دوره آموزش عکاسی در کرج

مجموعه فرهنگی هنری در کرج

باغ آینه در راستای فعالیت های خود  بعنوان یک مجموعه فرهنگی هنری در کرج توانسته خدمات بسیار ارزنده ای را در حوزه های مختلف ارائه کند. در این مجموعه فرهنگی هنری در کرج، توانسته ایم دوره های هنری را با برگزاری کلاس های آموزشی در زمینه های مختلف و شاخه های متنوع پایه گذاری نماییم. کلاس های شاهنامه خوانی در کرج، مثنوی خوانی، حافظ شناسی، نمایشنامه نویسی، نقد و فیلم و بسیاری موارد دیگر از دوره های فرهنگی در کرج می باشد که نحت نظر این مجموعه برگزار می شود. ما بعنوان یک مجموعه فرهنگی هنری در کرج تمام تلاش خود را برای ارائه ی بهترین و حرفه ای ترین خدمات به همشهریان عزیز به کار بسته ایم.

فعالیت های باغ آینه بعنوان مجموعه فرهنگی هنری در کرج

تعریف موسسه فرهنگی

موسسات فرهنگی در واقع نهادهایی هستند که وظیفه ی آن ها ترویج هر آن چیزی می باشد که منجر به حفظ دانش های فرهنگی و تاریخی یک کشور می شود. از این رو، این موسسات فرهنگی فعالیت هایی را در راستای اطلاع رسانی و آموزش به شهروندان خود در زمینه های فرهنگی، ادبی و تاریخی انجام می دهند. باغ آینه نیز بعنوان یک موسسه فرهنگی هنری در کرج، تمام تلاش خود را برای تکمیل و ارائه این فعالیت ها نموده است.

این نهادهای فرهنگی نقش مهمی در حفظ مواردی دارند که موجب اعتلای فرهنگ یک جامعه شده و موجب بهبود آنها در تعامل با افراد جامعه می شود. در نتیجه می توان گفت که راه اندازی باغ آینه به شکل یک مجموعه فرهنگی هنری در کرج توانسته نقش مهمی را در ارتقاء درک فرهنگی، گفتگوی فرهنگی و انتقال فرهنگ در میان نسل ها داشته باشد.  در این راستا برگزاری کلاس های شاهنامه خوانی در کرج، مثنوی خوانی در کرج، حافظ شناسی در کرج، نقد و بررسی آثار هنری و بسیاری موارد دیگر را می توان نام برد که نقش موثری در این راه داشته اند.

نقش باغ آینه بعنوان یک مجموعه فرهنگی هنری در کرج

نقش موسسات فرهنگی در جامعه چیست و چطور نقش موثری در بهبود سطح فرهنگی جامعه دارند؟

در واقع فرهنگ روشی از زندگی می باشد که در آن مردم علاوه بر اینکه به سنت های گذشته تکیه می کنند، در عین حال به شکل خلاقانه ای با استفاده از دستاوردهای جدید برای ارتقا و بهبود حقوق بشر در آن استفاده می کنند. نقش موسسات فرهنگی برای آموزش شهروندان اهمیت زیادی داشته، و به موجب آن در پرورش افراد بعنوان اشخاصی که نسبت به مسائل جامعه ی خود آگاه و هوشیار هستند، کمک می نماید.

از سوی دیگر نقش افراد را بعنوان یک شهروند در روند توسعه ی فرهنگی جامعه نباید نادیده گرفت. با توجه به نیازهای فرهنگی جامعه می توان به نقش هرچه پررنگتر مجموعه ها و موسسات فرهنگی هنری پی برد. انواع مختلف نیازهای فرهنگی یک جامعه می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • شناخت زبان و ادبیات
  • انتشار دیدگاه های مختلف در زمینه های گوناگون
  • نیازهای هنری

با توجه به موارد ذکر شده در بالا، کلاس هایی که به منظور شناخت ادبیات کهن ایرانی در باغ آینه برگزار می شود شامل شاهنامه خوانی، مثنوی خوانی، حافظ شناسی و داستان نویسی گامی موثر در پیش برد این بخش برداشته اند. از سوی دیگر باغ آینه بعنوان یک مجموعه فرهنگی هنری در کرج و در راستای بهبود زمینه های فرهنگی، به برپایی کلاس های آموزش فن بیان و بدن نیز پرداخته است.

علاوه بر موارد ذکر شده در این مجموعه فرهنگی هنری در کرج توانسته ایم با کلاس های بحث آزاد و کتابخوانی به افراد کمک کنیم تا دیدگاه های مختلف خود را در زمینه های گوناگون با دیگران در میان بگذارند. از سوی دیگر با نقد و بررسی آثار هنری هنرمندان مطرح ایران و جهان نیز کوشیده ایم به نیازهای هنری که در جامعه حس می شود پاسخ دهیم.

مجموعه فرهنگی هنری در کرج

نقش هنری باغ آینه بعنوان یک مجموعه فرهنگی هنری در کرج

موسسه باغ آینه بخش بزرگی از فعالیت های خود را به تدریس و آموزش دوره های مختلف هنری اختصاص داده است. باغ آینه در طی سال های فعالیت خود توانسته نام خود را با عبارت مرکز هنری موفق در کرج عجین کرده و به عنوان یکی از مراکز پیش رو که دغدغه ی فرهنگ و هنر جامعه را دارند شناخته شود.

کلاس های بخش هنری باغ آینه شامل: برگزاری کلاس آموزش نقاشی، آموزش خوشنویسی، آموزش مجسمه سازی، تدریس شاخه های مختلف صنایع دستی، کلاس تئاتر، آموزش بازیگری و کارگردانی، کلاس آواز، آموزش انواع ساز، عکاسی، فیلمبرداری و گرافیک می باشد. تمام این کلاس ها و دوره ها زیر نظر برترین اساتید دایر می گردد. در مرکز فرهنگی هنری باغ آینه کلاس ها و دوره های هنری برای رده های سنی مختلف کودک و بزرگسال برگزار می شود. علاوه بر این برگزاری همایش ها، ورکشاپ ها و گردهمایی ها جزوی از فعالیت های این مجموعه فرهنگی هنری در کرج می باشد.

منبع: باغ آینه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید