آموزشگاههای هنری در کرج

آموزشگاههای هنری در کرج

آموزشگاههای هنری در کرج

آموزشگاههای هنری یکی از مهم ترین ارکان هر اجتماع میباشد. باغ آینه به عنوان یکی از آموزشگاههای هنری و فرهنگی در استان البرز توانسته است با استفاده از نیروهایی مجرب و کارآمد خود را به بهترین و معتبرترین آموزشگاههای هنری و فرهنگی این استان تبدیل نماید.

باغ آینه نه تنها در فیلد آموزش های هنری توانسته است خود را به برترین و معتبرترین آموزشگاه ها تبدیل سازد بلکه در سایر گروه بندی های کلاس های کودک ، کلاس های فرهنگی ، مشاوره و روانشناسی و… نیز یکه تاز بوده و در این مسیرهای خود را مدیون تمامی اساتید و مدرسان خبره و تمامی کارشناسان و تحلیل گران میداند.

از بین آموزشگاههای هنری در کرج، باغ آینه بعنوان یک موسسه فرهنگی هنری در کرج توانسته کاملترین خدمات را به همشهریان خود ارائه دهد. به جهت برگزاری کلاس های هنری در مجموعه باغ آینه توانسته ایم به عنوان یکی از آموزشگاههای هنری در کرج شناخته شویم.

آموزشگاههای هنری همان چیزی است که امروزه نقش بسیار کمرنگی در جامعه داشته و این بی توجهی عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت و عقب ماندگی جوامع و ملت های مختلف را به همراه خواهد داشت. اگر بخواهیم مقایسه ای بین جوامع و کشورهای دیگر در رابطه با روند رو به زوال آموزشگاههای هنری داشته باشیم باید متاسفانه جزء اولین کشورها میتوانیم به کشور عزیزمان ایران اشاره کنیم.

هنر هر ملت یکی از مهم ترین و ارزشمندترین دارایی ها است که در قبال حفظ آن، تک تک اعضای آن ملت مسئول هستند. در واقع افراد هر جامعه در برابر روی کار آمدن و حفظ فرهنگ و هنر هر جامعه مسئول هستند. در واقع آموزشگاههای هنری یکی از بهترین مراکز برای پرورش و گسترش هنرهای هر جامعه هستند که با اهداف عالی میتوانند فرهنگ و هنر هر ملت را حفظ و آن را به نسل های دیگر انتقال دهند. البته یکی از مهم ترین محاسن آموزشگاههای هنری انتقال هنرهای داخل هر کشور و ملت به کشورهای اطراف و همسایگان میباشد.

دلیل روی کار آمدن آموزشگاه های هنری

دلیل روی کار آمدن آموزشگاه های هنری

خب مطابق عادت و روال کلی که در تمامی مقالات باغ آینه داریم برای تشکیل هر یک از کلاس ها مجموعه دلایل مشخی را بیان می کنیم در مورد دلایل روی کار آمدن آموزشگاه های هنری نیز موارد مشخصی است که در این قسمت به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

همانطور که در قسمت فوق نیز به این مورد اشاره شد هنر هر کشور و ملت یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه شود. اما شاید برایتان سوال برانگیز باشد که چرا تا این حد هنر برای ملت های مختلف حائز اهمیت است. یکی از مهم ترین مواردی که باعث روی کار آمدن آموزشگاههای هنری در ملت ها و کشورهای مختلف شده است اشتراک گذاری هنرها در جوامع دیگر است. هر فردی که وارد آموزشگاههای هنری شده و در حوزه مشخصی فعالیت میکند در واقع این هنر را آموخته و این شخص با عبور از مرزها و رود به کشورهای اطراف میتواند به سادگی این هنر را گسترش دهد و مردم کشورهای دیگر را با هنر خود آشنا سازد. البته شاید این مورد یکی از قدیمی ترین روش ها و مواردی باشد که در گذشته ی دور اتفاق می افتاد. در واقع یکی از راه های اشتراک گذاری هنر در فرهنگ های دیگر به این ترتیب بود. اما در سال های اخیر باتوجه به روی کار آمدن اینترنت و شبکه های ارتباط مجازی این امر بسیار ساده تر شده است و قضیه شکل دیگری به خود گرفته است. امروزه با ضبط یک فیلم هنر هر ملت و فرهنگ به خصوصی قابلیت انتشار در سراسر جهان را دارد. شاید بتوان از جمله مهم ترین دلایل روی کار آمدن آموزشگاه های هنری بتوان به این مورد اشاره کرد. البته وجود آموزشگاه های هنری دلایل دیگری دارد که در ادامه به آن میپردازیم.

نشر و گسترش هنر در سراسر جامعه و ملت نیز یکی دیگر از دلایل روی کار آمدن این آموزشگاه ها میباشد که به خودی خود یکی از مهم ترین عوامل است. علم و هنر باید با استفاده از روش های مختلف در جامعه انتشار یابد. که یکی از بهترین روش های نشر هنر در بین مردم ارائه آموزش است. البته آموزش از طرق مختلف انجام میشود اما یکی از شیوه های متداول که از گذشته های دور رایج بوده است برگزاری کلاس های آموزشی است. پس از بررسی های صورت گرفته از سمت محققان که در حوزه بسط و گسترش فرهنگ .و هنر فعالیت داشند این موضوع به اثبات رسید که بهترین راه گسترش هنر در هر جامعه ارائه آموزش هایی .کارآمد است که این نیاز باعث روی کار آمدن آموزشگاه های هنری و گسترش آنها در جوامع مختلف شد.

هدف برگزاری کلاس های هنری

هدف برگزاری کلاس های هنری

حال که با دلایل روی کار آمدن آموزشگاههای هنری در قسمت فوق آشنا شدیم و به برخی از این موارد آگاهی پیدا کردیم لازم است در مورد اهداف برگزاری کلاس های هنری مختلف توضیحاتی ارائه دهیم تا با اهداف آموزشگاههای هنری نیز آشنا شویم. البته هدف آموزش هر هنر به خصوصی بسیار منحصر به فرد است و در این قسمت تنها به اهداف کلی آموزش هنر اشاره میشود.

 • استعدادیابی
 • پرورش نخبگان هنری
 • حفظ و ماندگاری هنر در جامعه
 • حمایت از جوانان
 • افزایش سطح تفکر انسان ها
 • افزایش سطح خلاقیت
استعدادیابی

استعدادیابی

چه بسیار انسان هایی که استعدادهایی نهفته دارند و هیچگاه نسبت به آن آگاهی پیدا نکرده و این امر باعث میشود این استعدادها شناسایی نشده و روند رو به زوالی را طی کنند. اگر تمام انسان ها نسبت به خود و استعدادهایشان آگاهی کامل داشته باشند قطعا روند رشد و تکامل بهتری را سپرس خواهند کرد.اما چرا از استعدادیابی به عنوان یکی از اهداف کلی آموزشگاههای هنری یاد کردیم؟

هنر یکی از مواردی است که نه تنها استعداد بشر در آن تاثیرگذار است بلکه تقویت و تمرین نیز در بهبود و ارتقاء سطح آن بسیار موضوعی قابل اهمیت میباشد.

در درجه اول تمامی انسان ها باید نسبت به استعدادهای ذاتی خود آگاهی داشته باشند. اما این آگاهی یکباره به وجود نمی آید. امروزه مراکز مختلف روانشناسی و مشاوره که در شهرهای مختلف وجود دارد با استفاده از تکنیک های روانشناسی مختلف و اخذ تست های مختلف استعدادیابی را انجام میدهند و تا حدی این امکان را فراهم میکنند که فرد بتوانند با آگاهی بیشتر در مورد آینده خود تصمیم گیری کند. اما این آزمون ها و تست های روانشناختی نیز آنچنان قابل اطمینان نیست. بهترین راهکاری که در مورد کشف استعدادها وجود دارد قرار گیری در مسیر آموزش و استفاده از آموزش ها میباشد. زیرا با قرار گرفتن در چنین شرایطی افراد میتوانند استعدادهای نهفته خود را به بهترین شکل ممکن شکوفا سازند و از این طریق مسیر زندگی آینده خود را ساخته و با عشق و علاقه در مسیر مشخصی قدم بگذارند.

یکی از مهم ترین اهداف کلاس های آموشگاههای هنری کشف استعدادهای نهفته در وجود افراد است. آموزشگاههای هنری این امکان را برای افراد به وجود میآورند تا استعدادهای خود را شناسایی کرده و با علاقه خود تمرینات مکرر را انجام داده و در نتیجه به یک فرد متخصص تبدیل گردند.

البته شاید این مورد برایتان نوعی توجیه غیر منطقی تلقی گردد. اجازه دهید با بیان مثال مشخصی موضوع را بسط دهیم و از این طریق تمام جوانب آن برایتان شفاف سازی شود. برای مثال به عنوان یکی از هنرهایی که در تمامی آموزشگاههای هنری موجود میباشد همچون نقاشی را در نظر بگیرید. تمام کودکان از سنین ابتدایی زندگی خود نقاشی را همچون یک سرگرمی میدانند و قسمتی از وقت و زمان روزانه خود را صرف نقاشی میکنند. آیا این موضوع به منزله استعاداد تمام کودکان در حوزه نقاشی میباشد؟ قطعا پاسخ به این سوال منفی است. قطعا برخی از کودکان تنها برای سرگرمی و گذراندن وقت خود نقاشی را انتخاب میکنند. اما چطور میتوان به صورت دقیق و جزئی به این استعداد پی برد؟

از دیدگاه هر مادر فرزندش نخبه ای در زمینه نقاشی است و قطعا سعی دارد این هنر را در وجود فرزند خود پرورش دهد. اما شاید در واقعیت این کودک هیچگونه استعدادی در حوزه نقاشی نداشته باشد. تنها راه سنجیدن کودک است. کلاس های هنری همچون نقاشی این امکان را برای تمامی مادران و مربیان فراهم میکند تا با بررسی دقیق هنر مورد نظر بتوانند به استعدادهای کودک پی برده و با استفاده از تمرینات مکرر آن را پرورش داده و به یک نخبه هنری تبدیل سازد.

پرورش نخبگان هنری

پرورش نخبگان هنری

در قسمت قبل به استعدادیابی افراد اشاره شد. قطعا استعداد یابی نخستین هدف تشکیل کلاس های مختلف در آموشگاههای هنری میباشد. اما این مورد تنها هدف نیست بلکه از این پس راهی طولانی تر در پیش است. استعدادیابی به خودی خود از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است اما اگر این استعدادها کشف شده و این زنجیره همینجا به پایان رسد قطعا نتیجه مثبتی نخواهد داشت.

قطعا اگر هدف آموزشگاههای هنری استعدادیابی بود تا این حد برای تشکیل و برگزاری آن تلاش نمیشد. استعدادیابی تنها گام کوچکی از این هدف و مسیر است. مرحله دیگری که بسیار مهم است و به عنوان یک هدف کلی از آن یاد میشود پرورش این استعدادها است. هر فرد با هر سطح استعدادهای ذاتی و درونی که داشته باشد قطعا برای موفقیت مسیر طولانی در پیش خواهد داشت. آموزشگاههای هنری در درجه اول مسئول کشف استعدادهای هنری هستند و در درجه دوم نقش پررنگی در پرورش این استعدادها دارند. به این معنا که آموزشگاههای هنری استعدادهای هنری در فیلدهای مختلف را کشف کرده و آن را پرورش میدهند. تمرینات تخصصی و مکرری که این افراد آن را انجام میدهند باعث بهبود و پیشرفت سطح هنر آنها خواهد شد.

اگر تمام افرادی که دارای استعدادهای به خصوصی در حوزه هنری هستند به آموزشگاههای هنری مراجعه کنند و در حوزه مورد نظر فعالیت هایی سنجیده انجام دهند قطعا نتیجه ای مثبت اخذ خواهند کرد و به نخبه های هنری تبدیل خواهند شد. به همین جهت به عنوان یکی از اهداف اصلی روی کار آمدن آموزشگاههای هنری به پرورش نخبگان هنری اشاره کردیم.

حفظ و ماندگاری هنر در جامعه

حفظ و ماندگاری هنر در جامعه

همانطور که همگان به این موضوع واقف هستند امروز هنرهای قدیمی روند رو به زوالی طی میکنند و اگر این روند تکرار شود قطعا بسیاری از هنرهای قدیمی که نشانی از فرهنگ و تمدن ایرانیان دارد از بین میرود. از زمانی که بسیاری از این هنرهای قدیمی به دست فراموشی سپرده شده است آموزشگاههای هنری معنای دیگری به خود گرفته است. زیرا تنها راه بسط و پرورش بسیاری از هنرهای قدیم فرهنگ و ملل مختلف آموزش هایی است که در بستر آموزشگاه های هنر انجام میشود.

به عنوان مثال یکی از هنرهای قدیم ایران زمین گلیم بافی بود که به مرور زمان با روی کار آمدن دستگاه های نساجی مختلف این گلیم بافی کمرنگ و کمرنگ تر شد و امروز اثر بسیار کمرنگی از آن باقی مانده است. اما هنر فرش و گلیم بافی از جمله هنرهای منحصر به فرد ایرانیان است که تک تک ما در قبال حفظ و پرورش آن مسئول هستیم. آموزشگاههای هنری که در شهر های مختلف روی کار آمدند با چنگ و دندان سعی در حفظ و نگهداری این هنر دیرینه دارند. با وجود تمام بی توجهی هایی که به این هنر شده است خوشبختانه هنوز هم به پاس آموزش هایی حرفه ای اگرچه ناچیز اما هنوز هم شاهد حاله های کمرنگی از این هنر هستیم و امیدواریم تک تک کلاس های آموزشی که در حوزه فرش و گلیم بافی و هزاران هنر منحصر به فرد ایرانیان فعالیت دارند روزنه کوچکی برای رشد و پرورش هنرهای قدیمی باشند.

حمایت از جوانان در آموزشگاههای هنری

حمایت از جوانان

یکی از باورهای غلط و نادرستی که امروزه در بین اذهان عمومی شکل گرفته است درآمد پایین و ناچیز برای هنر و هنرمند است. هنرهای هر ملت نشان از فرهنگ و تمدن دارد و بهای فرهنگ و تمدن خارج از حد تصور است. امروزه باتوجه به شرایط اقتصادی که مردم تجربه آن را دارند جوانان با مشکلات شغل یابی مواجه هستند. آموزشگاههای هنری به عنوان یکی از قوی ترین پایگاه های آموزشی در قبال سطح اشتغال مردم مسئول است و مسئولین فرهنگ و هنر همواره در پی یافتن راه حلی برای این معضل هستند.

یادگیری هر هنر به خصوص که توام با علاقه و استعداد باشد منجر به یک معجز در زندگی فردی و اجتماعی خواهد شد. تنها کافی است افراد نسبت به یک هنر به خصوص آگاهی یافته و با علاقه و پشتکار قدم در این مسیر بگذارند. آموزشگاههای هنری با آموزش هنرهای مختلف به افراد این امکان را میدهند تا استارتاپ خود را بنا کرده و منبع درآمدی برای زندگی شخصی خود و افزایش اشتغالزایی در کشور باشند. در واقع یکی از مهم ترین اهداف تشکیل آموزشگاههای هنری حمایت از جوانان برای شروع استارتاپ های مختلف است.

افزایش سطح تفکر

افزایش سطح تفکر انسان ها

تفکر و تعقل مهم ترین ارکان بشریت است و دقیقا همین قوه تفکر و تعقل است که انسان ها را از سایر مخلوقا پروردگار تفکیک نموده است. انسان بدون استفاده از قوه تفکر خود در زندگی پیشرفتی نخواهد کرد و تنها در یک نقطه درجا میزند. این درجا زدن باعث عقب افتاد از مسیر پیشرفت خواهد شد. به همین جهت از قوه تعقل و تفکر باید به عنوان یکی از عوامل موفقیت یاد کرد.

شاید انسان ها بدون هیچ محرکی در زندگی خود قادر به بکارگیری این قوه نباشند. به همین جهت تمام ما انسان ها در هر سطح و با هر فرهنگی به یک محرک برای استفاده از قوه تعقل نیازمند خواهیم بود. یکی از بهترین محرک ها آموزش است. البته آموزش به صورت کلی جنبه های مختلفی دارد اما در این مقاله منحصرا در مورد آموزش های هنری صحبت میکنیم. آموزش هنری نیز به عنوان یکی از جنبه های آموزش محرک قوه تعقل بشر است. زیرا هر هنر به خصوص نیاز به یک ذهن توانمند برای به خاطر سپردن دارد و گذشته از آن به ذهنی قدرتمند برای استفاده از آموزش ها و ایجاد نوآوری در امور خواهد داشت. به همین جهت یکی از مهم ترین اهداف آموزشگاههای هنری افزایش سطح قوه تفکر و تعقل بشر است.

افزایش سطح خلاقیت در آموزشگاههای هنری

افزایش سطح خلاقیت

به عنوان آخرین و مهم ترین هدف تشکیل و روی کار آمدن آموزشگاههای هنری میتوان به بهبود خلاقیت انسان ها اشاره کرد. خلاقیت نیز از قوه تعقل بشر که در قسمت فوق به عنوان یکی از مولفه های برتری بشر از آن یاد کردیم نشات میگیرد. البته از خلاقیت شاید نتوان به عنوان یکی از مولفه ها و الزامات آموزش های مختلف یاد کرد. اما در آموزش های مربوط به هنر قضیه شکل دیگری دارد. زیرا یکی از بزرگترین رازهای نهفته در هنرمندان خلاقیت آنها است.

آموزشگاههای هنری به عنوان مراکز آموزش هنر همواره سعی در زنده نگه داشتن خلاقیت در وجود هنرجویان و بهبود سطح خلاقیت در آنها دارند. خلاقیت نه تنها در مورد آموزش هنر برای افراد بالغ تاثیرگذار است بلکه تاثیر آن در رشد و پرورش کودکان بیش از بزرگسالان اهمیت دارد. در چند دهه اخیر این اهیمت به خوبی در جوامع مختلف معنا پیدا کرده است و به همین جهت امروزه شاهد برگزاری کلاس های مختلف که منحصرا به بهبود خلاقیت کودکان اختصاص دارد هستیم. از جمله کلاس های افزایش خلاقیت کودکان میتوان به خلاقیت و ریاضی ، اوریگامی ، موسیقی کودک ، نقاشی کودک و… اشاره کرد.

گروه سنی در آموزش هنر

گروه سنی در آموزش هنر

یکی از مواردی که عموما ذهن مخاطبان را به خود درگیر میکند گروه سنی مناسب برای آموزش هنر است. یکی از اعجاب آورترین موارد که برتری هنر را نشان میدهد عدم تاثیرگذاری سن است. هنر هیچ حد و مرزی برای انسان ها قائل نشده است و آموزش هنر نیز بدون محدودیت برای تمامی انسان ها با هر شرایط و خصوصیاتی امکان پذیر است.

اگر بخواهیم آموزش های مختلف را مورد بررسی قرار دهیم قطعا به محدودیت سنی بازخواهیم گشت امادر مورد هنر و آموزش های هنری هیچگونه محدودیتی وجود نداشته و این عامل باعث شده است آموزشگاههای هنری امروزه در گروه های سنی مختلف کودک ، نوجوان ، جوان ، میانسال کلاس های مختلف را برگزار نمایند و بدون شک این کلاس ها برای تمام گروه های سنی مثمر ثمر خواهد بود.

البته در مورد آموزش های هنری نیز همچون سایر آموزش ها نکته ای وجود دارد که به میزان تسلط فرد بازمیگردد. قاعدتا افراد در هر گروه سنی که باشند باید شرایط حداقل را برای ورود و ادامه در یک شاخه هنری داشته باشند و در صورات عدم وجود این حداقل ها قطعا نیاز به پیش زمینه خواهند داشت. و این پیش زمینه ها نیز بدون محدودیت سنی برای تمام افراد با هر رده سنی امکان پذیر است.

انواع کلاس های هنری

انواع کلاس های هنری

خب در انتها به انواع کلاس های هنری اشاره خواهیم کرد تا علاقمندان به هنر بتوانند با مراجعه به آموزشگاههای هنری مربوطه به یادگیری هنر مورد علاقه خود بپردازند.این که بخواهیم انواع هنر را شرح دهیم کار بسیار دشواری است زیرا با گسترده شدن هنر و شاخه های آن این امر به یکی از دشوارترین امور تبدیل شده است. در واقع میتوان گفت امروزه هیچ تعریف مشخصی از هنر و انواع شاخه های هنری وجود ندارد و هر موسسه و یا آموزشگاههای هنری به خودی خود انواع شاخه های هنری را به مخاطبان معرفی میکند. در این قسمت سعی داریم به شاخه های هنری که بسیار کلی است و میتوانید زیرشاخه های آن را در آموزشگاههای هنری جست و جو کنید اشاره نماییم.

هنر موسیقی در آموزشگاههای هنری
هنر موسیقی

به عنوان اولین شاخه هنری میتوان به شاخه موسیقی اشاره کرد. موسیقی به خودی خود دنیایی گسترده و پهناور دارد که ورود به آن بسیار زمانبر خواهد بود و از حوصله این مقاله خارج است.

هنر حرکات نمایشی در آموزشگاههای هنری
هنر حرکات نمایشی در آموزشگاههای هنری

به عنوان دومین شاخه هنری میتوان به هنر حرکات نمایشی اشاره کرد. البته این شاخه هنری به حرکات جسمانی مربوط میشود و دارای زیرشاخه های منحصر به فردی نیز میباشد و از جمله زیرشاخه آن میتوان به سیرک ، رقص و… اشاره کرد.

هنرهای ترسیمی
هنرهای ترسیمی

نوع دیگری از هنر که در جوامع مختلف با فرهنگ های مختلف مرسوم است و عموما افراد هنر را در این شاخه هنری خلاصه میکنند هنرهای ترسیمی است. این شاخه هنری شامل زیرشاخه های نقاشی ، خطاطی عکاسی و… میشود.

هنرهای تجسمی در آموزشگاههای هنری در کرج
هنرهای تجسمی

یکی از شاخه های هنری که در جوامع و ملل مختلف مورد استقبال عموم مردم قرار میگیرد شاخه هنرهای تجسمی است که شامل مجسمه سازی ، دکوراسیون ، معماری و… میشود.

هنر ادبیات
هنر ادبیات

هنر پنجم که میتوان از ان به عنوان ماندگارترین هنر یاد کرد هنر ادبیات میباشد. این هنر شامل نویسندگی ، شعرنویسی و… میشود.

هنرهای نمایشی در آموزشگاههای هنری
هنرهای نمایشی

یکی از جذابترنین فیلدهای هنری، هنرهای نمایشی است که عموما در آموزشگاههای هنری بیش از همه مورد استقبال قرار میگیرد و از جمله آن میتوان به هنر بازیگری ، تئاتر و… اشاره کرد.

هنر سینما در آموزشگاههای هنری
هنر سینما در آموزشگاههای هنری

مورد دیگری که میتوان از آن به عنوان یکی از شاخههای هنری یاد کرد هنر سینما است. این هنر شامل کارگردانی ، نورپردازی و… میشود.

کلاس های دایر در مجموعه باغ آینه

کلاس های دایر در مجموعه باغ آینه بعنوان یکی از کاملترین آموزشگاههای هنری در کرج شامل:

 • برگزاری کلاس نقاشی در کرج برای دو دوره اختصاصی کودک و بزرگسال
 • برگزاری کلاس موسیقی در کرج برای کودکان و بزرگسالان در دوره های مختلف
 • برگزاری کلاس خوشنویسی در کرج برای همشهریان عزیز
 • برگزاری کلاس مجسمه سازی در کرج
 • برگزاری کلاس بازیگری در کرج به صورت مجزا برای کودکان و بزرگسالان
 • برگزاری کلاس کارگردانی حرفه ای در کرج برای همشهریان عزیز
 • برگزاری کلاس های صنایع دستی در کرج با تمام شاخه های متنوع مربوط به این رشته
 • برگزاری کلاس های نمایشنامه نویسی و فیلمنامه نویسی در کرج

و بسیاری کلاس های آموزشی متنوع دیگر می باشد.

از بین آموزشگاههای هنری در کرج، باغ آینه در کنار فعالیت های هنری در کرج به ارائه ی خدمات فرهنگی و روانشناسی در کرج نیز پرداخته است. باغ آینه در بخش کودک خود برنامه های کامل پرورشی و آموزشی را ارائه کرده است. علاوه بر این باغ آینه در کنار دیگر آموزشگاههای هنری در کرج با کمک گرفتن از برترین اساتید، مشاورین و روانشناس ها در کرج به رتبه های بالایی از نظر کیفیت ارائه ی خدمات رسیده است.

باغ آینه، آموزشگاه هنری در گوهردشت کرج

کلاس ها، دوره ها، کارگاه ها، همایش ها و نمایشگاه ها همگی در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری و روانشناسی در مجموعه باغ آینه “موسسه فرهنگی هنری در کرج” دایر می باشد. شما در مجموعه باغ آینه می توانید از دوره هنری در کرج در کنار دوره فرهنگی در کرج بهره مند شوید. شاهنامه خوانی در کرج یکی از محبوبترین دوره های برگزار شده در مجموعه باغ آینه بوده که علاقه مندان را در محفلی دوستانه گرد هم جمع می کند تا با ساختن لحظاتی شاد ارتباط دوباره ای با ادبیات کهن ایران زمین برقرار نمایند.

در کنار شاهنامه خوانی، مثنوی خوانی در کرج، حافظ شناسی در کرج و داستان نویسی در کرج و نقد و بررسی فیلم و بسیاری فعالیت های دیگر در بین دوره های فرهنگی باغ آینه مشاهده می شود. گردهمایی ها برای دو دوره ی کتاب و کتابخوانی در کرج و بحث آزاد نیز جزو فعالیت های فرهنگی محبوب باغ آینه می باشد.

آموزشگاههای هنری در کرج و دوره های روانشناسی کودک باغ آینه

در دوره های روانشناسی کودک در کرج و در باغ آینه تلاش کرده ایم تا راهکارهایی برای:

 • کمک به مدیریت احساسات در کودکان
 • از بین بردن اضطراب دوران کودکی
 • کمک به پرورش روابط اجتماعی در کودک
 • شناخت هرچه بهتر محیط اطراف و توانایی های حرکتی کودک
 • و ارزیابی ویژگی های شخصیتی کودکان را در اختیار والدین قرار دهیم.

برای اطلاع از دوره ها، کلاس ها و همایش های باغ آینه می توانید به موسسه ی باغ آینه مراجعه کنید و یا با شماره های مجموعه تماس گرفته و راهنمایی لازم را از مشاورین باغ دریافت نمایید.

منبع: بلاگ سایت باغ آینه

2 دیدگاه دربارهٔ «آموزشگاههای هنری در کرج»

 1. بسیار عالی.فضایی دو خوابه حدود 73 متر در کرج _ارم_طبقه 2_مناسب ایجاد آموزشگاه هنری می باشد؟مدرک خودم هم بی ارتباط با هنر نیست.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. تیم تولید محتوای باغ آینه

   با سلام و حرمت فراوان
   دوست عزیز، برای پاسخ به این پرسش میبایست به اداره فرهنگ و ارشاد مراجعه فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید