خواهید کرد. همچنین برای ایجاد امنیت برای خود لطفا گروه‌های موازی تشکیل ندهید و درصورت تشکیل گروه موازی آنجا را ترک کنید. . باغ آینه مسئولیتی نسبت به گروه‌هایی که دانشجویان و دیگران تشکیل می‌دهند، ندارد. 

۶. اطلاعات هویتی خود را کامل و حقیقی بنویسید. اطلاعات هویتی شما با اطلاعات پروفایل شما تطابق داده می شود و استفاده از هر عنوانی غیر از نام حقیقی شما که در لیست کلاس ثبت شده است، مورد قبول نمی‌باشد و منجر به حذف شما از کلاس خواهد شد.

۷. همچنین به نظرات دیگران احترام بگذارید و در میان صحبت آن‌ها صحبت نکنید. 

۸. اگر در ماشین یا فضایی هستید که صداهای آزاردهنده وجود دارد جهت احترام و رعایت ادب میکروفون خود را ببندید و تنها از طریق چت باکس با کلاس ارتباط داشته باشید.

۹. لینک تمام کلاسها در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد قرار خواهد گرفت و ایشان این امکان را دارند که با صلاحدید خود در هر زمان وارد کلاس شوند. عدم رعایت پوشش یا گفتار مناسب موجبات مشکلات بعدی برای خود شخص خواهد شد.

۱۰. معلم‌ها مجازند تا در مورد حضور یا حذف دانشجویانی که تمرین نمی‌کنند، تصمیم‌گیری نمایند. اختیار تصمیم‌گیری در مورد عدم حضور و حذف دانشجو در ادامه دوره، به عهده ایشان است. موسسه باغ‌آینه در قبال دانشجویانی که در انجام تمرینات کوتاهی می‌کنند، این اختیار را دارد تا از حضور دانشجو در سر کلاس یا در دوره‌های بعدی ممانعت به عمل آورد.

۱۱. تمام مراحل آموزش از پیش توسط افراد مختلفی طراحی و برنامه ریزی شده اند . عدم حضور افراد در جلسات کلاس و غیبت ایشان، منجر به عدم شکل گیری آموزش درست و عدم تجربه یک آموزش خوب در ذهن افراد میشود. در حقیقت جدای از نارضایتی افراد از مربی ، دوره طراحی شده در شکل ایده آل خود تجربه نمی شوند و یک احساس نقص در ذهن افراد برای همیشه باقی می ماند. با حضور خود در تمام جلسات ، تجربه یک آموزش ایده آل و یک احساس خوب را کسب کنید.

۱. موسسه باغ آینه به عنوان یک مجموعه فرهنگی آموزشی ِغیرانتفاعی، غیر‌دولتی، غیرسیاسی و کاملا خصوصی، با سرمایه‌گذاری شخصی، از سال ۱۳۸۵ در ایران فعالیت می‌کند. بهتر آنست که انسانهای یک جامعه نهایت تلاش خود را به عمل آورند تا با رعایت قوانین و همچنین مراقبت از تجهیزات، در پایداری این مجموعه‌ها تلاش کنند تا آیندگان نیز بتوانند از این تجهیزات استفاده کنند و مجبور به پرداخت شهریه‌های بالاتر برای کلاس‌ها نشوند؛ در نتیجه تمامی مراقبت و تلاش شما برای نگهداری از هر نوع تجهیزاتی در باغ آینه، بر روی شهریه و قوانین سخت‌گیرانه دوره‌های بعدی تاثیری مستقیم دارد. حتی همین قوانین نیز به دلیل اتفاقات پیش آمده نوشته شده است. پس هر فرد مسئولیت دارد تا نهایت کوشش خود را به عمل آورد تا این بستر حرفه‌ای، بتواند به افراد و نسل‌های بعدی نیز خدمت رسانی کند.

۲. از آنجایی که کلیه تجهیزات صرفا با مبلغ هنرجویان قبلی تهیه شده‌اند و بسیار ظریف، حساس و آسیب پذیرند، هرگونه آسیب به آن‌ها، دانشجو را متوجه خسارت مالی احتمالی می‌کند. همچنین چسباندن آدامس زیر میز و صندلی جزئی از قوانین Vandalism محسوب می‌گردد. هر نوع فعالیتی که از بی‌دقتی دانشجو نشئت گرفته و یا جزئی از دسته Vandalism قرار بگیرد، دانشجو را متوجه مبلغ‌های تعمیر و نگهداری خواهد کرد. 

۳.جهت حفظ حقوق همسایگان آموزشگاه، در هنگام عبور و مرور در کوچه، به هیچ وجه جلوی درب همسایگان و در کوچه تجمع نکنید.

۴. خودروی خود را جلوی درب پارگینگ و همچنین درب ورودی همسایگان پارک نکنید. در روبه‌روی موسسه مکان مشخصی جهت پارک خودروی شما عزیزان وجود دارد.

۵. جهت استعمال دخانیات، فضایی در حیاط موسسه باغ آینه طراحی شده است، فیلتر سیگار خود را در محل تعبیه شده انداخته و از کلیه فضاهای طبیعی طراحی شده در محیط بیرونی و داخلی آموزشگاه محافظت نمایید. (به عنوان مثال سیگار خود را روی کنده درخت و در باغچه خاموش نکنید).

پس از خواندن قوانین در صورت تمایل به همراهی با باغ، فرم ثبت‌نام را پر کنید. پس از ارسال فرم ثبت‌نام تکمیل شده، موسسه فرم و درخواست شما را بررسی و امکان ثبت‌نام را به شما اطلاع خواهد داد. 

قابل توجه است که پر کردن فرم ثبت‌نام به معنی ثبت‌نام قطعی نخواهد بود. ثبت‌نام قطعی با تایید فرم و درخواست شما توسط مسئول مربوطه جهت قرار گرفتن دانشجو در لیست کلاس و واریز وجه انجام خواهد شد.

درواقع شرایط حضور در دوره به این شکل است:

۱. تایید فرم ثبت‌نام و درخواست شما مبنی بر شرکت در کلاس

۲. رعایت پوشش اسلامی:  رعایت مقررات پوشش جمهوری اسلامی در این مؤسسه الزامیست، خواهشمندیم با رفتار و پوشش مناسب خود، از فراهم آوردن موجبات اعتراض و شکایت اجتناب فرمایید.

۳. رعایت قوانین موجود در این پیمان

مطابق ماده ۲۲۷ قانون مدنی ایران، فورس ماژور یا قوه قهریه حادثه‌ای است که نمی‌توان آن را به متعهد مربوط دانست، اعم از این‌ که ارتباطی با قلمرو فعالیت متعهد داشته و « حادثه غیرمترقبه » تلقی شود یا صرفاً ناشی از عوامل بیرونی باشد. بر اساس این قانون، فورس ماژور استثنایی بر اصل «لزوم وفای به عهد» می‌باشد. موارد فورس ماژور در موقعیت‌هایی اعمال می‌شوند که در آن، شرایط موجود نسبت به قبل تغییر کرده است به نحوی که این شرایط نسبت به آنچه که طرفین انتظار داشتند بسیار متفاوت بوده است. در این صورت فورس ماژور موجب برائت متعهد و معافیت موسسه باغ آینه از مسئولیت است و متعهدله نمی‌تواند به علت عدم اجرای قرارداد، مطالبه خسارت کند.

فضای فرهنگی، جامعه‌ی بزرگی است که زنان و مردان در آن، از اقوام و ملیت‌ها و نژادها و سنین مختلف، با باورها و جهان‌بینی‌های گوناگون در کنار هم حضور دارند. افتخار ما این است که در این جمع، افراد فارغ از گوناگونی‌ها در کنار یکدیگر به رشد و یادگیری مشغول هستند. هر نوع صحبت یا رفتاری که موجب توهین به گروه‌های دیگر شده و یا تنش و حاشیه ایجاد کرده و مسیر یادگیری را مختل کند، تایید و منتشر نخواهد شد. به طور خاص، باغ آینه با توجه به ماموریت خود ترجیح می‌دهد گفتگوها به مباحث سیاسی آلوده نشوند و تمام توان خود را به کار می‌گیرد تا به علم و روش علمی وفادار باشد و به منابع معتبر و مطالعات و تحقیقات علمی تکیه کند. انتظار ما اینست که شما هم به سهم خود، به سخن گفتن دقیق و علمی متعهد باشید تا در کنار هم بتوانیم مسیر رشد و یادگیری را بهتر طی کنیم. رعایت ادب، توجه به اصول نگارشی، فاصله گرفتن از تعصبات بی‌پایه، اشاره به منابع و مراجع (نقل مطالب و حرف‌های دیگران بدون ارجاع به آنها=سرقت) و اجتناب از اظهارنظرهای سریع و ناپخته، از جمله اصولی است که انسان‌های اهل فرهنگ هنگام طرح دیدگاه‌های خود لحاظ می‌کنند. تیم باغ آینه هر زمان تشخیص دهد که حتی یکی از این اصول محقق نشده‌اند، خود را مجاز می‌داند تا دیدگاه‌های ثبت شده را حذف کند.

همه‌ی دوستان هنگام گفتگو با یکدیگر و نیز هنگام تعامل با بخش پشتیبانی باغ، ادب و متانت را در حد کمال رعایت می‌کنند و این ویژگی به فرهنگ جاری باغ تبدیل شده است. به همین علت، در صورتیکه فرد یا افرادی سطح مطلوب ادب و متانت را در تعامل با سایر عزیزان یا تیم باغ رعایت نکنند، باغ آینه پس از نخستین تذکر و در صورت تکرار، این حق را برای خود محفوظ می‌داند که به تشخیص خودو بدون ورود به هرگونه بحث و توضیح بیشتر، از حضور فرد در ادامه دوره بدون استرداد وجه، ممانعت به عمل آورد.

در پایان تاکید می‌کنیم باور باغ‌آینه‌ای‌ها بر اینست که مسیر رشد و یادگیری، مسیری ساده و هموار نیست. طی کردن شتاب‌زده‌ی این مسیر ناممکن است و می‌توان گفت کند بودن و زمان‌بر بودن، ویژگی اجتناب‌ناپذیر یادگیری است. 

یادگیری عمیق، میان‌بر ندارد و میوه و ثمراتش غالبا پس از صبر و تحمل و تامل حاصل می‌شود.

امیدواریم در این مسیر سخت، پر زحمت، طولانی و البته شیرین، با ما همراه بمانید.

سبد خرید