آموزش عکاسی حرفه ای در کرج

آموزش عکاسی حرفه ای در کرج

علاقمندان برای ثبت نام در دوره هنری آموزش عکاسی حرفه ای در کرج می توانند به موسسه فرهنگی هنری باغ آینه مراجعه نمایند. ما در این آموزشگاه هنری در کرج تلاش کرده ایم تا به نحوی تمام شاخه های هنری را تحت پوشش قرار داده و دوره های هنری مختص به هریک را برگزار نماییم. اساتید حرفه ای هنر، در این موسسه فرهنگی هنری گرد هم آمده اند تا بهترین روش های تدریس را در اختیارتان قرار دهند. آموزش عکاسی در کرج در کنار دیگر کلاس های هنری از جمله فعالیتهای این مجموعه بوده که در اختیار علاقمندان عزیز قرار داده می شود.

باغ آینه آمکان آموزش عکاسی حرفه ای در کرج را برایتان فراهم آورده است.

چگونه یک عکاس حرفه ای شویم؟

عکاس حرفه ای شدن یک انتخاب عالی بعنوان شغل برای افرادی می باشد که می خواهند بواسطه ی آن استعداد و خلاقیت های خود را نیز بروز دهند. برای ورود به این حرفه موضوعاتی همچون سن و سال و داشتن مدارک دانشگاهی مهم نبوده و تنها عواملی از جمله، استعداد، علاقه و تلاش زیاد تعیین کننده است. از این رو ما تمام تلاش خود را به کار بسته ایم تا با ارائه آموزش عکاسی حرفه ای در کرج بهترین ها را برای علاقمندان این حرفه از تمام سنین عرضه کنیم.

آموزش عکاسی حرفه ای در کرج

برای یک عکاس حرفه ای شدن:

  1. مهارت ها و دانش های عکاسی خود را توسعه و بهبود بخشید.

در این باره باغ آینه بعنوان یک آموزشگاه هنری در کرج سعی داشته تا تمام دوره های آموزش عکاسی در کرج برای افراد مبتدی تا حرفه ای را ارائه دهد. نمی توان گفت که برای عکاس حرفه ای شدن حتما یک راه درست و یا یک راه اشتباه وجود دارد. شاید برخی برای یادگیری مهارت های عکاسی تحصیلات آکادمیک را انتخاب کنند و یا برخی دیگر بخواهند این مهارت ها را از آموزشگاه ها و پس از گذراندن کارگاه و دوره ها کارآموزی کسب نمایند. ممکن است حتی بتوان از کتاب های آموزشی برای یادگیری این مهارت ها استفاده کرد. در هر صورت برای عکاس حرفه ای شدن به هر روش و یا هر طریقی، باید این مهارت ها را آموخت.

  1. تهیه تجهیزات عکاسی مناسب

نوع تجهیزاتی که انتخاب می کنید بسته به نوع عکاسی دارد که به دنبال آن هستید. اما در هر حال حداقل به یک عدد دوربین و لنزهای مختلف و در مواقعی شاید دو عدد، برای عکاسی نیاز خواهید داشت. علاوه بر این باید به یک نرم افزار مناسب برای تغییر عکس نیز تسلط داشته باشید. اگر بخواهید یک استودیو عکاسی داشته باشید، به وسایل نورپردازی نیز احتیاج پیدا خواهید کرد. اما توجه داشته باشید که این موضوع بستگی به تخصصی دارد که شما برای عکاسی به دنبال آن هستید.

  1. در خریداری تجهیزات صرفه جویی کنید

درست است که داشتن تجهیزات با کیفیت برای ثبت عکس هایی باکیفیت بالا مهم است. اما پیش از شروع حرفه خود بعنوان یک عکاس حرفه ای بهتر است تمام سرمایه خود را برای خرید تجهیزات از دست ندهید. شما می توانید پس از راه اندازی حرفه خود و کسب در آمد، به دنبال تکمیل و خرید تجهیزات بهتر و بیشتر باشید. برای صرفه جویی بیشتر می توانید در ابتدای کار مدل های دست دوم و قدیمی تر را تهیه کنید. حتی می توانید با تجهیزات اجاره ای کار خود را شروع کنید و پس از اطمینان از موفقیت در آن می توانید تجهیزات را کامل کنید.

  1. دوربین خود را بشناسید

پیش از هرچیزی نحوه ی کار با دوربین خود را یاد بگیرید و چگونگی تنظیمات آن را در یابید. بدانید که در صورت مواجه شدن با پیغام های خطا در دوربین باید چه کار کنید؟ شما حتی با چشم بسته باید بتوانید لنز دوربین خود را عوض کنید. عدم مهارت در استفاده از تجهیزات عکاسی خود باعث می شود تا برای عکاس حرفه ای شدن دچار مشکل شوید و کیفیت عکس های شما دچار مشکل شود. کتابچه راهنمایی که به همراه دوربین خریداری می کنید را حتما بخوانید. در این کتابچه ی راهنما تمام جزئیات و ویژگی های دوربین ذکر شده که با خواندن آن می توانید با بسیاری از عملکردهای آن آشنا شوید. حتما پس از شناخت امکانات دوربین از آن ها استفاده کرده و کار کردن با آن ها را تمرین نمایید.

  1. همواره در مورد فن آوری های مربوط دوربین تحقیق کنید.

همیشه کتاب ها، مطالب و مقالات به روز را در مورد ترفندهای عکاسی، تنظیمات دوربین، فن آوری های جدید و روش های مختلف عکاسی را دنبال نمایید. دانستن این مطالب به شما کمک خواهد کرد که روش های جدید برای استفاده از لنزها و دوربین ها را برای عکاسی حرفه ای آموزش ببینید. ما در جلسات آموزش عکاسی حرفه ای در کرج تمام این راهنمایی ها را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

  1. برای عکاس حرفه ای شدن لازم است تا در این حرفه به حداقل یک نرم افزار ویرایشی نیز تسلط داشته باشید.

بهترین عکس ها هم ممکن است نیاز به تغییرات جزئی داشته باشند. گاهی با کمک برخی از این نرم افزارها می توانید کیفیت عکس خود را از سطح عالی به یک نمونه فوق العاده تبدیل کنید. با این حال تمام سعی خود را بکنید تا کارهایی که انجام می دهید به نحوی باشند که تنها نیاز اندکی به این نرم افزارها برای ویرایش عکس داشته باشند. دلیل این امر هم مشخص است، زیرا بسیاری از مشتریان جلوه های طبیعی داخل عکس را بدون هیچ گونه ویرایشی دوست می دارند.

  1. نمونه کارهای خود را کامل کنید.

به منظور استخدام توسط کسی که کار شما را بعنوان عکاس می پسندد، حتما لازم است نمونه کارهایی برای ارائه به او جمع آوری کرده باشید. سعی کنید تا در جمع آوری نمونه کارهای خود تمام نمونه ها از شیوه های مختلف عکاسیتان را بگنجانید تا توانایی ها و مهارت های شما را به خوبی نمایش دهند. آلبومی برای این کار ترتیب بدهید تا کسی که نمونه عکاسی های شما را نگاه می کند هر بار با ورق زدن آن به تمامی آنها دسترسی داشته باشد. از سوی دیگر به شکل مرتب این آلبوم خود را تغییر داده و هر بار که کار جدید و فوق العاده ای را خلق می کنید در آن قرار دهید و مجموعه ی نمونه کارهایتان را همواره تازه و به روز نگه دارید.

  1. نقطه قوت خود را در عکاسی بیابید

 در کلاس آموزش عکاسی حرفه ای در کرج باغ آینه تمام تلاش خود را می کنیم تا هر هنرجو با استعداد متفاوتی که دارد به نقطه قوت خود در عکاسی دست پیدا کند. ممکن است شما برای عکاس حرفه ای شدن در یکی از زمینه ها نقطه ی قوت بیشتری داشته باشید. برای مثال هریک از موارد عکاسی پرتره، عروسی، ورزشی، صنعتی و حتی منظره نقطه قوت عکاسی شما باشد. بنابراین ابتدا تخصص خود را بیابید و سپس از مزیت های آن برای راه اندازی کسب و کار خود استفاده کنید.

  1. برای تبدیل شدن به عکاس حرفه ای در حرفه خود تلاش کنید تا به بهترین شکل خواسته ی مشتری خود را برآورده کنید.

شما ممکن است بخواهید عکس های متفاوت و خلاقانه ای از مشتری بگیرید اما شاید این نمونه ها آن چیزی نباشد که مورد پسند مشتری باشد. درواقع باید به یاد داشته باشید اگر عکاسی را بعنوان یک حرفه انتخاب کرده اید، نیاز دارید که از طریق آن کسب درآمد نمایید. برگزاری کلاس آموزش عکاسی حرفه ای در کرج در مجموعه باغ آینه برای علاقمندان به راه اندازی کسب و کار در این حوزه دایر می باشد. برای اطلاع از نحوه ی نام نویسی در کلاس های عکاسی باغ آینه با ما تماس بگیرید.

منبع: وبلاگ سایت باغ آینه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید