کلاس های آموزشی کودکان در کرج

کلاس آموزشی کودکان در کرج

اگر به دنبال کلاس آموزشی کودکان در کرج می باشید، ما در مجموعه باغ آینه این امکان را برای والدین عزیز فراهم آورده ایم که از برنامه های کامل  و جامع در زمینه آموزش کودک در کرج بهره مند شوند. ما تمام سعی خود را کرده ایم تا کلاس های آموزشی کودکان در کرج را متفاوت از دیگران در سطح کیفی بالاتری دایر نماییم. برای اطلاع از دوره های برگزار شده در این کلاس های آموزش کودکان در کرج باغ آینه با ما تماس بگیرید.

باغ آینه و کلاس های آموزشی کودکان در کرج

فضای در نظر گرفته شده برای کلاس کودک باغ آینه، فضایی نوآورانه برای کودکان در سه رده ی سنی ۱ تا ۳ سال، ۳ تا  ۶ سال و ۶ تا ۱۰ سال می باشد. در این کلاس های آموزشی کودک، مهارت های مختلف در فرزندانتان برای برخورداری از زندگی بهتر و موفقیت در آینده پرورش داده می شود. از مهم ترین دوره های کودک دایر در مجموعه باغ آینه می توان به کلاس های والدین و کودک اشاره کرد.

خلاصه ای آنچه که والدین در این کارگاه های والدین و کودک خواهند آموخت در ادامه معرفی می شود.

به یاد داشته باشید که اعتماد یکی از بزرگترین هدایایی است که والدین در طول رشد و پرورش فرزندان خود می توانند به آن ها بدهند.

طبق گفته ی روانشناس ها کودکی که اعتماد به نفس نداشته باشد تمایلی هم به آزمودن تجربیات جدید در زندگی خود نداشته و هرگز خود را به چالش نمی کشد. این امر تنها بابت ترس از ناراحتی و نارضایتی دیگران در فرزند شما به وجود خواهد آمد. و تمامی این ترس ها و عدم اعتماد به نفس، خود باعث می شود تا فرزندانتان در آینده زندگی موفقی را تجربه نکنند. در باغ آینه و در کلاس های آموزشی کودکان در کرج تمام سعی خود را کرده ایم تا والدین را در راستای افزایش اعتماد به نفس فرزندانشان یاری کنیم.

آنچه که مشاورین ما در رابطه با روش های افزایش اعتماد به نفس در کودکان به شما خواهند آموخت:

 • قدر دانی کردن از کودکان، در صورت موفقیت و حتی شکست در هر کاری، از تلاشی که فرزندانتان انجام داده اند قدردانی کنید

همیشه در سفر، لذت بردن از مسیر بسیار بیشتر از خود مقصد اهمیت دارد. در هر شرایطی، اگر فرزند شما باعث کمک به موفقیت یک تیم شود و یا باعث شکست آن شود، باید بابت تلاشی که انجام داده است تحسین شود. کودکانتان هرگز نباید بابت کاری که کرده اند حتی اگر به موفقیت نرسیده اند دچار شرمندگی شوند. به یاد داشته باشید که در مسیرهای سخت و طولانی که نیاز به تلاش زیادی دارد امکان افزایش اعتماد به نفس در فرزندتان وجود دارد، حتی اگر به شکل مداوم نتوانند آن را خوب انجام دهند.

 • تمرین تشویق کردن کودکان

فرزندان خود را تشویق کنید که به انجام فعالیت هایی که به آن علاقمند هستند بپردازند. اما در این باره به این نکته نیز توجه داشته باشید که این کار را بدون وارد کردن فشار بیش از حد بر آن ها انجام دهید. هر آنچه که به آن اشاره می کنیم را توسط باغ آینه و با کمک مشاور خوب در کرج برای آموزش والدین و همشهریان عزیز خود امکان پذیر نموده ایم.در کلاس های آموزشی کودکان در کرج، علی الخصوص کارگاه های والدین و کودک و همایش های باغ آینه، با جزییات بیشتری به این موضوع پرداخته ایم.

یکی از نکاتی که در رابطه با تشویق کردن کودکان شاهد آن هستیم، این است که بسیاری از اعجوبه ها و نخبه های دنیا فعالیت و تمرین های خود را از کودکی انجام داده اند و در واقع همین تشویق کردن ها بوده است که آن ها را جذب انجام این فعالیت ها از سنین پایین کرده است.

 • بگذارید کودکانتان خودشان مشکلات را تشخیص دهند.

اگر همه ی کارها را خودتان برای فرزندتان انجام دهید و به کودک خود اجازه ندهید تا با مشکلات مواجه شود، هرگز به آن موفقیت و اعتماد به نفسی که پیش تر به آن اشاره کردیم نخواهند رسید.

کمک والدین به کودکان در بسیاری از موارد مانع از آن می شود تا فرزندانشان به اعتماد به نفس مطلوب رسیده و بتوانند با مشکلات مواجه شوند. به عبارت دیگر بهتر است کودک خود را با حل برخی مسائل و مشکلات کوچک از همان سنین پایین مواجه کنید تا بدین ترتیب خودشان به بهترین راه حل ها دست پیدا نمایند.

 • در کلاس های آموزشی کودکان در کرج باغ آینه، کودکان به اقتضای سن خود عمل می کنند.

هرگز نباید انتظار داشته باشیم که کودکان در مواجه با مسائل و موضوعات مختلف مانند بزرگسالان عمل کنند. از این رو ما در باغ آینه دوره تخصصی کودک را با برگزاری کلاس های آموزشی کودکان در کرج  و با دوره های مختص رده های سنی گوناگون راه اندازی کرده ایم. تا کودکان با توجه به سطح توانایی خود و دیگر هم سن و سالانشان آموزش داده شوند.

تلاش برای رسیدن به انتظارات فراتر از سن کودک، خود می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس آنها شود. از سوی دیگر کودکانی که می دانند تنها با انجام کار در بالاترین حد انتظار و دستیابی به نتیجه ایده آل باعث راضی نگه داشتن والدین خود می شوند، به مرور زمان از تلاش کردن دلسرد می شوند.

 • کودکان خود را به کنجکاوی تشویق کنید. ما در کلاس های آموزشی کودکان در کرج به تمام پرسش های کنجکاوانه آن ها پاسخ می دهیم.

گاهی اوقات پرسش های کنجکاوانه کودکان ممکن است بی پایان باشد و این امر باعث خستگی شما شود. اما باید بدانید که پاسخ به این پرسش ها هست که کودکتان را بسیار تشویق می کند. مطرح کردن پرسش ها از سوی کودکان برای رشد آن ها بسیار مفید و موثر خواهد بود. کودکان  به واسطه ی کنجکاوی و بیان پرسش ها می توانند بسیاری از مواردی که نمی دانند را درک کنند و در عین حال خواهند فهمید که بسیاری از دانش هایی که در دنیا وجود دارند قابل لمس نمی باشند.

این امر زمانی تاثیر خود را بیشتر نشان می دهد که کودک وارد مدرسه می شود. با بررسی روند پیشرفت یادگیری در بین کودکان به راحتی می توان تفاوت بین  آن هایی که والدینشان پیش از ورود به مدرسه به پرسش های آن ها پاسخ داده اند و آن هایی که این اتفاق برایشان نیفتاده است را فهمید.

 • هرگز از عملکرد کودکان انتقاد نکنید. بهترین شیوه ها را در کلاس های آموزشی کودکان در کرج باغ آینه برای تشویق فرزندان دلبندتان در نظر گرفته ایم.

در کلاس کودک در کرج باغ آینه تمام تلاش ما برای آشنایی والدین با بهترین و کاملترین دوره های تخصصی کودک می باشد. هیچ چیزی به اندازه ی انتقاد از تلاش کودکتان، او را دلسرد نمی کند. دادن بازخورد و پیشنهاد به فرزندانتان خوب است اما هرگز به آن ها نگویید که کار اشتباهی را انجام داده اند.

در نتیجه تنها تشویق کردن کودکانتان را در برنامه و کلاس های کودک خود در نظر گرفته و اجرا نموده ایم. اگر کودک شما دچار ترس بابت ناراحتی و عصبانیت شما از شکستش شود، بدانید که در آینده هرگز به دنبال تجربه کردن چیزهای جدید نخواهد بود. معمولا انتقاد والدین، انگیزه و ارزش قائل شدن کودکان به خودشان را کم می کند.

کلاس آموزشی کودکان در کرج

 • نحوه ی برخورد با اشتباهات باید به گونه ای باشد که برای کودکان آموزنده باشد.

“یادگیری از اشتباهات موجب اعتماد به نفس در کودک می شود” اما این اتفاق تنها زمانی رخ می دهد که شما به عنوان والدین کودک به اشتباهات او به شکل یک فرصت برای یادگیری و رشد نگاه کنید. به او اجازه دهید تا از اشتباهاتش درس بگیرد. بیش از حد از کودکان خود محافظت نکنید.

به کودک خود اجازه دهید اشتباه کند و در عین حال به او کمک کنید که بداند چگونه می تواند دفعه ی بعد به وظیفه خود بهتر عمل کرده و به نتیجه بهتری برسد. والدین باید به اشتباهات به عنوان فرصتی برای آموزش کودکان خود بنگرند تا به او آموزش دهند که از شکست خوردن نترسد.

 • درب را برای تجربه های جدید باز کنید. این فرصت را در کلاس های آموزشی کودکان در کرج برای فرزند دلبندتان فراهم آورده ایم.

در کلاس های کودک در کرج باغ آینه این مسئولیت را بر عهده گرفته ایم تا کودکان را با مسائل مهمی از زندگی و کسب تجربه های زندگی مواجه کنیم. در نتیجه کودکان می توانند با اعتماد به نفسی که کسب کرده اند برای مقابله با جهان بزرگتر پیرامون خود آماده شوند. مواجه کردن کودکان با تجربیات جدید به آن ها می آموزد که مهم نیست چیزی که با آن روبه رو می شوند چقدر ترسناک و متفاوت خواهد بود، بلکه در نهایت این کودک شماست که بر آن غلبه خواهد کرد.

 • چگونگی انجام دادن کارها توسط خودتان را به فرزندانتان بیاموزید.

حداقل تا پیش از نوجوانی، شما قهرمان کودک خود می باشید. از این قدرتی که در دوران کودکی فرزند خود دارید نهایت استفاده را ببرید. به او بیاموزید که چگونه فکر کند، عمل کرده و سخن بگوید. یک الگو خوب برای فرزندتان باشید. علاوه بر این تماشای موفقیت شما به فرزندانتان اطمینان می دهد که خودشان هم می توانند این کار را انجام دهند.

 • هرگز چیزی در مورد نگرانی تان به فرزندانتان نگویید

نگرانی والدین اغلب منجر به عدم اعتماد به نفس در کودک می گردد. مشاهده ی اعتماد به نفس والدین باعث شکل گیری اعتماد به نفس در کودکان می شود.

 • هنگامی که کودکانتان با مشکلات مقابله می کنند، آن ها را ستایش کنید.

کلاس های آموزشی کودکان در کرج را بر پایه کاملترین دانش های روز دنیا و با کمک بهترین اساتید این حوزه بنا نموده ایم.

مطمئنا زندگی عادلانه نیست، و سختی های فراوانی در ادامه مسیر خواهند داشت، اما هر کودکی باید این موضوع را بیاموزد و خود را برای آن آماده کند. زمانیکه کودکان با سختی ها مواجه می شوند و وارد چالش ها می شوند، این چالش ها انعطاف پذیری را در آن ها زیاد می کند. باید به کودکان خود آموزش بدهید که هر راهی که به موفقیت ختم می شود مطمئنا برایشان  پر از مانع می باشد.

 • حمایت و پشتیبانی خود را در اختیار کودک قرار دهید، اما به یاد داشته باشید که در این امر افراط نکنید.

در اختیار قرار دادن حمایت بیش از حد مطمئنا باعث می شود تا توانایی کودکان برای ایستادن روی پای خود کاهش پیدا کند. در واقع والدین باید حد مناسب برای کمک به کودکانشان را رعایت کنند، توجه درست به این موضوع می تواند موجب افزایش اعتماد به نفس در او شود.

 • در کلاس های آموزشی کودکان در کرج باغ آینه به آن ها این جرأت را می دهیم تا تجربه های جدید را کسب نمایند.

در این کلاس های آموزش کودک در کرج باغ آینه به همراه و در کنار والدین کودکان را برای تلاش هایشان مورد ستایش قرار می دهیم. والدین این جرات را خواهند یافت تا به کودکانشان اجازه تلاش برای کسب تجربه های جدید را بدهند.

 • شور و هیجان یادگیری در کودکان خود را تجلیل کنید

بگذارید کودکانتان برای آموختن چیزهای جدید هیجان داشته باشند و برای تشویق این شور و علاقه همواره از او تجلیل نمایید.

 • به آنها اجازه ندهید تا از دنیای حقیقی بگریزند و زمان خود را در اینترنت بگذرانند.

برای والدین عزیز این امکان را با برگزاری کلاس های آموزشی کودکان فراهم آورده ایم تا فرزندانشان با بسیاری از زیبایی های دنیای واقعی آشنا شوند.

بعنوان والدین فرزند خود، هرگز نباید اجازه دهید تا خود را پشت صفحه کامپیوتر پنهان نماید. در عوض بگذارید تا فرزندتان برای همکاری با دیگران در دنیای واقعی آشنا شود. مطمئنا اعتماد به دنیای مجازی، اثر بخشی دنیای واقعی را نخواهد داشت.

 • مقتدر باشید، اما نه بیش از حد زورگو و سختگیر

شما باید به عنوان والدین اقتدار خود را نشان دهید، اما این موضوع را با زورگویی و سختگیری های بی مورد اشتباه نگیرید. زمانیکه والدین بیش از حد سختگیر باشند می توانند اعتماد به نفس را به شکل مستقیم در کودک کاهش دهند. کلاس نقاشی کودک از جمله این کلاس ها می باشد.

منبع: بلاگ باغ آینه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید