baner moshavere tahsili konkur

مشاوره تحصیلی کنکور

 • ویرایش
 
 • ویرایش

برای مشاوره تحصیلی کنکور در کرج، مجموعه ی باغ آینه با کمک بهترین مشاور تحصیلی در کل استان البرز، جناب مهندس پناهی اقدام به برگزاری جلسات مشاوره ی خصوصی با داوطلبان کنکور نموده است. طی جلسات مشاوره کنکور در سال های فعالیت باغ آینه، توانسته ایم در زمینه ی مشاوره تحصیلی کنکور در کرج به رتبه ی اول دست پیدا نماییم.

مشاوره تحصیلی کنکور

مشاوره تحصیلی کنکور چیست؟

قطعا هر راهی قوانین به خصوصی دارد که اگر رعایت گردد موفقیت حاصل خواهد شد، افرادی که برای نخستین بار وارد هر مسیری می شوند برای موفقیت نیازمند راهنمایی هایی از سمت متخصصان می باشند درواقع کنکور نیز یکی از مسیرهای زندگی است که برای موفقیت در آن دانش آموزان در هر سطح تحصیلی به یک راهنما نیازمند هستند از راهنمایان این مسیر معمولا مشاوران تحصیلی کنکور یاد می شود .

تصور بسیاری از دانش آموزان کنکوری این است که در زمان کنکور فقط مطالعه شبانه روزی است که موفقیت ساز خواهد بود اما تقریبا تمامی مشاوران برتر کنکوری بر این عقیده هستند که این نوع مطالعه  کاملا اشتباه است و عواقب جبران ناپذیری برای دانش آموزان خواهد داشت البته از این جمله نباید سوء برداشت کرد زیرا مطالعه از نکات موثر است اما این مطالعه باید کاملا کنترل شده و برنامه ریزی شده باشد.

ورود دانش آموزان در این مسیر به منزله ی پا نهادن در مسیری پر پیچ و خم با چشمان بسته است نتیجه این امر کاملا مشخص است دانش آموز در این شرایط علی رغم تلاش های بسیار و خستگی های دائم درصد موفقیت اندکی خواهد داشت.

وجود مشاوره تحصیلی کنکور به منزله ی وجود برنامه ریزی های دقیق یک کارشناس است نه تنها موفقیت در کنکور و تحصیل بلکه موفقیت در هر مسیری مستلزم برنامه ریزی همه جانبه است اگر شخص برنامه ریزی دقیق نداشته باشد در مسیر کاملا دچار گمراهی خواهد شد .

همانطور که مستحضر هستید مشاوره تحصیلی یکی از عوامل تاثیر گذار در موفقیت دانش آموزان است درواقع شاید بتوان از مشاوره تحصیلی به عنوان نکته کلیدی در تحصیل تمامی دوره ها یاد کرد، مشاوره تحصیلی در زمان کنکور نیز بسیار در موفقیت کنکور شخص تاثیر می گذارد موسسه فرهنگی هنری باغ آینه یکی از معمود موسسه های همه جانبه ای است که در مورد کنکور  مشاوره تحصیلی کنکور برنامه هایی ویژه دارد.

باغ آینه همه ساله در کنکور سراسری حامی دانش آموزان کنکوری بوده است و برنامه هایی ویژه برای آنها تدارک میبیند یکی از برنامه هایی که همه ساله در باغ آینه برای کنکور وجود دارد ارائه مشاوره تحصیلی کنکور است این مشاوره ها با حضور برترین مشاور تحصیلی جناب مهندس مهدی رضا پناهی می باشد .

معمولا برای مشخص شدن نحوه کار یک مشاور تحصیلی به خصوص برای مشاوره تحصیلی کنکور باید به نتایج و عملکرد طی سالیان متوالی توجه گردد ، جناب مهندس مهدی رضا پناهی از جمله اشخاص بنام استان البرز می باشد که همه ساله دانش آموزان بسیاری با مشاوره های دقیق و هوشمند ایشان با برترین رتبه ها روانه ی دانشگاه های سطح یک کشور می شوند.

البته باغ آینه دارای تیم مشاوره تحصیلی است که با همکاری های مستمر و پیگیری دقیق باعث پیشرفت تحصیلی فرد خواهند شد، این تیم مشاوره تحصیلی کنکور شامل مجموعه ای از پشتیبانان مجرب می باشد که به صورت کاملا دقیق بر روند تحصیلی دانش آموزان نظارت دارند این نظارت تا حدی است که تمامی ضعف ها و نقاط قوت دانش آموز توسط پشتیبانان مورد بررسی قرار می گیرد البته با وجود برنامه هایی از پیش تعیین شده توسط مشاوره تحصیلی کنکور جناب مهندس مهدی رضا پناهی تمام نقاط ضعف دانش آموز یافت میشود و طی برنامه ریزی های دقیق پشتیبانان در صدد رفع این نقاط ضعف و تبدیل آن به نقطه قوت بر می آیند.

دانش آموزان کنکوری در این مسیر دشوار مستلزم برنامه ریزی هستند و به یک راهنما نیاز دارند که به تمامی پیچ و خم راه تسلط دارد و برای هر یک از مشکلات چاره ای از پیش تعیین شده دارد که به دانش آموزان معرفی می نماید.

در این برنامه ی فشرده دانش آموزان به سمت آزمون های استاندارد در سطح کنکور سوق داده می شوند که نتایج این آزمون ها به صورت تخصصی توسط پشتیبانان مورد بررسی قرار می گیرد و باتوجه به این آزمون های استاندارد نقاط قوت و ضعف دانش آموز مشخص خواهد شد و پس از آن با برنامه ریزی دقیق و حساب شده نقاط قوت بسیار ارتقاء میابد البته بیشترین تمرکز بر نقاط ضعف است زیرا حفظ نقاط قوت امری دشوار نیست بلکه تبدیل نقاط ضعف به قوت امری دشوار است در این برنامه های دقیق مشکلات به صورت ریشه ای برطرف می گردد.

وقتی دانش آموزان پس از مشاوره تحصیلی کنکور به ضعف های خود پی می برند باید به دنبال رفع آن باشند برای این مورد برترین اساتید کنکوری استان البر به اشخاص معرفی می گردد ، گاهی اوقات دانش آموزان یادگیری ناقص از یک مطلب درسی داشتند و به آن بی توجه بودند و این موضوع باعث شده است تا در مراحل بالاتر همچون کنکور با مشکل مواجه شوند البته این موضوع امری کاملا طبیعی است که در بسیاری از دانش آموزان مشاهده می شود و رفع آن نیز امری دشوار نخواهد بود در این مواقع تنها راه مطالعه مجدد این قسمت است گاها این مشکل با مطالعه توسط دانش آموز برطرف می شود و گاها با حضور یک استاد که بر این مبحث تسلط کامل دارد اوضاع بهتر خواهد شد تمامی این موارد  توسط مشاور تحصیلی کنکور و تیم پشتیبانی او مورد بررسی قرار خواهد گرفت و بهترین راه به دانش آموز معرفی خواهد شد درواقع باغ آینه متد آموزشی به خصوصی دارد که در این روش تمامی بار سنگین کنکور از دوش داوطلبان برداشته میشود و در بین تیم مشاوره تحصیلی کنکور تقسیم میشود دانش آموز تنها با قدرت اراده و پشتکار خود و با کمک تیم کنکوری ما بر تمامی مشکلات این مسیر فائق خواهد شد ، گاهی اوقات با مواردی مواجه می شویم که فرد از مطلب درسی یادگیری کامل داشته اما سرعت کمی که در تست زنی داشته است باعث بروز مشکلاتی در آزمون های هفتگی شده است در این موارد به دانش آموزان تکنیک های تست زنی به خصوص پیشنهاد میشود که با تمرین های مکرر کم کم برای کنکور آماده خواهد شد.

دانش آموزان عزیز در این مرحله از زندگی خود دچار تشویش خواهند شد صرفا جهت کاهش نگرانی های این دوره از زندگی باید به نکته ای قابل اهمیت اشاره کنیم ، دانش آموزان عزیز توجه داشته باشید همه ی انسان ها در طول روز تنها ۲۴ ساعت فرصت دارند تا در جهت موفقیت گام بردارند اما چه می شود که برخی روز به روز به اهدافشان نزدیک می شوند و در مقابل بعضی دیگر روز به روز سر در گم تر می شود تمامی انسان ها از لحاظ زمانی وضعیت کاملا یکسانی دارند تنها نکته ی موجود برنامه ریزی است انسان با برنامه ریزی صحیح به تمام اهداف خود دست میابد ، معمولا در تمامی جلسات مشاوره تحصیلی کنکور به این نکته تاکید می شود اگر دانش آموزان در طول مسیر این موضوع را در ذهن داشته باشند به هیچ عنوان دچار سستی نخواهند شد و با قدرت به مسیر موفقیت خود ادامه می دهند.

مشاوره تحصیلی کنکور

موسسه باغ آینه و مشاوره تحصیلی کنکور در کرج

با کمک برترین مشاور کنکور در کرج توانسته ایم جلسات مشاوره را برای داوطلبان کنکور برگزار نماییم که شامل مواردی از جمله:

 • ارائه ی برنامه ی زمان بندی شده برای مطالعه ی دروس
 • نحوه ی مطالعه صحیح دروس برای کنکور
 • چگونگی حل تمرین کافی برای تسلط بر روی مباحث
 • نحوه ی کنترل زمان برای کنکور
 • و نحوه ی صحیح تست زنی در کنکور می باشد.

با ارائه ی کاملترین نکات مشاوره ای که به صورت جداگانه برای هر مراجعه کننده ارائه می شود، که متناسب با خصوصیات فردی و میزان زمان در اختیار فرد برای مطالعه در نظر گرفته شده است، توانسته ایم به بهترین روش های مشاوره تحصیلی برای تبدیل شدن به کاملترین مرکز مشاوره تحصیلی در کرج دست پیدا نماییم.

مشاوره تحصیلی کنکور

نکاتی که در جلسات مشاوره تحصیلی کنکور به آن پرداخت می شود

معمولا برای والدین همواره این موضوع سوال برانگیز بوده است که در مجموعه جلسات مشاوره تحصیلی کنکور چه می گذر و فرزند دلبندشان از چه موارد باید مطلع شوند ، در این قسمت قصد داریم به مجموعه نکاتی که در این مجموعه جلسات توسط مشاوران تحصیلی و پشتیبانان مطرح می شود را به صورت کاملا شفاف مطرح کنیم تا هیچ گونه دغدغه و نگرانی در وجود والدین نباشد.در قسمت ذیل به برخی از این موارد اشاره شده است و در قسمت های بعد پیرامون هر یک از این موارد توضیحات تکمیلی ارائه می گردد.

 • تعیین هدف
 • روش های مطالعه صحیح
 • معرفی آزمون های آزمایشی استاندارد
 • بررسی وضعیت آزمون های هفتگی
 • بررسی وضعیت معدل دانش آموز
 • شفاف سازی میزان تاثیر سهمیه برای دانش آموز
 • تکنیک های تست زنی
 • بررسی وضعیت تحصیلی دانش آموز
 • بررسی دقیق نقاط ضعف دانش آموز
 • سرمایه گذاری بر نقاط قوت دانش آموز
موفقیت در کنکور

تعیین هدف

از رمز های موفقیت در هر سطحی تعیین اهداف است در مورد کنکور نیز به همین شکل دانش آموزان باید بدانند مقصودشان از این تلاش چه می باشد معمولا در اولین جلسه مشاوران تحصیلی کنکور در مورد اهداف دانش آموز سوال می پرسند ، با این کار دانش آموز مجبور است در مورد آینده خود تصمیم گیری کند و هدف به خصوصی را برای خود انتخاب نماید معمولا در این مرحله مشاوران باغ آینه تنها شنونده خواهند بود و اجازه می دهند تا دانش آموز از اهداف خود بگوید و به میزان اهمیت آن اشاره نماید ، هر هدفی مستلزم یک برنامه ریزی به خصوصی است که منجر به محقق شدن می شود در مورد هدف کنکور نیز قضیه کاملا به همین شکل است در اولین مرحله دانش آموز باید هدف خود را مشخص نماید تا در راستای آن گام بردارد .

البته در انتخاب و تعیین هدف مشخصی در کنکور باید به فاکتورهای بسیاری توجه گردد که مشاوران ما تمامی این فاکتورها را به دانش آموزان یادآور می شوند یکی از مهم ترین نکته در تعیین هدف در کنکور علاقه است که دانش آموزان با توجه به علاقه خود باید اهدافشان را تعیین نمایند .

تعیین هدف شاید مهم ترین رکن موفقیت در کنکور باشد که بسیاری از افراد از آن غافل هستند اگر دانش آموز هدفی در پس ذهن خود نداشته باشد قطعا در طول مسیر با مشکل مواجه خواهد شد.

روش مطالعه صحیح

انسان برای موفقیت در هر زمینه ای باید بهترین روش را اتخاذ نماید برای موفقیت در کنکور نیز به همین شکل است اگر دانش آموزان بهترین روش مطالعه را بیابند درس خواندن برایشان بسیار راحت خواهد شد قطعا این امر برای تمام دانش آموزان ممکن نخواهد بود و باید از راهنمایی های شخصی مجرب استفاده نمایند در این زمینه مشاوره تحصیلی کنکور بهترین گزینه می باشد.

مشاوران تحصیلی باغ با سال ها تجربه در این زمینه می توانند بهترین روش های مطالعه را معرفی نمایند که دانش آموزان به واسطه استفاده از آن می توانند بدون کوچک ترین خستگی به مطالعه بپردازند و نتیجه تمامی زحمات خود را دریافت نمایند.

روش مطالعه برای کنکور کمی با سایر پایه ها متفاوت است که مشاوران و پشتیبانان با علمی که در این زمینه دارند بهترین روش را به دانش آموزان معرفی می نمایند.

معرفی آزمون های آزمایشی استاندارد

معمولا آزمون های شبیه ساز کنکور با اسامی مختلفی را تا کنون شنیده اید اما به راستی بهترین آزمون کدام است ؟ شباهت کدام به کنکور سراسری بیشتر است ؟

قطعا به خوبی واقف هستید که برخی از این آزمون ها بسیار دشوار تر از سطح آزمون کنکور سراسری هستند و برخی دیگر نیز سطح بسیار پایینی دارد که مورد اول باعث تخریب روحیه دانش آموزان خواهد شد و مورد دوم نیز سطح توقع پایینی از کنکور سراسری در ذهن دانش آموز ایجاد می کند که منجر به کاهش انرزی و تلاش او خواهد شد که هر دو مورد باعث ایجاد عواقب جبران ناپذیری خواهد شد . در مورد یافتن آزمون استاندارد جهت آمودگی در کنکور باید از افراد مطلع پس و جو گردد تا بتوان بهترین را انتخاب نمود.

مشاوران تحصیلی کنکور در باغ آینه همه ساله تمامی آزمون های موجود را مورد بررسی دقیق قرار می دهند و بهترین را به دانش آموزان عزیز معرفی می نمایند، آزمون های معرفی شده معمولا سطح استانداردی دارند و بیشترین شباهت را به آزمون کنکور سراسری دارد.

بررسی وضعیت آزمون های هفتگی

در مرحله ی قبل مشاوان تحصیلی بهترین و استاندارد ترین آزمون را به دانش آموزان معرفی می نمایند که تنها این معرفی کفایت نمیکند بلکه تحلیل و بررسی نتیجه آزمون تاثیر بیشتری بر روند تحصیلی دانش آموز دارد ، تیم پشتیبانی باغ آینه نظارت دقیقی بر روند رشد تحصیلی دانش آموزان دارند که این نظارت تنها مربوط به میزان مطالعه و نمرات مدرسه نیست بلکه در مورد دانش آموزان کنکوری بیشترین راهنمایی از طریق همین آزمون های شبیه ساز کنکور صورت می گیرد بر اساس تک تک این آزمون ها نقاط ضعف و قوت دانش آموزان مشخص می شود و پشتیبانان بر اساس چنین آزمون هایی کلاس های تقویتی مربوطه را به دانش آموزان معرفی می نمایند.

بررسی وضعیت معدل دانش آموز

خواه ناخواه معدل دانش آموزان در طول دوران دبیرستان تاثیر اندکی در نتیجه آزمون کنکور سراسری دارد متخصصین باغ آینه وضعیت معدل دانش آموزان را در سال های دبیرستان مورد بررسی قرار می دهند البته این موضوع بار ها و بارها ثابت شده است که معدل دانش آموز کوچک ترین سهم را در موفقیت وی در کنکور سراسری دارد، به همین جهت مشاوران ما همواره به این موضوع تاکید دارند که دانش آموزانی که در طی سال های دبیرستان خود موفق به کسب نتیجه مطلوب نشدند به هیچ عنوان نباید دست از تلاش بردارند زیرا هنوز سهم عظیمی از موفقیت در کنکور در گروی تلاش آنها در این یک سال است با این وجود معدل سال های گذشته دانش آموزان در مورد نقاط قوت و ضعف دانش آموزان کمک شایانی خواهد داشت قطعا دانش آموزانی که در هر درسی موفق به کسب نمره ای ایده آل نشده اند یادگیری ناقص داشتند و باید در این دوره به مطالعه مجددا درس مربوطه بیش از سایر دروس بپردازند.

شفاف سازی میزان تاثیر سهمیه برای دانش آموز

امروزه برای دانش آموزانی که شرایط به خصوصی داشتند سهمیه های به خصوصی در کنکور تعریف شده است تا این آزمون بزرگ در شرایط یکسان برای همه دانش آموزان در هر شرایطی برگزار گردد .

البته این سهمیه ها در کنکور تاثراتی دارد که نباید از آن غافل شد در جلسات مشاوره تحصیلی کنکور تمامی سهمیه ها و درصد آن به صورت واضح برای دانش آموزان توضیح داده می شود تا بتوانند از سهمیه های مختلف که به آنها تعلق دارد استفاده نمایند.

تکنیک های تست زنی در مشاوره تحصیلی کنکور

حال وقت آن رسیده است که به یکی از مهم ترین قسمت های جلسات مشاوره تحصیلی کنکور بپردازیم ، تست زنی یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در موفقیت کنکور می باشد که دانش آموزان باید توجه بسیاری به آن داشته باشند قطعا دانش آموزان در آزمون های شبیه ساز کنکور با این مشکل مواجه شده اند که با وجود تلاش های بسیاری که داشتند موفق به کسب تراز دلخواه نمیشوند قطعا در این موارد مشکلی وجود دارد که دانش آموزان باید به زودی در صدد رفع آن برآیند ، مشاوران ما با بررسی های دقیق که بر نتیجه آزمون های دانش آموزان دارند میتوانند مشکل را بیابند و برای رفع آن روش های تست زنی مختلفی را به دانش آموزان معرفی نمایند.

شاید بهتر باشد از تکنیک های تست زنی به عنوان اثر بخش ترین مورد در موفقیت کنکور نام ببریم زیرا بیشترین تاثیر را در موفقیت دانش آموزان خواهد داشت.

بررسی وضعیت تحصیل دانش آموزان در مشاوره تحصیلی کنکور

مشاوران متعهد باغ آینه پس از بررسی های لازم در حوزه ی معدل و آزمون های شبیه ساز کنکور به بررسی وضعیت تحصیلی دانش آموزان می پردازند، روند رشد دانش آموزان در این مدت بیشترین اهمیت را دارد اگر دانش آموزان با وجود این برنامه ریزی های دقیق روند رو به رشدی نداشته باشند باید به دنبال یافتن مشکل و روشی برای رفع این مشکل باشند قطعا این کار برای دانش آموزان امکان پذیر نیست و پشتیبانان و مشاوران تحصیلی کنکور باغ آینه به صورت کامل این مشکل را مورد بررسی قرار می دهند و با ارائه روش های به خصوص در این زمینه همراه دانش آموزان خواهند بود.

در حالت کلی جلسات مشاوره کنکور که در باغ آینه برگزار می گردد تنها هدف هدایت دانش آموزان به بهترین سمت را دارد در مسیر موفقیت همراه همیشگی دانش آموز خواد بود.

بررسی دقیق نقاط ضعف دانش آموز

نقاط ضعف دانش آموزان عاملی خطر آفرین برای آنها خواهد بود به همین جهت در چند مرحله نقاط ضعف دانش آموزان در جلسات مشاوره تحصیلی کنکور مورد بررسی قرار می گیرد تا به موقع برای رفع این مشکلات اقدام شود.

دانش آموزان در هر سطح تحصیلی که باشند با برنامه ریزی دقیق مشاوران و پشتیبانان باغ آینه قادر به مقابله با نقاط ضعف و تبدیل آن به نقاط قوت خواهند بود، باغ آینه تمامی امکانات را برای طی کردن روند رو به رشد دانش آموزان انجام میدهد و در این مسیر به صورت مداوم حامی آنها خواهد بود اما تمامی این امکانات تنها در صورتی به نتیجه ایده ال و مثبت ختم می شود که دانش آموز تلاش مستمر داشته باشد . تمامی این امکانات در کنار تلاش دانش آموز است که معنا دار می شود .

سرمایه گذاری بر نقاط قوت دانش آموزان

دانش آموزان در این مسیر نباید نقاط قوت خود را نادیده بگیرند بلکه روز به روز باید این نقاط قوت را بیش از پیش تقویت نمایند ، مشاوران تحصیلی باغ آینه با برنامه های فوق الذکر به راحتی قادر به تشخیص نقاط قوت دانش آموزان خواهند بود به نحوی که در طول مسیر این نقاط قوت بیش از پیش تقویت خواهد شدبرای مثال اگر دانش آموزان بر یک مبحث به خصوص از درس ریاضی تسلط بسیاری دارد و همواره در تمامی آزمون ها نتیجه ای ایده آل از این مبحث داشته است مشاوران او را به سمت حفظ این حالت سوق می دهند البته از آنجا که تمامی نکات آموزشی فرار هستند و مغز انسان تنها با تمرین و تکرار است میتواند در یادگیری مطالب درست عمل کند در برنامه های دانش آموزان تمرین های مکرر این مباحث گنجاده می شود.

یک مشاوره تحصیلی کنکور خوب چگونه است؟

گاه اتفاق میافتد که بسیاری از داوطلبان و پشت کنکوری ها برای موفقیت در کنکور با کمک گرفتن از یک مشاوره تحصیلی خوب بتوانند بهتر و سریع تر به موفقیت دست پیدا نمایند. جلسات مشاوره کنکور برای آن است که یک دانش آموز بهتر با آنچه که در روز کنکور و جلسه ی امتحان مواجه می شود، آشنا شود. خود را بشناسد و علایق خود را برای انتخاب رشته تحصیلی دانشگاهی در آینده بهتر دریابد. بنابراین شخص با توجه به هدف خود برای  رسیدن به رشته ی تحصیلی در بهترین دانشگاه های  کشور، با کمک گرفتن از مشاور کنکور سعی در تحقق این اهداف خواهد کرد.

مشاوره تحصیلی کنکور در کرج و در باغ آینه

ویژگی برنامه ریزی درسی برای کنکور

برنامه ریزی برای کنکور باید شامل موارد زیر باشد:

 • برنامه ریزی صحیح برای مشخص کردن زمان بندی دقیق مطالعه
 • گنجاندن مرور درس ها در جدول برنامه ریزی
 • مشخص کردن زمان صحیح برای تست زدن و میزان حل تست
 • مشخص کردن میزان حل تمرین برای دروس

برای آمادگی برای کنکور و رسیدن به هدف، لازم است تا دانش آموزان از ابتدا تلاش کنند تا در دروس پایه خود را تقویت کنند. علت اصلی این موضوع توجه به این نکته است که بسیاری از این دروس پیش نیاز مباحث مهمتر در سال های بالاتر خواهد بود. بنابراین در مشاوره کنکور از دانش آموزان خواسته می شود که از سه ماه اول تابستان شروع کنند و در این سه ماه تمام تلاش خود را برای تقویت دروس پایه به کار ببندند.

این ارتباط بین درس ها در سال های مختلف، بیشتر در رابطه با درس هایی مانند فیزیک، ریاضی و شیمی صدق دارد، که بسیاری از سر فصل ها به صورتی در کتاب ها آورده شده اند که در سال های بعدی به شکل کاملتری آموزش داده شوند. با رعایت تمام این موارد در جلسات مشاوره ی کنکور باغ آینه، توانسته ایم بهترین مشاوره تحصیلی کنکور در کرج را به دانش آموزان ارائه دهیم.

موفقیت در کنکور

چگونه برای کنکور مطالعه کنیم؟

همانطور که پیشتر گفته شد، لازمه اصلی آمادگی برای کنکور این است که دانش آموزان خود را در دروس پایه تقویت کنند. بنابراین دانش آموزان و پشت کنکوری ها بهتر است از تابستان شروع به خواندن دروس پایه نمایند. یکی از مشکلاتی که دانش آموزان همواره با آن مواجهه هستند فراموش کردن مباحثی می باشد که جلوتر از همه شروع به مطالعه ی آن کرده اند. اما این مسئله تنها با رعایت کردن مرور همیشگی و مدون در برنامه ی مطالعاتی حل می شود.

تکنیک صحیح مرور درس ها

برای برخورداری از یک روند مرور مناسب برای درس ها، باید ابتدا به نوع محتوای درس مربوطه دقت نمایید. برای مثال درس های عمومی و درسی مانند زیست شناسی با درس های فیزیک و ریاضی تکنیک های مرور متفاوتی دارند. در درسی چون زیست شناسی دانش آموز باید مبحث را به شکل کامل و به صورت خط به خط در زمانی مناسب و با توجه به حجم و سختی  مبحث مطالعه نماید.

دانش آموزان باید این نکته را نیز در نظر بگیرند که مطالعه باید با تمرکز کامل صورت گرفته و مطالعه ی طوطی وار تاثیری کاملا عکس خواهد داشت. در ادامه و در روز بعد دانش آموز باید در جدول زمان بندی خود ساعتی را برای مطالعه ی دوباره ی آن مبحث اختصاص دهد. به جهت آنکه در مطالعه ی اول دانش آموز با مبحث آشنایی کامل پیدا نموده است، در دومین مرتبه در روز بعد مطمئنا زمان کمتری را برای خواندن این مبحث اختصاص می دهد.

در این میان لازم است تا دانش آموز یادداشت برداری و خلاصه نویسی را نیز شروع نماید. اما برای تکمیل برنامه ی مرور بهتر است که این مطالعه در روز سوم با مدت زمان کمتر و برای این مبحث تکرار شود. این مرور بعد از آن به هفته ای یکبار در جدول برنامه ریزی و به دنبال آن به دو هفته یکبار و ماهی یک بار و به ترتیب با صرف زمان کمتری تغییر می کند. اما در نهایت و با نزدیک شدن به ماه های نزدیک به کنکور همان جزوه های خلاصه نویسی که دانش آموز آن را تهیه کرده است برای مرور استفاده خواهد شد.

برای مشاوره تحصیلی کنکور در کرج با مجموعه باغ آینه تماس بگیرید.

اما مشکلی که بسیاری از دانش آموزان با نحوه ی تهیه خلاصه دروس دارند این است که حجم بالایی را در برگه های خلاصه نویسی خود وارد می کنند. در صورتی که آن خلاصه نویسی برای مرور در ماه های نزدیک به کنکور زمانی کاربردی و مفید خواهد بود که حجم کمی داشته باشد.

خلاصه نویسی صحیح از درس ها

خلاصه نویسی بهتر است با کلمات کلیدی یا یک عبارت اصلی از پارگراف ها، تصاویر و سوال های مباحث تنظیم شود. آن هم زمانی که در ماه های اول دانش آموز به خواندن کامل مبحث ها می پردازد. در واقع به قدری روی مبحث کار می کند که در ماه های آخر از خلاصه نویسی کمک می گیرد که تنها با دیدن کلمات و عبارت کلیدی، کل پاراگراف ها و تصاویر را به یاد آورد. در این میان اگر این یاد آوری برای برخی مبحث ها رخ نداد، دانش آموز می تواند به کتاب مراجعه کرده و آن مبحث را از کتاب مطالعه کند.

برای جلسات مشاوره تحصیلی کنکور در کرج می توانید به باغ آینه مراجعه نمایید

تکنیک مرور ریاضی و فیزیک برای کنکور

اما در رابطه با دروس اختصاصی فیزیک و ریاضی که یادگیری مباحث نیاز به حل تمرین و تست زنی دارد، تکنیک مرور متفاوت است. ابتدا مبحث درسی باید به صورت کامل مطالعه شود، فرمول ها به خاطر سپرده شده و تمرین های داخل کتاب به شکل کامل حل شود. تعداد مشخصی تمرین برای هریک از این مباحث پس از اتمام مطالعه انجام شود و همچنین برای آن مبحث تست نیز کار شود. سوالات تست در ابتدا تنها نقش تمرین برای یادگیری آن مبحث داشته و دانش آموز اجباری ندارد که حتما در زمان محدودی تعداد مشخصی تست را جواب دهد.

بنابراین نگران نباشید که اگر از پس حل تستی برنیامدید، تمام تلاش خود را به هر میزان زمانی که لازم است تنها برای حل آن سوال اختصاص دهید، اما اگر در نهایت نتوانستید موفق به حل تست شوید می توانید به پاسخ نامه مراجعه کرده و با دیدن روش حل تست، سوال را به خوبی یاد بگیرید. در ادامه  و در روز بعد باید زمانی را برای مطالعه ی دوباره ی این مبحث در جدول برنامه ریزی خود اختصاص دهید. اینبار نیز فرمول ها و تمرین های آموزش داده شده را برای بار دیگر خوانده، تست هایی که در روز قبل در حل آن دچار مشکل شده بودید را بدون نگاه کردن به پاسخ نامه حل کرده و تعدادی تست جدید را نیز حل نمایید.

در این میان می توانید خلاصه نویسی را نیز تهیه نمایید. اما در این خلاصه نویسی ها باید تنها نکاتی که از تمرین ها و تست ها یاد گرفته اید یادداشت کرده و فرمول ها را ذکر کنید. این روال مرور به روز بعد و سپس به هفته ای یکبار، دو هفته یکبار و ماهی یکبار تغییر میکند و به همین ترتیب به فواصل بیشتر کشانده می شود و از زمان صرف شده برای آن نیز کم می شود. دانش آموز با صبر و حوصله و یادگیری کامل مبحث، با گذشت زمان می تواند تست زدن را در مدت خیلی کوتاه تری در ماه های آخر انجام دهد.

ما در باغ آینه با نحوه ی انجام صحیح مرور و تهیه ی درست خلاصه نویسی بهترین مشاوره تحصیلی کنکور در کرج را در اختیار داوطلبن خود قرار می دهیم.

در کنار برنامه ریزی درسی صحیح، بسیاری از دانش آموزان در دانستن راه حل های کوتاه برای رسیدن هرچه سریع تر به جواب در هنگام تست زدن ضعف دارند.  دلیل اصلی این موضوع این می باشد که سیستم آموزشی مدارس به گونه ای است که بخش هایی از نمره سوال، به فرمول ها و راه حل های استفاده شده در جواب اختصاص داده می شود. بنابراین دانش آموزان در طول سال تحصیلی خود با مسیر کوتاه برای رسیدن به جواب آشنا نمی شوند. این موضوع باعث شده تا دانش آموز در هنگام تست زدن زمان زیادی را صرف نماید.

از این رو در کلاس های کنکور به داوطلبین راه حل های کوتاه تست زنی آموزش داده می شود.

در باغ آینه نیز کلاس های کنکور برای دانش آموزان دوره ی نظام جدید و پشت کنکوری های نظام قدیم برگزار می گردد. در کنار مشاوره تحصیلی کنکور در کرج کلاس های خصوصی کنکور در باغ آینه به داوطلبین عزیز ارائه شده است. برای اطلاع از کلاس های کنکور باغ آینه و نحوه ی نام نویسی در جلسات مشاوره کنکور می توانید در باغ آینه حضور پیدا کرده و یا با ما تماس بگیرید

مشاوره تحصیلی کنکور در کرج

منبع: بلاگ موسسه باغ آینه

در این قسمت مطالبی پیرامون چگونگی برگزاری جلسات مشاوره کنکور را مرود بررسی قرار دادیم تا به صورت کاملا شفاف اهمیت مشاور تحصیلی کنکور برایتان مشخص گردد .مشاوران تحصیلی باغ آینه با تجربه ای که در زمینه مشاوره تحصیلی دارند همواره بهترین و ساده ترین راه مطالعه را به دانش آموزان نشان می دهند و با ارائه تکنیک های مطالعاتی مختلف به آنها حامی دانش آموزان در این مسیر خواهند بود.معمولا دانش آموزان موظف هستند در هفته یک بار برای بررسی وضعیت تحصیلی خود به مشاوران تحصیلی باغ آینه مراجعه نمایند با این کار روند تحصیلی دانش آموزان در طول مسیر مورد بررسی های دقیق قرار می گیرند و از این طریق نه تنها استرس های دانش آموزان بلکه دغدغه والدین نیز از بین خواهد رفت زیرا یک متخصص را کنار فرزند خود میابند که بر تمام پیچ و خم های مسیر واقف است و برای تمامی مشکلات این مسیر چاره ای از پیش آزمایش شده دارد که منجر به رفع مشکلات و نقاط ضعف دانش آموزان در کمترین زمان ممکن خواهد شد.برای مشاوره تحصیلی کنکور در کرج، مجموعه ی باغ آینه با کمک بهترین مشاور تحصیلی در کل استان البرز، جناب مهندس پناهی اقدام به برگزاری جلسات مشاوره ی خصوصی با داوطلبان کنکور نموده است. طی جلسات مشاوره کنکور در سال های فعالیت باغ آینه، توانسته ایم در زمینه ی مشاوره تحصیلی کنکور در کرج به رتبه ی اول دست پیدا نماییم.