آموزش عکاسی دیجیتال در کرج

آموزش عکاسی دیجیتال در کرج

یکی دیگر از فعالیت هایی که در مجموعه باغ آینه به همشهریان عزیز خود ارائه کرده ایم، آموزش عکاسی دیجیتال در کرج می باشد. بهترین اساتید در مجموعه باغ آینه آموزش عکاسی دیجیتال در کرج را برعهده دارند. باغ آینه یکی از کاملترین موسسه های فرهنگی هنری در کرج به شمار می رود که مجموعه ای  تکمیل شده از دوره ها و کلاس های آموزشی را در لیست فعالیت های خود عرضه کرده است.

باغ آینه و آموزش عکاسی دیجیتال در کرج

عکاسی همانند سایر سرگرمی ها و حرفه ها می باشد.

اگر علاقمند به یادگیری عکاسی می باشید باید به صورت مداوم به آن زمان اختصاص دهید، و همواره باید مهارتهای خود در عکاسی را بهبود ببخشید و زمینه هایی که احساس می کنید نیاز به بهبود دارند را تقویت کنید.

در ادامه چند روش آموزشی مفید و ایده هایی که می تواند به پبشرفت شما در عکاسی کمک کند را با هم بررسی می کنیم:

  • استفاده از لنزها با فاصله کانونی ثابت (لنزهای اصلی)

این لنزها کمک می کند تا در هنگام عکسبرداری، تصاویر به ثبت رسیده هم کیفیت بالاتری داشته و هم جزئیات بیشتری را نمایش دهد.

یکی از مزیت های مهم استفاده از لنز های اصلی این است که این امکان را به شما می دهد خیلی راحتتر تجهیزات عکاسی خود را در هر مکانی همراه داشته باشید.

این امر از این جهت مهم بوده که دیگر مجبور نیستید تا بخاطر حمل لنزهای زوم اپتیکال جانبی، بار زیادی را با خود همراه داشته باشید.

از سوی دیگر استفاده از لنز اصلی شما را مجبور خواهد کرد  تا سوژه های عکاسی خود را از فاصله نزدیکتری انتخاب کنید که بواسطه ی آن ارتباط بهتری را نیز با آن برقرار خواهید کرد.

آموزش عکاسی دیجیتال در کرج

آموزش عکاسی دیجیتال در کرج و نکات لازم برای عکسبرداری

  • عکسبرداری در بدترین شرایط

این مورد شاید کمی  با این اصطلاح که ” به عنوان یک عکاس باید همیشه به این امر توجه کنید که از بهترین سوژه ها در بهترین شرایط عکس برداری کنید” تناقض داشته باشد. با این حال، به عنوان یک روش آموزشی باید خود را برای مقابله با شرایط مختلف آماده کنید، تا بدین ترتیب یک روش مناسب برای یادگیری عکاسی حرفه ای  را در اختیار داشته باشید. این مورد زمانی برایتان کاربردی خواهد بود که بعنوان یک عکسبردار استخدام شوید و چاره ای برای تغییر شرایطی که در آن قرار دارید را نداشته باشید. برای مثال ممکن است بخواهید از منظره ای عکسبرداری کنید، اما زمانی که برای عکاسی در اختیار دارید در شرایط آب و هوایی مساعدی نباشد. در این شرایط است که برای ثبت بهترین منظره در عکس خود باید از خلاقیتتان استفاده نمایید.

  • فضای کارت حافظه ی محدود در اختیار داشته باشید

یکی از مزایای عکسبرداری دیجیتال این است که هنگام عکسبرداری نگرانی بابت محدود بودن فضای کارت حافظه را ندارید. البته این امر باعث می شود تا افراد به جای فکر کردن در مورد هر یک از عکس های خود، به این موضوع امید داشته باشند که در نهایت یکی از عکس های درون کارت حافظه شان خوب از آب در خواهد آمد. اما اگر این اجازه را داشته باشید در یک روز تنها 24 عکس بگیرید، با دقت بیشتری بر روی شاتر دوربین کلیک خواهید کرد. تمرکز روی این موضوع نیز یک راه عالی برای آموزش خودتان است، تا قبل از گرفتن عکس، درباره ترکیب، نورپردازی و فوکوس آن فکر کنید.

آنچه که در آموزش عکاسی دیجیتال در کرج، در مجموعه باغ آینه ارائه کرده ایم

  • از کسی بخواهید تا وظیفه ای را از شما بخواهد

عکاسی کردن برای لذت بردن کاملا متفاوت از آن چیزی است که برای مشتری می خواهید ارائه دهید. تلاش برای استفاده از دیدگاه دیگران در عکس هایتان و عکس برداری برای یک داستان یا موضوع خاص می تواند به شما کمک کند تا عکاسی خود را بهبود ببخشید. این امر نه تنها به شما کمک می کند که به دیدگاه خود دست پیدا کنید، بلکه مطمئن می شوید آنچه که از شما خواسته اند نیز در عکس هایتان نمایان می شود. در این باره می توانید از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده خود کمک بگیرید تا به شما وظیفه ای را در زمینه ای که بشترین علاقه را به آن دارید، محول نماید. این وظیفه را به عنوان یک کار واقعی انجام دهید و در نهایت آن را به فردی که از شما خواسته است، ارائه کنید. حتماً این موضوع را باید بخاطر داشته باشید که این فرد در واقع نقش یک مشتری و کارفرما را دارد و ممکن است در بین عکس هایی که تهیه کرده اید بسیاری از موارد مورد پسند او قرار نگیرد. بنابراین این روش برای تمرین این موضوع خواهد بود که نیازهای مشتری را در کار خود به خوبی پوشش دهید.

آموزش عکاسی دیجیتال در باغ آینه

  • خود را در مشاهده و بازنگری عکس ها محدود کنید

در کنا ر محدود کردن کارت حافظه، به این قضیه نیز فکر کنید که نمی توانید عکس هایی که گرفته اید را مشاهده کنید. در این صورت شما برای عکسبرداری باید به غریزه، چشم ها، مهارت و توانایی تکنیکی خود در عکسبرداری تکیه کنید. در نتیجه این محدودیت ها است که در نهایت به عنوان یک عکسبردار حرفه ای می توانید آثار فوق العاده ای را با اطمینان خلق کنید.

  • زمان را برای خود محدود کنید

راه دیگری که توصیه می شود تا برای حرفه ای شدن به آن توجه کنید، تعیین محدودیت زمانی است. برای خودتان یک زمان محدود را برای ارائه حجم مشخصی کار در نظر بگیرید. بدین ترتیب توانسته اید تا عکسبرداری را به شکل سازمان یافته تر و با نظم بیشتری انجام دهید. توجه به این این امر برای حرفه ای شدن شما در کار عکسبرداری بسیار ضروری و مفید خواهد بود.

  • چیزهای جدید را تجربه کنید

ممکن است در طول دوره هنری  که به عکسبرداری مشغول هستید به دلیل انجام کارهای یکنواخت دچار خستگی و دلزدگی شوید. برای فاصله گرفتن از این خستگی سعی کنید تا برای مدتی از انجام کارهای یکنواخت دور شوید. مطمئنا در عکاسی، سوژه ها و موضوعات متنوعی را خواهید یافت تا حال و هوای شما را عوض کند. این موضوع نه تنها به شما کمک می کند مهارت های جدیدی را یاد بگیرید، بلکه این امکان را به شما می دهد تا متوجه شوید در چه زمینه های دیگری نیز مهارت دارید. در باغ آینه برای علاقمندان به عکاسی دوره ها و کلاس های مختلف آموزش عکس برداری را در سطوح مختلف برگزار نموده ایم. اساتید حرفه ای هر آنچه که لازمه برگزاری کلاس آموزش عکاسی دیجیتال در کرج می باشد را در باغ آینه برای علاقمندان فراهم آورده اند.

منبع: وبلاگ باغ آینه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید