کلاس یوگا کودک در کرج

مدرس : سرکار خانم سیما جوادی

تعداد ساعت دوره : ۸ جلسه در ماه ( هر جلسه ۱/۵ ساعت )

هزینه : تماس بگیرید

اطلاعات تماس

[thim-icon-box line_after_title=”” custom_font_weight_desc=”” read_more_link=”tel:02634468806″ read_more_link_to=”title” link_to_icon=”” icon_type=”font-awesome” font_awesome_icon=”fa fa-phone” layout_pos=”right” title=”34468806 – 026″][thim-icon-box line_after_title=”” custom_font_weight_desc=”” read_more_link=”tel:02634469172″ read_more_link_to=”title” link_to_icon=”” icon_type=”font-awesome” font_awesome_icon=”fa fa-phone” layout_pos=”right” title=”34469172 – 026″]

شما می توانید برای رزرو اینترنتی دوره به راحتی ضمن پرداخت ۵۰ هزار تومان از مبلغ دوره آن را رزرو نمایید. بخش فنی باغ آینه با شما تماس گرفته و آن را تایید می نماید. مابقی مبلغ دوره به صورت حضوری دریافت می شود.

یوگا کودک از جدیدترین آموزش هایی است که امروزه باب شده است و به جهت فعالیت هایی که در کلاس یوگا کودک صورت می گیرد کودکانی با ذهن پویا پرورش میابند . گذشته از این مسائل یوگا کودک بر موارد دیگری نیز تاثیر گذار است که در این صفحه به صورت کامل از فواید یوگا کودک صحبت میکنیم  و اطلاعاتی در این زمینه در اختیارتان قرار می دهیم .

چاقی معضلی است که امروزه گریبان گیر افراد در سنین مختلف شده است و همه به دنبال راه حل آن هستند این مشکل حتی گریبان گیر کودکان نیز شده است و عوامل بسیاری در آن دخیل است .

چاقی مضرات فراوانی دارد که باعث ایجاد مشکلات جسمی و روانی می گردد و تبعات آن در زندگی انسان ها به شدت بروز خواهد کرد این تبعات منفی در زندگی کودکان شدت بیشتری خواهد داشت زیرا یک کودک چاق همواره در معرض بیماری های جسمانی مختلف قرار خواهد گرفت و علاوه بر این مسائل مشکلات روانی ناشی از چاقی و ظاهری نامناسب در کودک به وجود خواهد آمد . پس باید به دنبال راه حل این مشکل باشیم تا نسل جدید را از این معضل نجات دهیم .

با پیشرفت های تکنولوژی که امروزه بسیار شاهد آن هستیم بازی های کامپیوتری بسیاری ، روی کار آمده اند که به واسطه ی جذابیتی که دارند اکثر کودکان جذب آن می شوند پس بالطبع بسیاری از فعالت های بدنی کودکان در اثر وجود بازی های کامپیوتری جذاب از بین رفته است البته این قسمت خوبه ماجرا است علاوه بر حذف فعالیت بدنی کودکان بازی ها روز به روز در حال آموزش خشونت و تنش های عصبی برای کودکان هستند و این نکته باید بسیار مورد توجه قرار گیرد و در زمان لازم حل شود زیرا اینگونه تنهش های عصبی اگر ادامه دار گردد آینده ی کودک را تحت شعاع قرار میدهد و یک فرد با خشونت تحویل جامعه میگردد .

کودکان فقط نیازمند بازی ها و فعالیت های بدنی مناسب سن خود هستند به هر دلیلی این فعالیت های بدنی در کودک کاهش یابد تبعات منفی آن گریبانگیر کودک خواهد شد.

یکی دیگر از مواردی که والدین باید به آن توجه داشته باشند وجود پارازیت است که با گسترش ارتباطات و تکنولوژی به دنیای انسان ها وارد شده است ، بر اساس تحقیقات علمی به عمل آمده پارازیت ها مشکلات بسیاری را برای انسان به وجود می آورند که مهم ترین آن تنش های عصبی است که امروزه گریبانگیر انسان ها در هر سنی شده است.

باغ آینه به عنوان یک موسسه ی فرهنگی هنری همواره به دنبال راه حل هایی برای مشکلات کودکان و پرورش نسل جدید با نوین ترین متد آموزشی می باشد ، به همین جهت به عنوان اولین موسسه در کرج اقدام به تشکیل کلاس یوگا کودک نمود تا بسیاری از مشکلات کودکان به واسطه ی این کلاس برطرف سازد .

مهم ترین نکته ای که در مورد کلاس های کودک وجود دارد رفتار مربی است شاید بتوان گفت رفتار مربی حتی بیش از نحوه ی آموزش بر کودک تاثیر می گذارد به همین جهت مربیان باغ آینه همواره با در نظر گرفتن اصول روانشناسی و تربیتی کودک به آموزش می پردازد و این عامل باعث ایجاد علاقمندی کودک به کلاس و آموزش خواهد شد .

تنها هدف ما فرهنگ سازی و ارتقاء سطح دانش است که به جهت برآورده ساختن آن گام بر میداریم و تمام ابزرها و امکانات را در اختیار هنرجویان قرار میدهیم تا این هدف مقدس محقق گردد.

حال بهتر است سراغ شفاف سازی کلاس یوگا کودک رویم ، با تمام پیش زمینه هایی که ذکر کردیم قطعا تاکنون به این موضوع پی بردید که باید به نحوی فعالیت جسمانی کودک را افزایش دهیم و بین جسم و ذهن کودک یک تعادل برقرار نماییم ، پس از مدت زمان زیادی که این مسائل و مشکلات کودک را تحت نظر گرفتیم و به دنبال راه حلی برای آن بودیم کلاس های یوگا را به عنوان مناسب ترین کلاس برای کودکان در نظر گرفتیم زیرا یوگا کودک تنها کلاس آموزشی است که در آن علاوه بر فعالیت های بدنی و جسمانی به ایجاد تعادل بین جسم و ذهن توجه می گردد و تمام فعالیت هایی که در طول کلاس انجام میگردد مبتنی بر ایجاد هماهنگی بین ذهن و جسم است .

در کلاس یوگا کودک به کودکان آموزش می دهیم که چطور با نفس کشیدن تمام هیجانات خود را کنترل کنند این موضوع حتی برای بزرگسالان نیز شاید قابل درک نباشد اما با استفاده از تجربیات مربی کلاس یوگا کودکان به این مهم دست خواهند یافت .

زندگی کودک تحت الشعاع هیجانات مختلف از جمله استرس ، نگرانی ، ناراحتی ، ترس ، فشار روحی ، تغییرات مختلف ، عصبانیت و… میباشد که گاها درک آن برای والدین دشوار است و قابل تشخیص نمی باشد پس قطعا باید روشی برای تخلیه ی این هیجانات باشد و بهترین روش یوگا کودک است زیرا با فعالیت های جاری در کلاس تمام این هیجانات تخلیه خواهند شد و به شدت کاهش میابند . کودک در کلاس یوگا کودک می آموزد چطور بر هیجانات خود غلبه کند البته این امر منوط بر دوران کودکی و تصورات و موقعیت های کودکانه نخواهد بود زیرا این آموزش ها تا حدی بنیادین است که ملکه ی ذهن کودک خواهد شد به نحوی که در تمام طول زندگی در هنگام مواجه شدن با مشکلات مختلف توانایی حفظ آرامش درونی خود را از دست نخواهد داد و بر اثر همین آرامش درونی است که انسان ها به جایگاه های والا در آینده دست میابند .

یکی دیگر از دغدغه های والدین قدرت تمرکز کودک  در کارهای روزمره ی اوست این عدم تمرکز در انجام کارهای کودک دلایل مختلفی می تواند داشته باشد اعتماد به نفس پایین در کودک مدام باعث این فکر در ذهن کودک می شود که من توانایی انجام کارهایم را ندارم و همین عامل باعث عملکرد ضعیف او خواهد شد

از خصوصیت های کودک در این سن بروز میکند می توان به قدرت تمرکز کم ، اعتماد به نفس پایین در انجام فعالیت ها ، عدم وجود عزت نفس در کودک اشاره کرد که هر کدام تبعات سنگینی به همراه خواهد داشت و حتما باید این رفتار خصیصه ی نادرست را در وجود کودک از بین برد یوگا بهترین فعالیتی است که به واسطه ی فعالیت های آن قدرت تمرکز ، اعتماد به نفس و عزت نفس کودک افزایش میابد .

با توجه به توضیحات ارائه شد به اهمیت یوگا پی بردید ، امروزه یوگا به فعالیتی متداول برای کودکان تبدیل شده است که به راحتی بین ذهن و جسم کودک تعادل برقرار میکند و از جمله مفیدترین ورزش ها برای رشد کودک است .

یوگا از جمله فعالیت هایی است که تنها بر یک بعد تمرکز ندارد بلکه بخاطر نحوه ی فعالیت های آن در چندین بعد برای کودکان فایده خواهد داشت که به ترتیب تمام موارد را در ذیل برای اطلاع شما والدین عزیز شرح می دهیم .

  • افزایش سلامتی کودک در کلاس های یوگا
  • بهبود روند روحی و ذهنی کودک در کلاس یوگا
  • رشد وضعیت تحصیلی کودک بر اثر کلاس های یوگا

در ذیل هرکدام از موارد را به طور کامل شرح می دهیم .

فعالیت هایی که در کلاس های یوگا انجام میگردد مستقیما موجب افزایش سلامتی کودک میگردد و از جمله بهترین ورزش ها برای افزایش یا بهبود سلامت کودکان است .

یوگا و هوشیاری تنفسی :

فعالیت های کلاس یوگا کنترل صحیح تنفس را به کودک می آموزد که به واسطه ی این کنترل صحیح بسیاری از مشکلات و دردها تسکین میابند . به عنوان مثال میگرن یکی از شایع ترین بیماری هایی است که ممکن است از سنین کودکی همراه کودک باشد در کلاس های یوگا با فعالیت های مشخص کودک قادر خواهد بود که بر درد خود غلبه کند و به آرامش بیشتری برسد.

 یوگا و افزایش قدرت جسمانی و تصحیح فرم بدن کودک :

شاید تصور عوام از یوگا یک ورزش ساده و راحت باشد که به نیرو و قدرت بدنی خاصی احتیاج نداشته باشد اما این تصور نادرست است زیرا یوگا مستلزم قدرت بدنی نسبتا بالایی است البته این قدرت بدنی خوب تنها با تمرین حاصل میگردد ، طبیعتا همه ی کودکانی که وارد کلاس یوگا می شوند در ابتدا قدرت بدنی ضعیفی دارند و به واسطه ی همین فعالیت های با برنامه ریزی و منظم است که باعث افزایش قدرت بدنی او می شود.

در کلاس یوگا هنگامی که کودک در حال یادگیری حرکات مختلف است علاوه بر افزایش قدرت بدنی و تقویت ماهیچه ها تسلط بر حرکات نیز حاصل خواهد شد و به عنوان یکی از نکات مثبت کلاس یوگا میتوان از این موضوع یاد کرد زیرا بسیاری از کودکان قادر به تعادل و تسلط بر حرکات خود نیستند و عامل بسیاری از آسیب هایی که کودکان در روز به خود وارد می کنند نیز همین عدم تسلط بر حرکات است .

یوگا وچربی سوزی :

همانطور که در ابتدای این مطلب نیز متذکر شدیم با کاهش فعالیت بدنی کودکان و وجود فست فود ها ، غذاها و تنقلات پر کالری کودکان بیش از گذشته با مشکل چاقی و اضافه وزن مواجه می شوند . یوگا کودک یکی از کلاس هایی است که به سبب جذابیت آن کودک نسبت به حضور در کلاس و تکرار فعالیت های جاری در کلاس علاقمند می شود و این فعالیت ها باعث افزایش سوخت و ساز او خواهد شد که به مرور زمان و تداوم فعالیت ها مشکل اضافه وزن کودک به طور کل برطرف خواهد شد .

یوگا و درمان بسیاری از بیماری ها :

یوگا از جمله ورزش های سبک است که موجب تقویت قلب خواهد شد البته تقویت قلب تنها نکته ی مثبت فعالیت های یوگا نمیباشد بلکه اگر بخواهیم نام ببیریم لیست بلندی از موارد به وجود می آید که در این قسمت تنها به تعداد اندکی از آن بسنده می کنیم .

یوگا باععث بهبود گردش خون ، تنظیم فشار خون ، تنظیم ضربان قلب ، تنفس بهتر ، تناسب اندام خواهد شد . همگان به این موضوع واقف هستیم که بسیاری از بیماری های قلبی در اثر چاقی بیش از حد بروز می کند کلاس یوگا با فعالیت های متناسب موجب کنترل وزن و تناسب اندام خواهد شد .

یوگا و فرهنگ سازی ورزش :

تعداد بسیاری از بیماری ها ریشه در بی تحرکی انسان ها دارد چه بسیار بیماری هایی که با ورزش های ساده قابل درمان هستند و بخاطر کم توجهی و عدم وجود ورزش در برنامه ی روزانه به وجود می آیند و جان انسان ها را به خطر می اندازند . یوگا از جمله ورزش های سبکی است که این شوق را در انسان ایجاد می کند تا به سمت شروع ورزش روند و از بروز بسیاری از بیماری ها و امراض جلوگیری نمایند. ما همواره باید به دنبال فرهنگ سازی باشیم وقتی کودکان را از سنین ابتدایی به سمت فعالیت های سبکی همچون یوگا سوق دهیم در آینده حتما در آینده ورزش را در برنامه های اصلی زندگی خود قرار می دهد.

یکی از فوایدی که کلاس های یوگا دارد و برای تمام گروه سنی نیز صادق است بهبود روند روحی و ذهنی است که این نکته بسیار مورد توجه قرار گرفته است .

یوگا و کاهش استرس ها و افسردگی ها :

امروزه تمام افراد در سنین مختلف و در جایگاه های مختلف دچار استرس هستند و این امر در تمام سنین بسیار خطرناک است ولی در سن کودکی باید بسیار به آن توجه گردد زیرا استرس باعث بروز حرکات نادرستی از جمله جویدن ناخون ها میگردد که ترک آن بسیار سخت است پس حتما باید به وجود استرس در سنین ابتدایی توجه گردد و برای رفع آن دنبال چاره ای باشیم .

کلاس  های یوگا کودک به واسطه ی فعالیت های به خصوصی که صورت میگیرد به کودک این قابلیت را می دهد که با استرس ها و تنش های درونی خود مقابله نماید این آموزش ها به نام فعالیت های آرام سازی شناخته شده است . این فعالیت ها به حدی هدفمند هستند که کاملا با استرس های درونی کودک مقابله میکندد و پس از انجام آن کودک ناخودآگاه به آرامش درونی می رسد.

یوگا و افزایش عزت نفس کودک :

در قسمت های پیشین نیز به این موضوع اشاره کردیم که یوگا موجب افزایش عزت نفس کودک می گردد در این قسمت کمی این موضوع را بسط می دهیم تا به وضوح روشن گردد .

فعالیت هایی که در کلاس یوگا انجام میشود به کودک این قابلیت را می دهد که به توانایی ها و قابلیت های خود اعتماد داشته باشد و به مرور زمان این افزایش عزت نفس موجب میشود کودک برای خود چالش های بیشتری ایجاد نماید و سراغ فعالیت های پیچیده تری رود. یوگا کودک می تواند به راحتی باعث افزایش عزت نفس آنان گردد . تمام زندگی بشر در گروی عزت نفس اوست اگر با فعالیت های مناسب عزت نفس کودک را افزایش دهیم کل زندگی او تحت الشعاع این عامل قرار میگیرد و تغییر خارق العاده ای در شخصیت کودک و زندگی آینده ی او صورت میگیرد.

یوگا و بیش فعالی کودک :

بیش فعالی ازجمله مواردی است که بسیاری از کودکان با آن مواجه هستند و خانواده و والدین همواره به دنبال راه هایی هستند که این بیش فعالی درمان شود ، اگر تحقیق اندکی در این زمینه داشته باشید قطعا میدانید که تنها درمان بیش فعالی کودک به صورت طبیعی ورزش است ، همانطور که می دانید کودکانی که دچار بیش فعالی هستند به نوعی ناآرام هستند و در موقعیت های خاص رفتار غیر قابل کنترلی از خود نشان می دهند یوگا یکی از بهترین ورزش هایی است که برای این کودکان بسیار تاثیرگزار خواهد بود زیرا یوگا به واسطه ی فعالیت های آرامش بخش خاص باعث ایجاد تعادل و آرامش بیشتر در کودک بیش فعال می گردد .

روانشناسان این موضوع را اثبات کردند که افراد بیش فعال بسیار باهوش هستند و تنها بخاطر بیش فعالی توانایی تمرکز ندارند و این عامل باعث عملکرد ضعیف آنها می شود روانشناسان به عنوان یک راهکار طبیعی همواره ورزش یوگا را به والدین کودکان بیش فعال پیشنهاد می دهد تا علاوه بر آرامش بیشتر کودک باعث افزایش قدرت تمرکز او شوند.

یوگا و استرس کودک :

قطعا استرس ها در هر سنی یک ریشه ای دارد و برای رفع آن باید ریشه یابی شود و مستقیما با آن مقابله گردد استرس ها و آشفتگی ها در دوران کودکی اغلب ریشه در ذهن پریشانی و عدم تمرکز او دارد از آنجا که یوگا ورزشی است که مستقیما بر تمرکز فرد اثر می گذارد و این موضوع تاثیر بسزایی در رفع استرس کودک دارد .

توجه داشته باشید که اگر در زمان مناسب و به موقع به استرس های کودکتان توجه نکنید به معضلی جبران ناپذیر تبدیل خواهد شد که برطرف کردن آن امری  دشوار تبدیل خواهد شد.

یک روز پر از سختی و فشار کاری را تصور کنید که با استرس همراه است در پایان این روز کاری اگر حرکات کششی به خصوصی در پایان این روز انجام گیرد تا چه حد استرس را در وجود انسان کنترل می کند کودکان نیز به همین شکل تحت تاثیر محیط اطراف خود هستند و در طول روز با تنش های مختلفی مواجه هستند که شاید برای ما قابل درک نباشد کلاس یوگا با فعالیت های به خصوصی که مربی باتوجه به تجربه کاری خود در کلاس انجام میدهد بر تمامی استرس های کودک تمرکز دارد و در پایان این آموزش ها استرس های کودک به طور کامل برطرف می گردد.

یوگا و در لحظه زندگی کردن :

بهترین شیوه ی زندگی که تمام روانشناسان همواره بر آن تاکید دارند زندگی در لحظه است ، از نظر ما کودکان باید به عنوان نسل جدید تحت آموزش های هدفمندی قرار گیرند تا اشتباهات زندگی نسل ما برای نسل جدید تکرار نشود. اگر ما در زندگی خود دچار ضعف هایی هستیم که پس از ۳۰ سال زندگی متوجه آن شدیم موظف هستیم که از تکرار این مکلات و ضعف ها برای کودکان جلوگیری نماییم تا از راه اشتباه یک نسل جلوگیری گردد .

در کلاس های یوگا با متدهای آموزشی به خصوص کودک به سمت رفتار صحیح سوق داده می شود و زندگی در حال را می آموزد ، با این سبک زندگی کودکانی خوشحال و شاداب پرورش می دهیم که غصه ی اتفاقات آینده و گذشته را در ذهن خود پرورش نمیدهند تا به دغدغه ی ذهنی برای آنها تبدیل گردد و زندگی آنها روند نادرستی را طی کند .

تاثیر یوگا در وضعیت تحصیلی کودکان امری غیر قابل انکار است ، یوگا به حدی در زندگی کودک اثر می گذارد و تا حد قابل توجهی باعث اصلاحات  رفتاری و ذهنی کودک می گردد که انعکاس آن را در جنبه های مختلف زندگی می توان مشاهده کرد.

یوگا و افزایش تمرکز هنگام مطالعه :

همگان بر افزای تمرکز به واسطه ی ورزش یوگا واقف هستیم و امری غیر قابل انکار است زیرا تمامی حرکات و تمرین های یوگا نیازمند تمرکز است این کلاس ها و تکرار مداوم آن باعث پرورش ذهنی قدرتمند می شود که در هر لحظه و در هر موقعیتی توانایی تمرکز دارد .

درس خواندن و مطالعه نیز یکی از فعالیت هایی است که مستلزم تمرکز و حضور ذهن قدرتمندی است پس اهمیت یوگا در افزایش تمرکز هنگام مطالعه نیز یک امری طبیعی است .

البته کلاس های دیگری نیز در باغ آینه در حال تشکیل می باشد که بر موضوع افزایش تمرکز کودکان در سنین کم تمرکز دارد به نام کلاس های دقت ، سرعت و تمرکز کودکان ، این کلاس با آموزش هایی صحیح کودک را برای داشتن قدرت تمرکز بیشتر در انجام امور عادت میدهد ولی به تنهایی پاسخگوی رفع این مشکل نیست همراه شدن این کلاس با کلاس های یوگا کودک و تمرین های مداوم آن فرزندی با ذهن پویا میسازد.

یوگا و افزایش نظم کودک :

کودکان همواره میل به شخلختگی دارند و معمولا از ایجاد نظم خاص در زندگی خودداری می کنند ، وجود شلختگی و نامرتبی در زندگی کودک موضوعی است که توجیهات خاص روانشناسی دارد و عامل منفی نیست ولی برای بهبود روند زندگی باید نظم خاصی به آنها آموزش داده شود .

مربی یوگا کودک باتوجه به مهارت و تجربه ی کاری خود به موضوع نظم تاکید دارد و با استفاده از تکنیک های آموزشی خاصی ایجاد نظم صحیح در زندگی را به کودک می آموزد . این آموزش از آنجا که در سن درست و زمان مناسب صورت گرفته است ملکه ی هن کودک خواهد شد و در طول زندگی همراه کودک می ماند .

یوگا و آموزش دانش آموزانی با روحیه ی متفاوت :

این موضوع امری طبیعی است که کودکان با هم تقاوت های رفتاری دارند در مورد مطالعه نیز این موضوع صادق است ، برخی از کودکن تنها صرف خواندن و نوشتن یا گوش دادن نمی آموزند و فقط با حرکات فیزیکی مطالعه می کنند ، حتما تا به حال با دانش آموزانی مواجه شده اید که برای مطالعه حتما باید قدم بزنند به این نوع از دانش آموزان حرکتی گویند .

کلاس های یوگا به کودک آرامش درونی عطا می کند که در تمام طول زندگی خود این آرامش حاکم باشد حتی هنگام مطالعه این آرامش بر وجود کودک حاکم خواهد شد.

البته گاها با افرادی مواجه می شویم که در زمان مناسب برای رفع این نواقص مراجعه نکردند برای این افراد نیز برنامه ی دیگری اجرا می گردد به نوعی که حرکات به خصوصی که مربوط به یوگا می شود و انرژی کمتری از فرد می گیرد جایگزین رفتارهای حرکتی نادرست می شود به این ترتیب است که رفته رفته به مرور زمان رفتارهای نادرست اصلاح می گردد.

ویژگی های کلاس یوگا کودک باغ آینه :
[thim-icon-box line_after_title=”” custom_font_weight_desc=”” link_to_icon=”” icon_type=”font-awesome” font_awesome_icon=”fa fa-check-square” layout_pos=”right” title=”مربی با مدرک مربیگری از کشور هندوستان”][thim-icon-box line_after_title=”” custom_font_weight_desc=”” link_to_icon=”” icon_type=”font-awesome” font_awesome_icon=”fa fa-check-square” layout_pos=”right” title=”فضای مناسب کلاس”][thim-icon-box line_after_title=”” custom_font_weight_desc=”” icon_type=”font-awesome” font_awesome_icon=”fa fa-check-square” layout_pos=”right” title=”افزایش قدرت تمرکز کودک”][thim-icon-box line_after_title=”” custom_font_weight_desc=”” icon_type=”font-awesome” font_awesome_icon=”fa fa-check-square” layout_pos=”right” title=”القاء آرامش درونی به کودک”]
سبد خرید