مرکز مشاوره ازدواج در کرج

مرکز مشاوره ازدواج در کرج

بعنوان یک مرکز مشاوره ازدواج در کرج و با کمک روانشناس های مجرب موسسه، خدمات مشاوره ای خود را ارائه کرده ایم. علاوه بر اینکه به عنوان یک مرکز مشاوره ازدواج در کرج به زوجین مشاوره ارائه می دهیم، همایش هایی را در طول سال در زمینه زوج درمانی با کمک روانشناس های خوب در کرج، برای همشهریان خود با عنوان همایش های روانشناسی زوجین در کرج برگزار نموده ایم.

باغ آینه بعنوان مرکز مشاوره ازدواج در کرج، خدماتی که ارائه می کند را به صورت مجموعه ای کامل در اختیارتان قرار می دهد.

هر آنچه را که در رابطه با مشاوره ازدواج و زوج درمانی باید بدانید:

همگی می دانیم که برقراری ارتباط احساسی درست کاری دشوار و زمان بر است. رابطه دو طرفه همانند یک ماشین است، برای اینکه بتواند سالم بماند و درست کار کنند، باید همیشه زمانیکه دچار مشکل می شود سریع و پیش از آنکه عوارض بیشتری را با خود به همراه داشته باشد در صدد رفع مشکل برآمد و برای اصلاح آن اقدام کرد.

اگر شما از آن دست از افراد هستید که به لوازم و وسایل خود اهمیت می دهید و به خوبی از آن ها نگهداری می کنید، باید بدانید که این نگهداری در مورد خود شما و روابطتان نیزباید انجام شود. جالب این است که ما درصورت بروز مشکل برای ماشین خود سریع اقدام به تعمیر آن می کنیم، اما زمانیکه نوبت به خودمان می رسد از انجام برخی اقدامات دوری می کنیم تا زمانیکه وضعیت به حالت بحرانی می رسد.

متاسفانه بسیاری از زوجین زمانی به دنبال زوج درمانی می روند که پیشتر آسیب به وجود آمده و اثر خود را گذاشته است. با کمک روانشناس خوب در کرج و در مرکز مشاوره ازدواج در کرج، باغ آینه شما را برای پیش گیری از این آسیب ها راهنمایی خواهد کرد. زمانیکه دیر به فکر زوج درمانی می افتید، ممکن است آن زمانی باشد که ناسازگاری بینتان بوجود آمده باشد، پیوند عاطفی بینتان ضعیف شده باشد، بسیاری از درگیری هایی که در گذشته داشته اید هنوز حل نشده باشد و میزان خشم در هریک از شما زیاد شده باشد.

البته تمامی این موارد باز هم نمیتواند دلیلی بر این باشد که زوج درمانی هیچ تاثیری نداشته و در حل مشکلات کمکی نخواهد کرد.برای همشهریان خود این نوید را داریم که در باغ آینه مرکز مشاوره ازدواج در کرج را با بهترین روش های زوج درمانی در کرج دایر نموده ایم.

یکی از اصلی ترین مواردی که برای رسیدن به موفقیت در جلسات زوج درمانی از زوجین در خواست می شود این است که در طول مسیر پر و پیچ خم درمان تلاش زیادی کنند و تعهد خود را در طی مدت درمان حفظ کنند. برخلاف تصور بسیاری از افراد که می پندارند زوج درمانی تنها برای مسائل بسیار جدی مانند اعتیاد و خیانت است، زوج درمانی می تواند موجب مستحکم شدن روابط زناشویی، ایجاد درک متقابل بین طرفین و هرچه زیباتر شدن زندگی نماید.

برخی افراد هم، زمانی که ناامید از بهبود روابط خود هستند زوج درمانی و مشاوره ازدواج را یک تلاش بیهوده می دانند.  بسیاری از این افراد از مزایای زوج درمانی و مشاوره ازدواج برای بسیاری از مسائل مربوط به روابط خود آگاه نیستند. بنابراین ما در باغ آینه با راه اندازی مرکز مشاوره ازدواج در کرج تمام تلاش خود را کرده ایم که زوجین عزیز را از این مزایا آگاه کنیم.

مرکز مشاوره ازدواج باغ آینه در صدد آشنایی شما با موارد زیر می باشد:

  • زوج درمانی چیست؟

زوج درمانی نمونه ای از روان درمانی است که یک روان درمانگر با استفاده از دانش و تجربه بالینی خود، به زوجین کمک می کند که رابطه عاشقانه ای که بینشان است را در ک کنند. علاوه بر این روان درمانگر به حل منازعات و بهبود رضایت از رابطه کمک میکند.

جلسات زوج درمانی در کرج و در موسسه باغ آینه به شکل زیر می باشد:

  1. تمرکز بر روی یک مشکل خاص در زندگی زناشویی (مسائلی مانند مشکلات جنسی، اعتیاد به فضای مجازی و حسادت)
  2. جلسات درمانی زوجین با حضور هر دو طرف در آن
  3. استفاده از راه حل متمرکز، با استفاده از مداخله برای تغییر جهت دار از همان ابتدای درمان
  4. رسیدن به نتیجه ی دلخواه با کمک روش های درمان

شیوه ی به کار رفته در جلسات زوج درمانی مرکز مشاوره ازدواج در کرج باغ آینه

جلسات مشاوره ازدواج و یا همان زوج درمانی با برخی سوالات مانند تاریخ شکل گیری ارتباط، شناسایی خانواده ی هر یک از طرفین و ارزش های فرهنگی افراد شروع می شود. سپس درمانگر با تشخیص مشکل، برنامه ای برای شیوه درمان را خواهد چید، اهداف خود را از درمان مشخص کرده و بر روی درمان تمرکز خواهد کرد.

در طول دوره، روان درمانگر به طرفین رابطه کمک می کند تا هر دو به یک اندازه به درک درستی از رابطه و حل مشکل دست پیدا کنند.در واقع به زوجین کمک می کند تا برای رسیدن به رابطه ای باثبات، خود را تغییر دهند. یکی از جنبه های زوج درمانی، در واقع تغییر رفتار و شیوه های برقراری ارتباط با یکدیگر است.

مرکز مشاوره ازدواج در کرج

برای استفاده از خدمات مرکز مشاوره ازدواج در کرج باغ آینه با ما تماس بگیرید.

مشاوره ازدواج و زوج درمانی برای چه کسانی است؟

مشاوره ازدواج و زوج درمانی می تواند برای همه ی افراد: چه زوجینی که تازه ازدواج کرده اند، زوجین که چندین سال از ازدواجشان گذشته است و یا نامزدهایی که قصد شروع زندگی مشترک خود را دارند، مفید باشد. درواقع زوجینی که در دوران نامزدی هستند با کمک جلسات مشاوره می توانند به فرصتی ارزشمند برای شناخت بهتر پیش از ازدواج دست پیدا نمایند.

اما زن و مردی که سال ها از ازدواجشان می گذرد نیز با استفاده از جلسات زوج درمانی و مشاوره ازدواج می توانند راه های موثر را برای رسیدن دوباره به احساساتی همچون شور و هیجان در زندگی و روابط عاطفی را در خود بیابند. زوج درمانی و مشاوره ازدواج می تواند برخی از مشکلات را که عادی به نظر می آید را پیش از آنکه تشدید پیدا کند با یک بررسی ساده از بین ببرد. اما موارد مشترکی که در بسیاری از جلسات مشاوره ازدواج مطرح می شود مربوط به مسائل اقتصادی، خانواده، خیانت، مشکلات جنسی، ناباروری، مصرف مواد، فاصله احساسی و درگیری ها و مشاجره های مکرر است.

از خدمات مجموعه در مرکز مشاوره ازدواج در کرج بهره مند شوید.

برای اطلاع از راههای تماس با ما، به قسمت ارتباط با ما در سایت مراجعه نمایید.

منبع: بلاگ باغ آینه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید