آمدن شما به این صفحه احتمالا در راستای آشنایی شما با مشاوره تحصیلی باغ آینه و کسب موفقیت دانش آموزان باغ آینه در این حوزه است . باغ آینه در ادامه آن سالها، پروژه جدید و منحصر به فردی را برای اولین بار در ایران آغاز کرده است. پس از سالها فعالیت و کسب موفقیتهای بسیار در این حوزه و رتبه های خوب و پذیرش جوانان عزیز ما در دانشگاه های خوب ، بر آن شدیم که به عنوان اولین موسسه این سکوت چند ده ساله را که بر فضای آموزشی سایه افکنده بشکنیم و قدمی بزرگ در این راه برداریم . اگرچه فضای جامعه در این زمینه مقاومت بسیار خواهد داشت اما حقیقت میبایست که راه خود را پیدا کند و چه افتخاری بالاتر از این که ما اولین موسسه در پذیرش و اجرای این حقیقت باشیم.

مشکل چه بود؟

اگرچه افتخار همراهی با دانش آموزان بسیاری را در این مسیر داشتیم اما همه اعضای تیم باغ آینه متوجه یک موضوع شدند که البته و صدالبته خانواده ها ، دانش آموزان ، معلمان و کل فضای جامعه متوجه این موضوع هستند : اکثریت دانش آموزان علاقه و استعداد خود را نمی شناسند یا از آن اطمینان ندارند و یا صرفا در حیطه حدس و گمان باقی مانده است . در نتیجه یا در مقاطع بالاتر تغییر رشته می دهند یا تمام عمر بدون علاقه رشته خود را دنبال می کنند و یا این ایده ناجوانمردانه را می پذیرند که در کنار رشته کسالت بار خود ، علایق خود را دنبال کنند . در نهایت اکثریت توان اجرای زندگی زیبای خود را از دست می دهند و یکی از عوامل ناراحتی و افسردگی در همین امر نهفته است. راه حل بسیار ساده است : هرکس خود را و علاقه خود را و محدودیت های خود را بشناسد و در آن مسیر تحصیل کند و مشغول به کار شود.

راه حل ما چیست؟

اگرچه راه حل ساده است اما اجرای آن در این شرایط دشوار است. تبلیغات برای رشته های خاص توسط رسانه ها و جامعه و هم سالان و از همه مهمتر خانواده ها و دانش آموزان باعث می شود تا مسیر نه چندان آسانی در پیش داشته باشیم  اما میبایست به هر حال کسی این راه را آغاز کند . تا این لحظه هیچ فرد و موسسه ای داوطلب اجرای این طرح نشده است و باغ آینه امیدوار است که با شروع این مسیر مردم فرهیخته و آگاه این جامعه نیز در مسیر این حقیقت مهم گام بردارند و با ما همراه شوند.

به همین دلیل باغ آینه ، سیستم مشاوره تحصیلی خود را کاملا تغییر می دهد و طرح جدیدی به نام «کارگاه آشنایی با مشاغل و رشته ها» را جایگزین طرح قبلی کرده است. به این معنا که افراد مختلف میتوانند

  • در دوره های «معنای زندگی » شرکت کنند و در این دوره ها به آنان کمک می شود تا معنای زندگی خود را بیابند .
  • در دوره های «یافتن خود » شرکت کنند . در این دوره ها میتوانند با اعماق وجود خود بیش از پیش آشنا شوند.
  • در کارگاه آشنایی با مشاغل و رشته ها شرکت کنند . این دوره ها برای تمام رشته ها برگزار می شود ؛ ریاضیات، فلسفه، پزشکی، جغرافیا ، عکاسی، مهندسی مکانیک و برق، مدیریت و تمام شاخه های رشته های مختلف با انواع گرایش ها و همچنین رشته هایی که غیر دانشگاهی هستند همچون نجاری ، گارسون کافه و …..  در این دوره ها که به صورت کارگاهی اجرا می شود افراد میتوانند به وسیله معلمان خوب و متخصص با اعماق رشته ها و مشاغل آشنا شوند تا مسیر خود را با رنج کمتر و آگاهی بیشتر بیابند و در زمان خود که ارزشمندترین هدیه زندگی است ، صرفه جویی کنند.

چه کسانی میتوانند در این دوره ها شرکت کنند؟

  • تمام افراد از هر سن و سال ( اعم از کودکان / نوجوانان / جوانان / میانسالان) میتوانند در این دوره ها شرکت کنند.

این دوره ها از چه زمان آغاز می گردد؟

  • این دوره ها در حال طراحی نهایی و آزمایش است و به زودی در همین صفحه اعلام می گردد.

امید است که تمام انسان ها راه خود را بیابند و در این «چند دهه زیستی سریع تمام شونده»* از عمر خود بهره بیشتری ببرند.

باغتان گلشن
آینه تان روشن

*تعریف زندگی از دیدگاه دکتر علی بابایی زاد.

سبد خرید