بهترین مشاور درسی در کرج

مشاور درسی در کرج

دنبال یه مشاور تحصیلی خوب در کرج میگردی ؟

مشاور درسی در کرج با بهترین مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی درسی در مجموعه باغ آینه برای محصلین عزیز و کنکوری ها ارائه می شود. برای کسب برترین رتبه در مشاوره درسی در کرج از بهترین مشاوره تحصیلی در کرج آقای مهندس پناهی کمک گرفته ایم. در فضایی کاملا دوستانه برای دانش آموزان و کنکوری ها جلسات مشاور درسی در کرج را دایر نموده ایم.

بهترین مشاور درسی در کرج

دوستانی که به دنبال دسترسی به بهترین مشاور درسی در کرج می باشند برایشان در باغ آینه امکان شرکت در کاملترین جلسات مشاوره تحصیلی را فراهم آورده ایم. هدف ما از برپایی جلسات مشاوره تحصیلی در کرج این بوده تا دانش آموزان به بهترین و کاملترین راهنمایی ها برای رسیدن به خواسته ها و اهداف آموزشی خود دسترسی داشته باشند.

باغ آینه و ارائه برنامه ریزی و مشاور درسی در کرج

در جلسات مشاوره تحصیلی ابتدا نیازهای شما ارزیابی شده و اطلاعات بررسی می گردد و با توجه به توانایی هایتان بهترین مشاوره درسی در اختیارتان قرار داده می شود. داشتن یک برنامه ریزی درسی خود یک نقطه شروع خوب است. اما برای تهیه ی این برنامه ریزی درسی لازم است که در کنار ارزیابی نیازهای شما، از داده های درسی مدرسه و کلاس های خصوصی شما نیز کمک گرفته شود.

چرا دانش آموزان به مشاور درسی نیاز دارند؟

شما با تمرکز کردن بر روی برنامه مطالعاتی که تهیه کرده اید می توانید نیازهای خود را برای رسیدن به هدفی که در نظر دارید بر طرف نمایید. در واقع این برنامه مطالعاتی، برای شما راهنمایی  خواهد بود تا با استفاده از آن به بهترین جمع بندی درسی در امتحانات نهایی و کنکور دست پیدا کنید. این برنامه های درسی به شیوه ی مطالعاتی شما نظم داده و کمک می کند تا حجم زیادی از دروس را در مدت زمان مشخصی به اتمام رسانده و در عین حال به بهترین شکل آن ها را یاد بگیرید.

مشاور درسی در کرج برای کنکوری ها در باغ آینه

یک دانش آموز یا پشت کنکوری در کنار آموزش صحیح و کتاب های کمک آموزشی برای کسب رتبه های برتر کنکور نیاز به برنامه ریزی درسی مناسب دارد. این برنامه ریزی درسی به دانش آموزان اطلاعات جامعی از حجم مطالعاتی دروس، میزان ساعات مطالعه، میزان تست زدن و حل تمرین ارائه می دهد. لازم است تا برای تهیه ی یک برنامه درسی از بهترین شیوه های مشاوره تحصیلی استفاده کرد.

در این راه افراد متخصص یا همان مشاورین تحصیلی می توانند با کمک گرفتن از مهارت و تجربه های خود بهترین راه حل ها را عرضه نمایند. یک مشاور تحصیلی حرفه ای برای تعیین یک برنامه درسی، به برخی اطلاعات نیاز دارد که شامل مواردی از جمله میزان تسلط دانش آموز به دروس پایه، میزان ساعت آزاد دانش آموز برای مطالعه در طول هفته و مجموعه فعالیت های غیر مطالعاتی که دانش آموز به آن مشغول است می باشد. در کنار ارائه ی این برنامه های درسی توسط مشاور تحصیلی جلساتی برای گفتگو با دانش آموز و رد و بدل کردن اطلاعات با او صورت می گیرد.

این جلسات برای پیگیری مداوم روند پیشرفت دانش آموز ضروری می باشد. در این جلسات وضعیت درسی و نمرات دانش آموز بررسی شده تا نقاط ضعف و قوت او به خوبی تشخیص داده شود  پس از انجام این بررسی ها، برنامه ی مطالعاتی دانش آموز به بهترین شکل دستخوش تغییرات می شود. علاوه بر این، برگزاری این جلسات کمک می کند تا اگر زمانی دانش آموز با مشکلات شخصی مواجه شد و نتوانست بر روی مطالعه ی خود تمرکز کند، مشاور تحصیلی به عنوان یک دوست گوش شنوایی برای او بوده تا بهترین راه را پیش پای او قرار دهد.

ارائه پکیج مشاور درسی در کرج در باغ آینه

در کنار جلسات مشاوره کنکور در باغ آینه، گروهی از بهترین پشتیبان ها رسیدگی به وضعیت درسی دانش آموزان را برای سه گروه تجربی، انسانی و ریاضی انجام می دهند. در این رسیدگی ها پشتیبان با دانش آموز به صورت حضوری و تلفنی در ارتباط بوده، عملکرد دانش آموز را مطابق با برنامه درسی سنجیده و وضعیت دانش آموز را به والدین انتقال می دهد.

علاوه بر این پشتیبان در خلال  صحبت با دانش آموزان از  آنها می خواهد تا یک خلاصه از کارهایی که در طول هفته با توجه به برنامه ی درسی خود انجام داده اند را در اختیار او قرار دهند. در ضمن پشتیبان راهنمایی های لازم برای شیوه های تست زنی و مطالعه را به دانش آموز معرفی می کند. همچنین به او خواهد آموخت که چگونه نقاط ضعف خود را به بهترین شکل با کمک گرفتن از تکنیک های مختلف بهبود بخشد.

در ضمن برای موفقیت در کنکور لازم است که دانش آموز بیشترین تلاش و همراهی را داشته باشد. برای اطلاع از جلسات مشاور درسی در کرج به باغ آینه مراجعه و اطلاعات لازم را از ما دریافت نمایید. در صورت تمایل برای نام نویسی در جلسات مشاوره تحصیلی با استاد پناهی “برترین مشاور تحصیلی در کل استان البرز” با ما تماس بگیرید.

چرا دانش آموزان به مشاور درسی نیازمندند؟

مشاوره درسی از مهم ترین ارکانی است که باعث موفقیت دانش آموزان می شود، در بیشتر مواقع دانش آموزان برای رسیدن به اهداف خود تلاش کافی دارند اما چه می شود که به مقصود غایی خو نمیرسند؟ چه می شود که برخی از دانش آموزان علی رغم زمان اندکی که به مطالعه اختصاص می دهند بیش از سایرین به موفقیت نزدیک می شوند؟

اکثر دانش آموزان بر این باورند که تنها مطالعه در زمان های طولانی باعث موفقیت و پیشرفتشان می شود اما این موضوع اصلا صحت ندارد البته این عبارت به معنای انکار تاثیر مطالعه نیست بلکه کاملا برعکس است. مطالعه ای ارزشمند است که بر مبنای برنامه ریزی باشد .

مشاوره درسی به دانش آموزان جهت می دهد و مسیر درست را برایشان روشن میسازد. مطالعه تنها با برنامه ریزی و پشتکار است که منجر به نتیجه ای درست می شود.

دانش آموزان آینده سازان کشور هستند پس باید برای جامعه ای موفق تر باید بیشترین سرمایه گذاری را در راستای ارتقاء سطح دانش آنها داشت باغ آینه به عنوان یک موسسه فرهنگی هنری که خود را در قبال آینده تک تک دانش آموزان می داند جلسات مشاوره درسی را فراهم نمود، در این جلسات مشاوره با حضور برترین مشاوران تحصیلی برگزار می گردد که سابقه ای درخشان داشتند، همه ساله دانش آموزان بسیاری با سطوح تحصیلی مختلف به باغ آینه جهت مشاوره درسی مراجعه می نمایند که بیش از نیمی از آنها موفق ورود به دانشگاه های سطح یک کشور میشوند.

امروزه تمامی خانواده ها به اهمیت مشاوره درسی در سطح تحصیلی فرزندان خود شده اند و تقریبا اکثرافراد جامعه جایگاه یک مشاور را در برنامه تحصیلی فرزند خود خالی می داند.

یکی از اصلی ترین مزایای استفاده از مشاوره درسی نظم تحصیلی دانش آموزان است معمولا افرادی که تحت نظارت یک مشاور به تحصیل می پردازند به اندازه کافی مطالعه می کنند، به اندازه کافی به تفریح می پردازند، زمان لازم به ورزش اختصاص می دهند.

مشاور تحصیلی به تلاش های دانش آموزان جهت میدهد، شاید بتوان او را به عنوان معجزه گر تحصیلی یاد کرد. چه بسیار دانش آموزانی که با سطح تحصیلی ضعیف که به باغ آینه مراجعه کردند و در اوج نا امیدی به موفقیت رسیدند .

تحصیل آسان

چه زمانی باید از مشاور درسی در روند تحصیل استفاده کنیم؟

خب سوالی که شاید بیش از نیمی از والدین از ما میپرسند همین موضوع است چه زمانی مناسبه که فرزند خود را با مشاور درسی آشنا کنیم؟

متاسفانه در سیستم آموزشی ما مشاور تحصیلی تنها در دوره کنکور و دوران دبیرستان معنا یافته است اما مشاور به معنای راهنما است اجازه دهید مثالی بزنیم تا اهمیت این موضوع روشن گردد. فرض کنید فردی از طریق یک دوربین دقیق به مشاهده مسیری پر پیچ و خم و طویل می پردازد که روزانه افراد بسیاری از آن عبور می کنند و به جهت طویل بودن و پیچ در پیچ بودن تنها تعداد معدودی می توانند به انتها برسند. این شخص که ببیننده دوربین است تا چه حد به این مسیر مشرف خواهد شد؟ تا چه حد به میانبرهای این مسیر واقف خواهد شد ؟ پس از مشاهده بهترین وسیله را برای پیمایش این مسیر در ذهن خواهد داشت. حال فرض کنید این مسیر پر پیچ و خم مسیر رسیدن به موفقیت برای دانش آموزان باشد، هر دانش آموز برای نخستین بار به این مسیر پا می گذارد و قطعا با پیچ و خم این مسیر آشنایی نخواهد داشت، میانبرهای مسیر را نمیشناسد، بهترین وسیله برای پیمایش را نمیشناسد پس چطور می تواند به راحتی به انتهای مسیر دست یابد؟

اگر همین دانش آموز در پیمایش مسیر خود از تجربیات و نظریات این بیننده دوربین استفاده نماید چطور می شود؟

بدون اینکه تجربه گر خطری باشد با پیچ و خم این مسیر آشنا می شود، میانبرهای مسیر را میشناسد، بهترین وسیله برای پیمایش را با راهنمایی های این شخص میابد و از آن استفاده می کند که باعث می شود در مدت زمان کمتر و با صرف انرژی کمتری به مقصد خود برسد .

مشاور تحصیلی در طول روز با دانش آموزان بسیاری سر و کار دارد و تمام دغدغه های دانش آموزان در برهه زمانی و در سطوح مختلف را تشخیص داده است ، به تمام دشواری های تحصیل در هر پایه واقف است، بهترین پیشنهادات جهت افزایش انرژی و تمرکز دانش آموزان را می شناسد.

در مسیر موفقیت دانش آموزان تنها مطالعه نیست که تاثیر گذاراست بلکه مطالعه تنها یکی از المان ها می باشد البته مهم ترین رکن است اما اگر به موارد دیگر توجه نشود ممکن است نه تنها باعث موفقیت نشود بلکه نتیجه ای عکس داشته باشد.

مشاور تحصیلی تمام موارد موثر در تحصیل دانش آموزان را مورد بررسی قرار می دهد و این موارد را با علم خود تطبیق می دهد هرکجا این معیارها با یکدیگر هم خوانی نداشته باشد را به صورت دقیق تری بررسی می کند تا بتواند متوجه ضعف دانش آموز شود.

در قسمت فوق نیز به این موضوع اشاره کردیم متاسفانه بر اساس فرهنگ نادرستی که در جامعه وجود دارد تصور عموم بر این است که مشاور تحصیلی تنها در دوران دبیرستان و کنوکو یا جهت انتخاب رشته نقش پررنگی دارد اما باید بگوییم این تصور کاملا اشتباه است، دانش آموزان به محض ورود به تحصیل و مدرسه نیاز یک هدایتگر تحصیلی را حس می کنند.

معمولا این سهل انگاری عواقب نادرست و مخربی را به همراه دارد، معلمان ریاضی قدیم خود یا معلمان ریاضی فرزندانتان در دوران ابتدایی را به خاطر آورید، اکثر معلمان و اساتید ریاضی همواره در کلاس های خود بر این موضوع اشاره می نمایند که ریاضی از دسته علوم مفهومی است و دانش آموز برای موفقیت در آن باید به تمرین و تکرار بپردازد، این حق دانش آموز است که در این مورد با مشکل مواجه شود چون از ابتدا تنها این جملات کلیشه ای را شنیده است و در آن برهه از زندگی خود نمیتواند به درستی تصمیم گیرد و راه و روش درستی را در پیش گیرد اما اگر پای یک مشاور تحصیلی خبره در میان باشد اوضاع چطور خواهد شد؟

شاید اگر از ابتدا مشاور درسی با اطلاعات علمی کافی در اختیار دانش آموزان قرار گیرد هیچ دانش آموزی از هیچ درسی منزجر نشود، کافی است به دانش آموزان در دوران انتخاب رشته دبیرستان توجه داشته باشید در این برهه این دیالوگ تکراری را از دانش آموزان بسیاری می شنویم ” من هوش ریاضی ندارم و به همین جهت قصد انتخاب رشته انسانی را دارم “

شاید اگر این دانش آموز از ابتدا با روش درسی درست به مطالعه می پرداخت در این لحظه از زندگی خود این جمله را به زبان نمی آورد.

حضور یک مشاور درسی است که به تحصیل روح می بخشد، تنها در این صورت است که دانش آموزان در این مسیر خسته نخواهند شد.

از نظر ما دانش آموز باید از ابتدا تحصیل خود را تحت نظارت یک مشاور تحصیلی آغاز نماید تا با مشکلات فوق مواجه نشود اگر ابتدایی ترین قدم در این مسیر به درستی برداشته شود قطعا در آینده هیچ دانش آموزی با ناکامی و شکست مواجه نخواهد شد.

ویژگی بهترین مشاور تحصیلی

ویژگی یک مشاور تحصیلی خوب

شاید با مطالعه مطالب فوق این موضوع به ذهن شما خطور کند که بر چه اساس می توان یک مشاور تحصیلی خوب را برای فرزندان خود انتخاب نماییم تا بیشترین تاثیر را در زندگی تحصیلی او داشته باشد ؟

در این قسمت صد داریم شما را با ویژگی های یک هدایتگر تحصیلی خوب آشنا سازیم تا انتخاب را برای شما والدین دلسوز و فهیم راحت تر نماییم.

شناخت از دانش آموز :

یک مشاوره درسی خوب در درجه اول باید به شناخت ابتدایی از دانش آموز برسد، باید به تمام جزئیات و اخلاقیات دانش آموز پی ببرد، البته این مرحله معمولا از طریق آزمون ها و تست های شخصیت شناسی که امری کاملا تخصصی است انجام می شود. در هر صورت مشاور تحصیلی با هر روشی باید به موارد ذیل پی ببرد

  • ابعاد شخصیتی دانش آموز
  • روحیات دانش آموز
  • علایق دانش آموز
  • شرایط خانوادگی
  • شرایط تحصیلی
  • اطلاع از مدرسه ای که دانش آموز در آن مشغول تحصیل است

تنها با اطلاع از این موارد است که میتواند به درستی تصمیم گیرد و بهترین راهکار را برای پیشرفت در اختیار دانش اموز قرار دهد.

اطلاع از عادات شخصی دانش آموز :

هر فردی در زندگی یک سری عادات خوب یا بد به خصووصی دارد که مقابله با این عادات شاید خیلی دشوار باشد، سبک زندگی هر شخصی بر اساس همین عادات شکل می گیرد.

معمولا این عادات هر فردی است که باعث سختی یا راحتی زندگی او می شود، به این معنی که هر شخصی به واسطه عادات خود می تواند زمان زیادی را اتلاف نماید در مقابل شخصی دیگر می تواند به واسطه عادات صحیح زندگی  خود بهترین استفاده را از زمان خود داشته باشد. شاید این موضوع برایتان اندکی گنگ به نظر آید اجازه دهید برای شفاف سازی بیشتر از یک مثال استفاده نماییم دو شخصیت کاملا متفاوت را در نظر بگیرید، اولی بسیار به شبکه های اجتماعی و دنبال کردن پست های دوستان خود عادت کرده است و دیگری این عادت نادرست را ندارد، شخصی که عادت به چک کردن اینستاگرام دارد با ورود به این فضای مجازی غرق در آن میشود و به یکباره متوجه میشود زمان زیادی از روز خود را صرف چک کردن صفحات مجازی کرده است که در نهایت برای او سودی نداشته است اما در مقابل شخصی که این عادت نادرست را ندارد زمانی را به ورزش، مطالعه، تفریح و… اختصاص می دهد که مجموعه ای از این موارد باعث شادابی و پیشرفت او خواهد شد .

تعیین برنامه درسی :

هر دانش آموزی در یک شرایط به خصوصی می تواند مطالعه کند درواقع برنامه درسی هر دانش آموز باتوجه به شرایطی که دارد به صورت خاصی باید مطالعه نماید. یک مشاوره درسی قهار در مراحل قبل کاملا با روحیات دانش آموز آشنا میشود و باید باتوجه به آن برای دانش آموز برنامه ای دقیق و حساب شده تعیین کند که با روحیات و خصوصیات او هماهنگ باشد.

مشاوره درسی در اولین مرحله به شناخت دانش آموز می پردازد که شاید این مرحله مهم ترین مرحله ای است که در مشاوره درسی باید رعایت گردد و مستلزم تکنیک های روانشناسی به خصوصی نیز می باشد، مشاوران تحصیلی باغ آینه در این مرحله به تمامی ابعاد وجودی و خصوصیات اخلاقی دانش آموز با روش های مختلف پی می برند و برر اساس آن تصمیم میگیرند که چطور برنامه ای مناسب این دانش آموز با چنین خصوصیاتی می باشد.

شاید برایتان این سوال مطرح گردد که چطور شرایط مطالعه دانش آموزان مختلف می تواند با هم متفاوت باشد با توضیحاتی دقیق تر این موضوع را روشن می کنیم، دو دانش آموز را در نظر بگیرید که اولی قادر است ساعت ها به صورت پی دی پی مطالعه کند و تمرین داشته باشد و دانش آموز دیگر به هیچ عنوان ننمیتواند ساعات مطالعه طولانی را تحمل کند خب این دو دانش آموز با چنین شرایط متفاوتی که دارند چطور می توانند در یک گروه قرار گیرند و در یک شرایط برای رسیدن به موفقیت تلاش نمایند.

مشاوره درسی برای دانش آموزی که تحمل و توانایی مطالعه طولانی مدت را ندارد به هیچ عنوان ساعات مطالعه پیوسته را تجویز نمیکند با تدبیر خود برنامه ای را برای این دانش آموز تعیین می کند که وقفه هایی ده دقیقه ای دارد یا با تکنیک ها به خصوص در مطالعه او تنوع ایجاد می کند. فراموش نکنید که یکی از مهم ترین نقش های مشاوره تحصیلی علاقمند سازی دانش آموزان به این مسیر است و باید درست ترین راه را برای رسیدن به موفقیت به دانش آموز پیشنهاد کند.

دانش آموزی که تا کنون نتوانسته است در ساعات طولانی مطالعه داشته باشد باید با برنامه ای حساب شده و دقیق به سمت مطالعه درست هدایت شود اما این به این معنا نیست که به یکباره او را با یک برنامه ای سخت و جامعه مواجع کنیم زیرا اگر این چنین باشد نتیجه معکوس دریافت خواهیم کرد و این دانش آموز به جای اینکه به مطالعه ای حساب شده تر ترغیب گردد از راه دور خواهد شد .

ایجاد تحول فکری توسط مشاوره درسی
فکر صحیح

ایجاد تحول فکری :

یک نکته ای که در تمامی دانش آموزان وجود دارد یاس و نا امیدی است البته این مورد نه تنها در مورد دانش آموزان صادق است بلکه تمام افراد جامعه که نتوانستند به اهداف زندگی خود برسند. انسان ها اگر بدانند تفکرشان تا چه حد در زندگی و سرنوشتشان اهمیت دارد از تمامی افکار منفی در تمام لحظات زندگی دوری می جویند. دانش آموزان نیز یکی از حساس ترین اقشار جامعه هستند که تحت تاثیر افکار منفی به خصوص عبارت ” ممن نمیتواننم ” هستند این عبارت بار منفی بسیاری در دانش آموز دارد و اگر در زمان مشخص با این نوع افکار منفی مقابله نشود به عنوان بزرگ ترین عامل مخرب میتوان از آن یاد کرد.

یک مشاوره درسی خوب باید آنقدر هوشمند باشد که تمامی افکار منفی دانش آموز را در این لحظه از زندگی تشخیص دهد و برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهد .

اگر مشاور تحصیلی در این زمان این نکات منفی دانش آموز را تشخیص ندهد میتواند در آینده بسیار مشکل ساز شود. پس از شناسایی این عبارات منفی باید استراتژی خاصی برای مقابله طراحی گردد، مشاوره درسی باغ آینه با تجربه خود در این مواقع بهترین راهکارهای مقابله را به دانش آموزان ارائه می دهد.

یک مشاوره درسی خوب باید قادر باشد باور تازه ای در ذهن دانش آموز بسازد کلام او باید تا حدی در ذهن دانش آموز نفوذ داشته باشد که منجر به تغییر روند زندگی او شود. فراموش نکنید که یک مشاور درسی خوب باید یک باور ساز حرفه ای باشد،باید با انرژی مثبت خود تلقین جدید و مثبتی در دانش آموز ایجاد نماید.

اصلاح عادات نادرست :

برای صحبت در این مورد اجازه دهید یک بار دیگر جمله ی مورد اول را در اینجا یادآور شویم در مرحله اول مشاور تحصیلی باید به عادات شکل گرفته دانش آموزان واقف گردد یادتان نرود که انسان ها بنده عادات خود هستند درواقع ما تابع عادات درست یا نادرست خود هستیم، پس باید به صورت دقیق به جست و جو عادات دانش آموز پرداخت تا بتوان در مقابل عادات نادرست او ایستادگی کرد و راه کار ویژه ای به او ارائه کرد.

وقتی عادات نادرست در دانش آموزان شکل گرفته باشد باید به روش صحیح با آن مقابله کرد و به دانش آموز از لحاظ زمانی اجازه دهیم تا دانش آموز با عواقب این عادات خود آشنا شود و به مرور زمان خود او از مشاور درسی درخواست کند تا برای تغییر این عادات برنامه و راهکاری ارائه دهد .

در این مورد نیز لازم میدانیم مثالی ارائه دهیم تا موضوع روشن گردد در مورد اول نیز این مثال را ارائه کردیم فرض کنید دانش آموزی بیشتر وقت خود را صرف شبکه های اجتماعی مختلف از جمله اینستاگرام کند شاید برایتان تعجب بر انگیز باشد اما اگر به موقع با این عادت نادرست او مقابله نشود این شخص پس از مدتی به این فضای مجازی اعتیاد پیدا می کند یا باید تمام وقت خود را صرف این برنامه ها کند که در این صورت هیچ فرصتی برای مطالعه و تمرین و تکرار باقی نمیماند یا اگر هم زمانی را به مطالعه اختصاص دهد نمیتواند تمرکز خود را بر مطلب مورد مطالعه گذارد و نیمی از ذهن و حواسش هنوز هم درگیر این فضای مجازی است پس یک مشاور درسی که در این زمینه یک متخصص محسوب می شود باید با زیرکی و مهارت کافی به صورت درست به کمک دانش آموز بشتابد؛ مشاوره درسی باغ آینه اولین سوالی که معمولا از دانش آموزان میپرسد این است که چند ساعت را به شبکه های اجتماعی اختصاص می دهی ؟ شاید بتوان گفت این زمان در اکثر دانش آموزان اصلا باور کردنی نیست. مشاوران و پشتیبانان تحصیلی باغ آینه به شدت با این نوع فضاهای مجازی مخالفت دارند و با سختگیری بسیاری در مقابل این نرم افزار ها مقابله می کنند البته این سخت گیری در موردمشاور تحصیلی کنکور از شدت بیشتری برخوردار است در مورد دانش آموزان کنکوری قضیه شکل دیگری دارد که معمولا در این موارد گوشی موبایل به مدت یک سال از دانش آموزان تحویل گرفته میشود و بعد از گذراندن این مدت به آنها برگردانده می شود .

البته این تکنیک نه تنها در مورد دانش آموزان کنکوری باغ آینه بلکه در سایر مدارس نمونه استان البرز از جمله مدرسه غیر دولتی مهر اول که همه ساله بیشترین سهم قبولی کنکور را داشته است و همه ساله تعداد بسیاری از دانش آموزان خود را با برترین رتبه ها روانه دانشگاه های سطح یک کشور میسازد و به عنوان برترین مدرسه غیر دولتی محسوب میشود انجام میشود.

هدف گذاری در جلسات مشاوره تحصیلی
هدف گذاری

هدف گذاری :

از مهم ترین محرک های دانش آموزان در این مسیر هدف است، اگر دانش آموزان برای خود هدفی مشخص نداشته باشند نمیتوانند به میزان لازم تلاش داشته باشند و در این مسیر گام بردارند.

انتخاب هدف درست نیز الزاماتی دارد و معمولا دانش آموزان نمیتوانند هدف گذاری دقیق بر اساس واقعیت داشته باشند یکی از اصلی ترین مشخصات مشاوره درسی حرفه ای هدف گذاری دقیق بر اساس واقعیت برای دانش آموزان می باشد.

مقصد گذاری صحیح :

معمولا دانش آموزان هنگامی که در مسیر تحصیل قرار دارند معمولا در اواسط مسیر خسته می شوند و از ادامه باز می ایستند اما یک مشاور حرفه ای با شناخت کافی از دانش آموزان برای رفع این مشکل اهدافی و مقاصدی کوتاه تعیین می کند تا نه تنها دانش آموزان خسته نشوند بلکه بیشتر ترغیب شوند تا به اهداف کوچک دیگری دست یابند.

نتیجه گیری مشاور تحصیلی
نتیجه گیری برای دانش آموز

نتیجه گیری و تحلیل آن برای دانش آموزان :

دانش آموزان تمام مراحل را پیش رو می گذارند تا نتیجه ای مطلوب کسب کنند پس در انتهای هر یک از مقاصد کوتاه آنها باید یک سنجشی قرار گیرد تا بر اساس آن بتوان میزان پیشرفت را تخمین زد. مشاوران تحصیلی که در این زمینه تخصص لازم را داشته باشند در پایان هر مقصد کوتاه یک آزمون استاندارد از مطالب مطالعه شده برگزار می کنند که معیار مناسبی برای سنجش و تصمیم گیری سطح پیشرفت دانش آموزان می باشد.

آگاهی کامل از دروس دانش آموزان :

یک مشاور تحصیلی حرفه ای باید به صورت کامل به سطح تحصیل دانش آموز آگاه باشد و این آگاهی تنها به اولین مرحله یعنی شروع کار بازنمیگردد بلکه به صورت ماهیانه باید آمار دقیق از سطح نمرات دانش آموز داشت که با توجه به این نمرات و آزمون هایی که در قسمت فوق از آن صحبت شد میتوان یک بررسی دقیق داشت که در آن نقاط ضعف دانش آموزان نمایان می گردد و پس از مشخص شدن این نقاط ضعف به دنبال راهی برای تقویت باید باشند.

پرورش شخصی مطلع :

دانش آموزان قطعا در تمام طول زندگی خود با مشکلاتی مواجه خواهند شد که باید بهترین راهکار مقابله با آن را بدانند، از آنجا که سراسر زندگی انسان باید از اشتباهات خود تجربه کسب نماید و عبرت گیرد دانش آموزان نیز باید بتوانند پس از ارتبط با مشاوری خبره خود به تنهایی از پس مشکلات زندگیشان بر آیند پس شاید بتوانیم به عنوان آخرین ویژگی یک مشاور حرفه از این مورد نام ببریم یک مشاور خبره باید دانش آموز را با چگونگی رفع مشکلات آشنا سازد و راهکارهای مختلفی را به او ارائه دهد تا از او یک  شخصی آگاه و دانا ساخته و تحویل جامعه دهد.

منبع: بلاگ باغ آینه

1 دیدگاه دربارهٔ «مشاور درسی در کرج»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید