مشاور تحصیلی برای کنکور

مشاور تحصیلی برای کنکور در واقع فردی با دانش کافی در زمینه ی مشاوره می باشد که دانش آموزان را برای کسب جایگاه مناسب در دانشگاه ها راهنمایی می کند. مشاور تحصیلی برای کنکور را می توان مسئول کمک به دانش آموزان برای کسب یک مدرک دانشگاهی معرفی کرد، که اطمینان حاصل می نماید دانش آموز زمینه و توانایی های لازم برای کسب چه مدرک دانشگاهی را دارد. علاوه بر این یکی دیگر از وظایف مشاور تحصیلی برای کنکور، کمک کردن به بسیاری از دانش آموزان در این جهت است که با توجه به هدفی که دارند بهترین راه و روش ها را برای مطالعه درسی، برنامه ریزی و تست زنی انتخاب نمایند.

مشاور تحصیلی برای کنکور در کرج

ما در باغ آینه سابقه ی درخشانی را در زمینه ی مشاوره تحصیلی به دانش آموزان و کنکوری های عزیز داشته ایم که این امر تنها با همراهی بهترین مشاور تحصیلی در کرج میسر شده است. یکی از اهدافی که در رسیدن به آن موفق بوده ایم این است که در جلسات مشاوره درسی به دانش آموزان کمک کرده ایم تا سریع تر به موفقیت دست پیدا نمایند.

یک مشاور تحصیلی خوب چه کار می کند؟

سوالی که دانش آموزان در رابطه با مشاور تحصیلی دارند این است که در ارتباط با این حوزه چه عملکردها و وظایفی بر عهده دارد؟ اطلاعات مشاور تحصیلی همواره باید با شرایطی که هر ساله سازمان سنجش ارائه می دهد و با تغییرات نظام آموزشی کاملا به روز باشد. از سوی دیگر یک مشاور تحصیلی خوب باید در جلسات مشاوره ای خود به اطلاعات کافی در مورد خصوصیات، عادت ها و رفتارهای دانش آموزان مختلف دست پیدا نماید. مشاور باید همواره دانش آموزان خود را در طول دوره ی مشاوره به خاطر سپرده و تمام تغییرات و پیشرفت ها و یا عقب گرد های او را به یاد داشته باشد.

علاوه بر این مشاور تحصیلی خوب از جلسات مشاوره خود با دانش آموزان یادداشت برداری کرده و آن ها را بایگانی می کند تا پیش از شروع جلسه ی بعدی خلاصه ای از فعالیت های گذشته را بررسی کند. در این اطلاعات بایگانی شده، مشاور تحصیلی باید بداند که دانش آموز او در چه دروسی ضعیف تر است، به چه مباحثی علاقه دارد، چه میزان ساعتی را برای مطالعه ی هفته ی قبل خود اختصاص داده است و اطلاعاتی دیگری از این دست که پیشرفت او در نمرات کسب شده در درس ها چگونه بوده است؟ آیا دچار افت شده است؟ آیا انگیزه خود را از دست داده است؟ و بسیاری موارد دیگر.

جلسات مشاور تحصیلی برای کنکور در باغ آینه

چگونه یک مشاور تحصیلی خوب باشیم؟

 • به دانش آموزان کمک کنیم تا یک برنامه درسی واقع بینانه را با توجه به هدفی که دنبال می کنند پایه ریزی نمایند.
 • کمک به دانش اموزان در چگونگی چیدن برنامه مطالعاتی با توجه به توانایی ها و اهدافشان در جدول برنامه ریزی درسی
 • پیگیری پیشرفت دانش آموزان نسبت به اهدافی که داشتند.
 • مطرح کردن ارتباط بین برنامه های آموزشی و حرفه و مدرکی که دانش آموز قصد کسب آن را دارد.
 • داشتن یک فایل مشاوره مخصوص برای هر دانش آموز
 • در صورت نیاز مشاور باید اجازه دخالت کردن در برخی از مشکلات شخصی دانش آموز که باعث افت او در روند مطالعاتیش شده است را داشته باشد.
 • از همان ابتدای کار ماهیت مشاور تحصیلی و اهمیت آن را برای دانش آموز روشن نماید.
 • دانش آموزان را با فرصت های شغلی مختلف آشنا نماید
 • خدمات آموزشی و کمک آموزشی که دانش آموزان برای پیشرفت درسی خود می توانند از آن ها استفاده کنند را معرفی کند.

مشاور تحصیلی برای کنکور

مسئولیت های مشاور تحصیلی برای کنکور چیست؟

 • در ابتدا توانایی ها خود را سنجیده و در صورت نیاز همواره دانش و اطلاعات خود را به روز نماید.
 • باید همواره زمینه را به گونه ای فراهم آورد که دانش آموزان بتواند در صورت نیاز با خود او یا یکی از پشتیبان هایش برای گرفتن راهنمایی تماس حاصل نماید.
 • همواره برای هر جلسه مشاوره کاملا آماده باشد و با توجه به روند طی شدن جلسات، هر بار برای بهبود هرچه بهتر دانش آموزان، منابع و موارد مناسب را به آنها ارائه نماید.
 • پیدا کردن شیوه ی مناسب مشاوره برای هر دانش آموز پس از آگاه شدن از روندی که در جلسات مشاوره جریان دارد.
 • قبول مسئولیت در رابطه با تمامی تصمیماتی که در جلسات مشاوره خواهد گرفت.

چگونه یک مشاور تحصیلی خوب برای کنکور را بشناسیم؟

 1. در مرحله اول اینکه بتواند نقاط ضعف دانش آموز را شناخته و راه حل های مناسبی را برای آن ها داشته باشد.
 2. در جلسات مشاوره ای خود به خوبی بتواند با دانش آموز ارتباط برقرار کند و او را از اهمیت نقش خود برای موفقیتش آگاه نماید.
 3. به دانش آموز کمک کند تا به افکار خود را سامان دهی کرده و هدف دقیق خود را مشخص نماید.
 4. اهمیت زمان و گذر آن را برای دانش آموز تشریح نماید.
 5. بتواند با بحث و گفتگو با دانش آموزان آن ها را از نا امیدی و استرس کنکور دور نماید.
 6. در برابر سرسختی دانش آموزان هرگز کوتاه نیامده و همواره شیوه ها و راه حل های متنوعی را برای ارتباط با آن ها ارائه کند.
 7. در کنار راهنمایی دانش آموزان همیشه با والدین آن ها نیز در ارتباط و گفتگو بوده و آن ها را از شرایط لازم برای فرزندانشان آگاه نماید.

ما در باغ آینه بهترین جلسات مشاوره تحصیلی برای کنکور را برای دانش آموزان و پشت کنکوری ها با توجه به نظام آموزشی و شرایط سازمان سنجش برگزار نموده ایم.

جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بوده و دانش آموزان برای شرکت در این دوره ها می توانند با مجموعه تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نمایند.

منبع: باغ آینه کرج

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید