مشاوره تحصیلی برای انتخاب رشته

مشاوره تحصیلی برای انتخاب رشته را پس از اعلام نتایج کنکور، به مشاورین ما بسپارید. علاوه بر این دانش آموزان پیش از ورود به پایه ی دهم می توانند از کمک مشاوره تحصیلی مجموعه باغ آینه برای انتخاب رشته بهره مند شوند. باغ آینه ” موسسه فرهنگی هنری درکرج” کاملترین مجموعه مشاوره تحصیلی در کرج را به همشهریان عزیز خود ارائه می دهد. مشاوره تحصیلی با برترین اساتید کرج و پشتیبانی تمام وقت محصلین، از زمان حضور و نام نویسی در برنامه ی مشاوره ای باغ آینه برای دانش آموزان اختصاص داده شده است.

بهترین شیوه مشاوره تحصیلی برای انتخاب رشته

مشاوره حرفه ای

ماهیت حرفه مشاوره تحصیلی برای انتخاب رشته، در واقع فرصتی است که به شما کمک می کند تا به بهترین نسخه ها برای تغییرات مثبت در زندگیتان دست پیدا کنید. مشاوره تحصیلی به دانش آموزان و جوانان کمک می کند تا برای انتخاب حرفه و کار خود در آینده بهترین تصمیم ها را بگیرند. مشاوره انتخاب رشته در اساسی ترین تصمیم دانش آموز او را راهنمایی کرده و موجب می شود که  با پیش گرفتن بهترین روند تحصیل، به درستترین انتخاب رشته و در نهایت برگزیدن بهترین حرفه در آینده دست پیدا نماید.

چگونه مشاور تحصیلی به دانش آموزان کمک می کند تا مسیر شغلی درست را انتخاب نمایند

دانش آموزان و جوانان با در اختیار قرار دادن قابلیت ها و الویت های خود به مشاور تحصیلی، می توانند از برنامه ریزی که اهداف مورد نظرشان  در آن دنبال می شود، استفاده نمایند. مشاور تحصیلی برای انتخاب رشته، بسیار فراتر از این است که مشاور تنها از دانش آموز بخواهد که بداند در آینده دوست دارد چه کاری یا حرفه ای را انجام دهد؟ همچنین یک مشاور تحصیلی خوب در این رابطه با استفاده از بکار گیری تعدادی سوال و تست از دانش آموزان می تواند به توانایی ها و قابلیت های فردی آنها برای انتخاب حرفه مناسب در آینده، دست پیدا کند.

در مشاوره تحصیلی برای انتخاب رشته به چه نکاتی دقت می شود؟

  • دانش آموز به چه مواردی علاقمند می باشد.

یکی از این موارد دانشگاه ها و موسسات عالی کشور است که بسیاری از دانش آموزان علاقمند هستند که در رده های بالاتر تحصیلی در آن حضور پیدا کنند. در عین حال برخی دانش آموزان استعداد خاصی در یک درس بخصوص دارند که می تواند در انتخاب حرفه برای او بسیار موثر باشد. برای مثال دانش آموزی در درس ریاضی بسیار با استعداد است که این ویژگی می تواند در تبدیل شدن به یک مهندس موفق به او کمک کند و یا دانش آموزی در ورزش و تربیت بدنی موفق است که با استفاده از این توانایی می تواند در آینده به یک مربی حرفه ای تبدیل شود.

  • فعالیت های فوق برنامه دانش آموزان در نظر گرفته شود

بسیاری از دانش آموزان در حین تحصیل ممکن است همزمان در فعالیت های فوق برنامه نیز شرکت کنند که همین فعالیت ها ممکن است روزی به انتخاب رشته دانش آموز کمک کند. کلاس ها و یا فعالیت های فوق برنامه دانش آموز می تواند در مشاوره تحصیلی برای انتخاب رشته نیز موثر باشد. به عنوان مثال اگر دانش آموزی در ورزش های تیمی موفق است میتواند نشان دهنده این باشد که این فرد در آینده در حرفه هایی که نیاز به همکاری گروهی دارد می تواند به خوبی ظاهر شود. اما دانش آموزانی که ترجیح می دهند فعالیت های انفرادی داشته باشد، از آن دسته افرادی خواهد بود که در آینده دوست دارند در حرفه ای مستقل برای خود، مشغول به کار شود.

  • کاوش در عادات مطالعه ی دانش آموز و مهارت های اجتماعی او

در مشاوره تحصیلی برای انتخاب رشته حتما از دانش آموز این پرسش مطرح می شود که  آیا با حضور در کلاس های درسی از یادگیری مباحث لذت می برند؟ و یا برایشان سخت است که کل ساعت تدریس را تماما بدون ترک کردن کلاس به پایان برسانند؟

بسیاری از افراد با حضور در محیط های اداری  از انجام کار لذت می برند. اما از سوی دیگر بسیاری از افراد هم ترجیح می دهند در یک محیط فعال و پر تحرک حضور یابند و یا اینکه هر روز خود را در یک محیط سپری نکنند. تمام این عادت ها می توانند راهنمای مناسبی برای مشاوره تحصیلی برای انتخاب رشته برای دانش آموز باشد. با کمک این عادت ها مشاور تحصیلی در می یابد که دانش آموز در آینده، در شغلی تمام روز و در پشت میز کاری موفق می شود. و یا اینکه پیشرفت شغلی او در حرفه هایی خواهد بود که همیشه در سفر بوده و یا اینکه در آن فعالیت های جسمی دخیل باشد.

  • درک علاقه دانش آموز به میزان کسب درآمد

این بخش از علاقمندی به بسیاری از دانش آموزان در نوع مطالعه و برنامه آموزشی که باید داشته باشند، کمک می کند. هرچه میزان درآمد مدنظر دانش آموز بالاتر باشد به همان میزان کوشش بیشتری برای دست یابی به آن لازم است. در این رابطه مشاوره برنامه ریزی درسی می تواند کمک بزرگی به دانش آموز نماید.

مشاوره تحصیلی برای انتخاب رشته

مشاوره تحصیلی برای انتخاب رشته در کرج

باغ آینه با زمینه طولانی فعالیت و موفقیت در زمینه مشاوره تحصیلی توانسته به یکی از کاملترین مراکز مشاوره در کرج تبدیل شود. مشاوره تحصیلی حرفه ای را در اختیار دانش آموزان قرار داده ایم و در آن کاربردی ترین پرسش ها برای انتخاب رشته را از دانش آموزان مطرح خواهیم کرد. از سوی دیگر بهترین راه حل ها برای تصمیم گیری درست را پیش روی دانش آموزان قرار خواهیم داد. در کنار مشاوره تحصیلی برای انتخاب رشته، مشاوره تحصیلی برای برنامه ریزی درسی، مشاوره کنترل اضطراب، مشاوره افزایش تمرکز و پشتیبانی درسی با کمک بهترین مشاور تحصیلی در کرج در مجموعه باغ آینه در اختیار دانش آموزان و پشت کنکوری ها قرار داده می شود.

باغ آینه کاملترین مجموعه در بین مراکز آموزشگاهی در کرج بوده که توانسته کلاس کنکور را برای دانش آموزان در سه شاخه ی علوم تجربی، ریاضی فیزیک و علوم انسانی برگزار نماید. به دانش آموزان این امکان را می دهیم تا با انتخاب مشاوره تحصیلی خوب، آینده تحصیلی و شغلی خود را تضمین کرده و تاثیر گذارترین انتخاب زندگی خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهند.

منبع: بلاگ باغ آینه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید