معرفی مشاور خوب در کرج

معرفی مشاور خوب در کرج

برای معرفی مشاور خوب در کرج سعی کرده ایم که در مجموعه باغ آینه، تمامی تخصص ها در زمینه های مختلف روانشناسی را گرد هم آوریم. یکی از مهمترین دغدغه های ما برای معرفی مشاور خوب در کرج به مراجعه کنندگان مان، به کارگیری روانشناس های بالینی با تجربه و استفاده از دانش و سابقه شان بوده است. اگر به دنبال معرفی مشاور خوب در کرج به دوستان و اقوام خود هستید، می توانید راهنمایی های لازم را از ما دریافت نمایید.

ما در مجموعه باغ آینه شرایطی را به وجود اورده ایم که به شما این اطمینان را بدهد که برای معرفی مشاور خوب در کرج بهترین پیشنهادها را در اختیارتان قرار داده ایم. برای معرفی مشاور خوب، ابتدا لازم است تا ویژگی های مهم یک مشاور خوب را بشناسیم.

ویژ گی های یک مشاور و مشاوره خوب

  • توانایی حل مسئله

اگرچه کار وسوسه انگیزی به نظر می رسد که در مقابل مشکلات دیگران شروع به نصیحت کردنشان نکنید، اما روانشناسان حرفه ای باید از نصیحت کردن مراجعین خودداری کنند. بلکه در عوض با صبر و حوصله به شناخت مشتری خود پرداخته و مشکلات و دلایل نارضایتی آن ها را در لابه لای گفتگوهایی که با یکدیگر دارند، کشف کنند. در این بین اهداف اصلی مورد بحث قرار گرفته و یک طرح درمان برای ادامه ی کار و مراحل بعدی تهیه می شود.

  • داشتن حد و مرز مشخص

روانشناس های خوب و حرفه ای به حدود و حریم ها احترام می گذارند و هرگز از مرز مربوط به روابط حرفه ای و درمانی عبور نمی کنند. آن ها فاصله ی شخصی مناسبی را با مراجعین خود حفظ می کنند. در واقع مراجعه کنندگان نیز وظیفه دارند همواره در زمانی که به روانشناس خود دسترسی ندارند، دستورالعمل های مشخصی را برای حفظ این حدود دنبال کنند. روابط عاطفی یکی از مهمترین خطوط قرمزی است که به دلیل رعایت قوانین اخلاقی هرگز نباید با مراجعه کننده برقرار شود.

  • امانت داری

یکی از مهم ترین خصوصیات مشاور خوب می تواند ویژگی امانت داری او باشد. باغ آینه در معرفی مشاور خوب در کرج به وجود تمام این ویژگی ها در روانشناس های مجموعه دقت می نماید. در هنگام مراجعه به یک مشاور خوب است که مراجعین می توانند میزان قابل اعتماد بودن او را درک کنند.

از سوی دیگر یک روانشناس حرفه ای با تاکید بر روی محرمانه بودن ملاقات هایی که با فرد مراجعه کننده دارد، قابل اعتماد بودن خود برای مشتری را مشخص می نماید. یک مشاور حرفه ای به مراجعه کننده ی خود این قوت قلب را می دهد که در جلسات مشاوره آزادانه  می تواند افکار و احساسات خود را بدون نگرانی به اشتراک بگذارد. بازخورد مراجعه کننده برای یک جلسه مشاوره خوب، بسیار سازنده بوده و تاثیر مثبتی روی روند کار روانشناس خواهد داشت.

  • صبر و شکیبایی

روانشناس ها افراد واقع گرایی هستند، افرادی که می دانند به سرعت نمی توان ناهنجاری های رفتاری را شناخت. در این گونه موارد که روند شناسایی بیماری با دشواری روبرو می شود، روانشناس بیمار خود را رد نکرده و با صبر و حوصله فراوان مشکل او را کشف کرده و به دنبال ارائه ی راه حل مناسب می گردد.

به همین دلیل است که گاهی مشاهده می شود جلسات مشاوره روانشناسی برای افراد مختلف از طول درمان متفاوتی برخوردار می باشد. مشاور و روانشناس خوب می داند که پیشرفت همیشه سیر صعودی نداشته و مواجهه با شکست ها عادی است. اما اگر این صبر  و شکیبایی از سوی مراجعه کننده وجود نداشته باشد، ممکن است پیش از ورود به دوره درمان اصلی، خود را کنار بکشد.

  • حساسیت فرهنگی

از لحاظ اجتماعی یک روانشناس آگاه، ساختارهای اجتماعی مانند نژاد، قدرت، امتیاز و فشارهای جنسیتی را درک میکند. یک مشاور خوب و روانشناس با تجربه تمام تلاش خود را می کند تا با تعصب های شخصی خود در برابر مسائلی که پیشتر ذکر شد رو به رو شده و تنها با تمرین کردن می تواند به یک رفتار منصفانه بر خلاف بسیاری از اعتقادات خود دست پیدا نماید. خودآگاهی و تعهد نسبت به تنوع فرهنگی بین افراد، یک نمونه از ویژگی های یک روانشناس خوب است. در صورتیکه یک روانشناس افراد را براساس جنسیت و نژاد تقسیم نماید، این امر می تواند در تشخیص بیماری و همچنین رفتار با مراجعه کننده تاثیر منفی داشته باشد.

معرفی مشاور خوب در کرج

معرفی یک مشاور خوب در کرج ممکن است مقداری پیچیده به نظر برسد، اما برخی راهنمایی ها در این زمینه می تواند شما را بسیار کمک نماید.

 ابتدا باید بدانیم که انواع مختلف روانشناس بالینی چیست؟ و دقیقا علم روانشناسی در چه زمینه هایی انجام می شود؟

وقتی مردم واژه روانشناس یا مشاور را می شنوند، بلافاصله یک مرد یا یک زنی که پشت یک میز نشسته است را تصور می کنند، که از صحبتهای مراجعه کننده ی خود نت برداری می کند و یا  روی یک مبل راحتی نشسته و حرف هایی که با او می زند را بر روی یک دفترچه یادداشت می کند. البته این پیش فرض چندان اشتباه نیست و بسیاری از روانشناس ها این نوع از گفتگو درمانی را ترجیح می دهند. اما افرادی که در شاخه روانشناسی فعالیت می کنند انواع متد های درمانی دیگری را نیز دارند.

در این بین در باغ آینه دوره روانشناسی در شاخه های مختلف مشاوره و درمان زیر نظر متخصصین حرفه ای دایر می باشد. در صورت نیاز به معرفی یک مشاور خوب در کرج با ما تماس بگیرید. باغ آینه بهترین خدمات خود را در زمینه مشاوره و روانشناسی در سطح کرج در اختیار شما قرار می دهد. از مشاوره خانواده در کرج، مشاوره کودک، مشاوره زوجین، مشاوره اجتماعی، مشاوره تحصیلی و مشاوره فردی همگی در مرکز مشاوره باغ آینه دایر می باشد.

علاوه بر این جلسات مشاوره ممکن است در حالت های مختلف صورت گیرد

که حالت های جلسات مشاوره یک گروه از مشاورین با حضور یک مراجعه کننده و بالعکس آن حضور چند مراجعه کننده با وجود یک مشاور و در نهایت جلسه ی مشاوره ای با چند مشاور و چند مراجعه کننده را به خود اختصاص می دهد.

در صورت نیاز و تشخیص روانشناس، تمامی این جلسات مشاوره در باغ آینه برگزار می گردد. برای رسیدن به بهترین بازخورد، تمام تلاش مجموعه مشاوره باغ آینه  ارائه کاملترین خدمات به مراجعین خود می باشد.

منبع: باغ آینه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید