اگرچه ایشان در صفحات مجازی از جمله اینستاگرام و فیس بوک حضور دارند و ایمیل و وبلاگ قدیمی ایشان نیز هنوز فعال است، اما به دلیل مشغله فراوان صفحات فوق به صورت مداوم چک نمی شوند. به همین دلیل در صورت تماس ضروری میتوانید از طریق راه های تماس با ما در ارتباط باشید تا همکاران ما در صورت امکان راه ارتباطی مربوطه را ایجاد کنند.

آدرس اینستاگرام www.instagram.com/hashem_mirzaee

آدرس وبلاگ deleanar.persianblog.com

آدرس ایمیل deleanar@gmail.com

در باغ‌آینه بسیار پیش می‌آید که افراد ‌در کنار هم‌می‌نشینند و چای یا قهوه‌ای می‌نوشند و با هم به گپ و گفتگو می‌پردازند. حتی معلمان و شاگردان کلاس‌ها گاهی قبل یا بعد از کلاس به گفتگو درباره پرسش‌ها می‌پردازند. به این علت که بیشتر گفتگوها در باب مسایل بنیادین زندگی است این قسمت «کافه چرا» نامیده شده است. اگر کتاب «کافه چرا» را خوانده باشید با این نوع از کافه‌ها آشنایی دارید. 

این کافه مورد استفاده عموم نیز هست و افراد در هر زمان می‌توانند از آن استفاده کنند. حتی زمانهایی که نمی‌خواهند در باب مسایل بنیادین گفتگویی کنند و تنها به دنبال گوشه‌ای آرام در شهر هستند.  به قول حافظ فراغتی و کتابی و گوشه چمنی…

یک نان مغزدار خاص.


در باغ آینه تلاش بر اینست تا همه چیز «طراحی» شود. این نان نیز از این امر پیروی می‌کند. نانی که جزییاتش طراحی شده‌اند تا سالم، مقوی و خوشمزه باشد.

این نان هم به صورت مغزدار و هم به صورت رژیمی، تنها در باغ‌آینه موجود است.

بله. همانطور که می‌دانید منوی «کافه چرا» بسیار مختصر است. فرحنان، اصلی‌ترین بخش منوی این کافه است. در بهار و تابستان فرحنوش هم به این منو اضافه می‌شود. 

بله. هر انسان فارسی زبان یا فارسی دان در هر کجای جهان، می تواند در دوره ها شرکت کند.

می توانید سوالات خود را با خیال راحت از اهالی باغ آینه بپرسید (اطلاعات تماس را در بخش تماس با ما می توانید ببینید.)

می توانید پیام ها و کامنت های مختلف در صفحات مجازی باغ آینه را ببینید

ما در باغ آینه به صورت سالانه، اتفاقات فرهنگی مرتبطی برگزار می کنیم که هزینه های کمتری دارند و از طریق آنها می توانند آشنایی کوچک تر اما نزدیک تری از ما پیدا کنید مانند: سمینارهای یک روزه ادبیات کلاسیک و ادبیات معاصر ایران، گردهمایی سالانه کتابخوانان و ….

یک راه بسیار ساده وجود دارد:

نگاه کنید ببینید در اعماق وجودتان به دنبال پاسخ چه پرسشی هستید و مشتاق جستجوی چه موضوعی هستید؟

از طریق عناوین کلاس ها می توانید دل نشین ترین موضوع را برای خود بیابید. به نظر ما این بهترین راه برای یافتن کلاس مورد نیاز شما خواهد بود.

شما می توانید از طریق هر کدام از راه های زیر که راحت تر هستید، حرف دل خود را به ما بگویید:

از راه تلفن باغ آینه بخش «بیان ایده، نقد و پیشنهاد»

از راه ایمیل به باغ آینه 

از راه نوشتن نامه در صفحه تماس با ما

اگر شرکت کننده دوره ها هستید، از طریق فرم نظرسنجی پایان دوره ها نیز می توانید برای نوشتن حرف دل خود استفاده کنید و پیغام خود را به ما برسانید.

بله. درخواست خود را از راه های مختلف مندرج در صفحه تماس با ما، به گوش ما برسانید. درخواست شما بررسی می شود و نتیجه اعلام می گردد.

بله. درخواست خود را از راه های مختلف مندرج در صفحه تماس با ما، به گوش ما برسانید. درخواست شما بررسی می شود و نتیجه اعلام می گردد.

هیچ دوره ای تکرار نمی شود. زیرا دوره ها بر اساس افراد شرکت کننده و سوالات و نیازها و همچنین بر اساس فرم مصاحبه پیش از ثبت نام آنها، طراحی می شوند و جلسات کلاس نیز ساختار انعطاف پذیری دارند که بر اساس دغدغه های شرکت کنندگان تغییر می کنند. ب همین دلیل اگرچه نام و موضوع مشابهی دارند اما محتوای یکسانی ندارند. پس اگر کسی دو دوره مشابه را شرکت کند، معلمان دوره به این دلیل که دوره تکراری نباشد، تغییراتی در محتوای کلاس برای ایشان خواهند داد.

بله. البته فقط کلاس های مختص درس زبان و ادبیات فارسی با آموزگار هاشم میرزایی در این بخش تدریس می شود. در قسمت خانه ادبیات می توانید تمام دوره های مرتبط را مشاهده کنید.

خیر. تا زمانیکه کرونا مهمان ایران است و مردم عزیز روزهای سختی را پشت سر می گذارند، باغ آینه تمام کلاس های خود را به صورت آنلاین برگزار می کند. قابل ذکر است که تیم باغ آینه بر روی کیفیت برگزاری دوره ها، با حساسیت بسیار کار کرده اند تا همچون کیفیت کلاس های حضوری باشد.

هیچ اتفاقی!

برای یادگیری کامل تر و با کیفیت بیشتر بهتر آنست که:

 • پانزده دقیقه قبل از کلاس، نرم افزار خود را روشن کنید و کار کردن با آن را امتحان کنید.
 • راس ساعت شروع کلاس در کلاس حاضر باشید.
 • دیگر نرم افزارهای خود را ببندید تا تمرکز بیشتری داشته باشید.
 • و دیگر اقداماتی که در فرم قوانین ثبت نام کلاس دیده اید، اجرا کنید.

اما در صورتیکه دیرتر به کلاس وارد شدید، کلاس با آغوش باز منتظر شماست و میتوانید از ادامه کلاس بهره مند شوید.

همان طور که در قوانین ثبت نام نیز گفته شده است، تمامی افراد شرکت کننده میبایست در جلسه اول وب کم خود را روشن کنند اما برای دیگر جلسات در استفاده و یا عدم استفاده از وب کم آزاد هستند.

کلاسها برای اهداف و موضوعات مختلفی طراحی میشوند؛ گاه هدف از یک دوره کار کردن عمیق افراد شرکت کننده در آن موضوع را دنبال می کند و ظرفیت کلاس ده نفر و حتی پنج نفر است، گاه هدف از یک دوره انتقال داده هایی بسیار مهم درباب یک موضوع است که تعداد شرکت کنندگان میتواند تا حدی باشد که امکانات و فضا اجازه میدهند؛ سی نفر ، پنجاه نفر و گاه صد نفر و حتی در صورت برگزاری در آمفی تئاتر تعداد بیشتری از عزیزان را نیز پذیرا هستیم. انتخاب دوره بستگی به نیاز شما دارد و برای ما تنها موضوع بسیار مهم، کیفیت دوره ها و اهمیت موضوع کارگاه ها در زندگی انسانها می باشد

پیش از آغاز هر برنامه و کلاس، تمامی اطلاعات برای شما فرستاده خواهد شد. اسکایپ برنامه ای است که اکثر دوره ها به دلیل جهانی بودن این برنامه، با آن برگزار می شوند. شما میتوانید اسکایپ را بر روی دستگاه مدنظر خود نصب کنید. همچنین واتسپ باغ آینه نیز جهت پشتیبانی های لازم، اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما خواهد گذاشت.

 بله به این دلیل که دسترسی به برخی کتاب‌ها برای دانشجویان و فرهنگ دوستان دشوار بود، برای سهولت در این روند تمام کتاب‌های معرفی شده در دوره‌ها در باغ آینه وجود دارند و امکان خرید به صورت حضوری برای آنها وجود دارد.

یک فرم ثبت نام برایشان بسازید و هدیه را برایشان خریداری کنید.

 

مبارک است…

در باغ آینه تبلیغ پوستر، تبلیغ به صورت استند و بنر و اجاره فضا و … وجود ندارد اما دو نوع از تبلیغات وجود دارد:

 • اسپانسرینگ فعالیت های فرهنگی هنری : شما میتوانید اسپانسر یک فعالیت فرهنگی هنری بشوید. در این صورت میتوانید یک نامه با ذکر دقیق نوع فعالیتتان بنویسید و میزان هزینه اسپانسرینگ را ذکر بفرمایید و برای ایمیل باغ آینه ارسال کنید . در زمان برنامه ریزی برای فعالیت فرهنگی مذکور در صورت نیاز و موافقت با نوع فعالیتتان با شما تماس گرفته می شود تا جزییات برنامه در اختیارتان گذاشته شود.
 • تبلیغات محصولات خوراکی خاص : به این صورت که در مراسم های فرهنگی ، شما میتوانید محصولات خود را به صورت مرتب آماده کنید و با نماینده خود به باغ آینه بفرستید تا در مراسم فرهنگی مذکور خوراکی های موردنظر به صورت رایگان در اختیار شرکت کنندگان قرار گیرند. این محصول خوراکی میبایست ازنظر کیفیت از قبل مورد تایید باغ آینه قرار گیرد . برای این کار محصولات تست کیفیت می شوند  و در صورت تایید میتوانند در مراسم فرهنگی ارائه شوند. طبیعتا نوع تبلیغ نیز قوانین خاص خود را دارد که به اطلاع شما خواهیم رساند ( از جمله پوشش فرد نماینده/ نوع صحبت ایشان با افراد/ نوع ارائه ایشان و … میبایست از لحاظ فرهنگی تایید شده باشد.

تک تک عناصر باغ آینه توسط تیم باغ آینه طراحی شده اند و درواقع تک تک این اجزا یک اثر هنری یا فرهنگی هستند. هرکدام از اعضای تیم باغ آینه با تلاشی بسیار این فضا را ساخته اند تا همچون یک راز باقی بماند. پس به صورت طبیعی آنها علاقه مند هستند که این محیط در راستای هدفشان، بکر و رازآلود باشد. به احترام افراد این تیم، از همگان درخواست می شود تا از هرگونه ضبط صدا و عکس و فیلم خودداری کنند و قطعا سپاسگزار انسانهایی است که به نگهداری حق تالیف اثر ارزش می نهند.

لطفاً و خواهشاً و حتماً قبل از انجام این کار با باغ آینه به صورت تلفنی هماهنگ کنید. ما دوست داریم برای شادی انسان ها هر کمکی از دستمان بر می آید، انجام دهیم و برای اینکه در آن لحظات همگی شاد باشیم نیازمند آن هستیم که یک هفته تا دو روز قبل با باغ آینه هماهنگ کنید تا تیم باغ آینه با برنامه های ناگهانی دچار مشکل نشوند. همه تیم باغ آینه به صورت روزانه در پشت صحنه مشغول انجام کارهایی هستند که برنامه های پیش بینی نشده، کارشان را دچار اختلال می کند. 

سپاسگزار خواهیم بود اگر که با ما هماهنگ کنید.

پیشاپیش تولد تمام انسان های خوب روزگار بر همه ما مبارک.

بله. افراد بدون شرکت در کلاس ها میتوانند به باغ آینه بیایند و با محیط باغ آینه آشنا شوند. اگر قبل از آمدن، با اهالی باغ آینه زمان آمدن خود را هماهنگ کنید، میتوانید بهترین زمانها را برای دیدن باغ انتخاب کنید.

ما در باغ آینه، کلمه تخفیف را حذف کرده‌ایم و به جای آن کلمه «هدیه» را داریم. باغ آینه در هر سال به افراد متفاوتی «هدیه» می دهد که در زمان خود اطلاع رسانی و تقدیم افراد می‌شود. باغ‌آینه به این شیوه عمل می‌کند که سالانه سه نفر با صلاحدید موسسه، امکان دریافت هدیه (که از آن در فرهنگ عمومی به عنوان تخفیف یاد می‌شود) را خواهند داشت. بهتر آن است اگر نیاز مالی ندارید اجازه بدهید تا دیگران که نیازمندتر هستند از هدیه باغ آینه استفاده کنند. 

بله. در باغ آینه تمام پروتکل ها برای حفظ سلامت انسان ها، رعایت می شوند و از همه افراد نیز خواسته می شود برای همکاری و همراهی با یکدیگر پروتکل ها را رعایت کنند.

در صورتی که علاقه مند هستید میتوانید رزومه خود را به همراه یک ویدئوی عمودی و تمام قد با پوشش مورد علاقه خود در اجرای شغل مورد علاقه تان، به ایمیل باغ ارسال کنید. در صورت تایید و در زمان نیاز با شما تماس گرفته خواهد شد.

قابل ذکر است که محتوای ویدئوی ارسالی درباره پاسخ به دو پرسش زیر باشد:

 • چرا کاری که دوست دارید انجام دهید، برای ایران و حوزه های فرهنگ و هنر لازم و ضروری است؟ 
 • چرا خود را در آن حوزه منحصر به فرد می دانید؟
 • با معرفی ما به دیگران
 • با به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در فضاهای مجازی
 • با هدیه دادن دوره ها به عزیزان خود

پیشاپیش سپاسگزاریم که قلبتان همراه ماست.

مهربانیهاتان پرسلسله.

سپاسگزاریم که باغ آینه را برای همکاری انتخاب کرده‌اید. برای همکاری با باغ:

 • لطفا رزومه و درخواست خود را به ایمیل باغ‌آینه ارسال کنید. 
 • همچنین در صورت تمایل یک ویدئوی عمودی و تمام قد با پوشش مورد علاقه خود در اجرای شغل مورد علاقه تان، به ایمیل باغ ارسال کنید.

رزومه و ویدیوی شما در آرشیو باغ‌آینه خواهد بود تا در صورت تایید و در زمان نیاز با شما تماس گرفته خواهد شد. همچنین در صورت نیاز به شما در موسسات دیگر، رزومه و ویدیوی شما با اطلاع قبلی به شما، در اختیار موسسات مرتبط قرار خواهد گرفت.

بله با کمال میل.

می توانید با تیم باغ آینه تماس بگیرید. اهالی باغ آینه اطلاعات لازم را از شما می گیرند و در مراسم ها یا مواقعی که به نیروی داوطلب نیاز است، با شما تماس خواهند گرفت و شما را با منشور باغ آینه و فرهنگنامه مدون داخل موسسه آشنا می سازند و سپس شما میتوانید به عنوان نیروی داوطلب در زمان تعیین شده، همراه باغ آینه باشید.

همچنین کسانی که علاقه مند به تجربه کارهای فرهنگی هستند، می توانند از این امکان استفاده کنند و فضای کار فرهنگی را از نزدیک لمس کنند.

ما از عاشقان فرهنگ و هنر هستیم و به این نتیجه رسیده ایم که 

پرسش هرچه که باشد
پاسخ، آموزش است.

به همین دلیل تلاش می کنیم ایده های خوب، کارهای خوب و طرح های خوبی که برای فرهنگ و هنر این مرز و بوم نیاز است، اجرا کنیم به امید آنکه روشنایی و آگاهی مهمان خانه های فارسی دانان جهان شود.

اگر می خواهید بیشتر درباره ما بدانید به اینجا بروید زیرا جزئیات می توانند اهمیت زیادی داشته باشند.

در صورتی که پرسش خود را نیافتید، 

در این بخش، آن را برای ما یادداشت کنید.


زندگیتان بی پرسش مباد.

سبد خرید