چه چیزی از ما یک عکاس خوب می سازد؟

چه چیزی از ما یک عکاس خوب می سازد؟

بعنوان شخصی که به دنبال عکس برداری و عکاس حرفه ای شدن هستید اولین سوالی که به ذهنتان خواهد رسید  این است که ” چه چیزی از ما یک عکاس خوب می سازد؟”. این موضوع شاید سرراست ترین سوالی باشد که به خوبی حق مطلب را ادا کند. برای اطلاع از دوره های آموزش عکاسی در کرج باغ آینه با ما تماس بگیرید.

چه چیزی از ما یک عکاس خوب می سازد؟

کنجکاوی

چه چیزی باعث می شود تا با دیدن یک سوژه متوقف شوید و از آن عکس بگیرید؟ شاید حس کنجکاوی در کار، برای بسیاری از مشتریان شما چندان کاربردی نباشد اما این حس باعث می شود که یک عکاس خوب شوید.بنابراین می توان گفت حس کنجکاوی در عکاسی، بیشتر برای کارهایی که شخصا برای خود انجام می دهیم و سوژه هایی که برای ما جذابتر می باشد تاثیر بیشتری دارد.

تمام کوشش ما در دوره های آموزش عکاسی در شهر کرج فراهم آوردن بهترین زمینه برای در اختیار قرار تجربیات عکاسان حرفه ای به علاقمندان این هنر بوده است. این حس کنجکاوی در هنگام عکسبرداری نه تنها برای احساس شخصی خودمان می باشد، بلکه باعث می شود تا یک اثر منحصر به فرد خلق نماییم. بر خلاف تصور بسیاری از افراد که هیچ ایده جذابی را در محیط اطراف خود نمی بینند، این کنجکاوی عکاس است که باعث می شود بتواند آنها را از دریچه لنز خود پیدا کند. این حس کنجکاوی در عکاسان است که باعث می شود تا راحتی در کار را کنار گذاشته و به دنبال آن باشند که چیزهای جدیدی را یاد گرفته و مهارت های خود را افزایش دهند.

پیدا کردن نور و یا ساختن آن

برای رسیدن به این پاسخ که ” چه چیزی از ما یک عکاس خوب می سازد؟” به گزینه های زیادی می توان اشاره کرد که یکی دیگر از مهمترین موارد “نور” مناسب بوده که نقش عنصر کلیدی را دارد و کار بسیاری از عکاسان به آن بستگی دارد. یک عکاس خوب این را باید بداند که بدون نور مناسب هیچ عکسی هم وجود ندارد. دانستن این امر که چگونه نور مناسب را پیدا کنید که سوژه خود را در آن بیابید و یا اینکه در موقعیت های مختلف “چگونه نور کافی را فراهم آورید؟ ” نکته ایست که باعث تمایز عکاسان حرفه ای از دیگر افراد می شود.

یک عکاس خوب در بسیاری مواقع پیش از آنکه متوجه سوژه شود، میزان نور و رنگ محیط است که نظر او را جلب می نماید. یک عکاس خوب وقتی داستانی برای گفتن داشته باشد نمی گذارد که نور بد به مانعی برای او تبدیل شود. اگر به دنبال دوره های آموزش عکاسی در کرج و به صورت حرفه ای هستید ما را در باغ آینه دنبال کنید.

مجهز بودن

مجهز بودن در واقع به معنای آمادگی دائمی و همیشگی برای عکاسی می باشد. اینکه همواره مطمئن شوید باتری دوربین شما شارژ است و لوازم و ادواتتان تمیز است. علاوه بر تجهزات دوربین و لوازم جانبی آن، شما باید برخی لوازم را برای موقعیت مکانی که خود در آن قرار می گیرید نیز در نظر بگیرید. این تجهیزات با توجه به وضعیت آب و هوا می تواند متفاوت باشد.

چه چیزی از ما یک عکاس خوب می سازد؟

سرعت عمل داشتن در عین حرفه ای عمل کردن

یکی از پاسخ هایی کلیدی در مورد این سوال که ” چه چیزی از ما یک عکاس خوب می سازد؟” می تواند اشاره به همین مورد باشد. زمانی که عکاسی را شخصا برای خودتان انجام می دهید، می توانید هر اندازه که می خواهید برای سوژه های خود صرف وقت نمایید. اما  برای اینکه از دیدگاه مشتریان خود یک عکاس حرفه ای بنظر بیایید، باید در انجام کارها بهترین کیفیت کار را با سرعت عمل بالا ارائه نمایید. علاوه بر این، سریع بودن در عکس برداری کردن برای کارهای شخصی خودتان نیز می تواند مفید باشد.

بسیاری از صحنه ها و سوژه های محیط اطرفمان ممکن بسیار زودگذر باشند و در آن لحظه فرصتی نداشته باشید که تجهیزات را فراهم آورید و تنها باید از سوژه با کمک امکانات محیط بهترین عکس را در کوتاهترین زمان ثبت نمایید. باغ آینه برای دوره های هنری  آموزش عکاسی در کرج خود حرفه ای ترین اساتید را به شما معرفی نموده است که به شما کمک می کند تا استعداد عکاسی خود را به بهترین شکل پرورش دهید.

داشتن اطلاعات فنی کامل در رابطه با دوربین و تجهیزات آن

پیش از آنکه بخواهید تکنیک های عکاسی را بیاموزید و دریابید که چگونه یک سوژه عکاسی خوب را پیدا کنید. ابتدا باید دوربین خود را بشناسید و تمامی خصوصیات و ویژگی های آن را دریابید. پیش از هرچیز هم لازم است تا تمام موارد ذکر شده در دفترچه راهنمای دوربین را به خوبی مطالعه کنید و با تمام امکانات دوربین خود آشنا شوید. یادگیری چگونگی استفاده از دوربین و تغییرات تنظیمات می تواند کار عکسبرداری را بسیار راحتتر نماید.

برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای، باید زمانیکه از لنز دوربین نگاه می کنید همزمان بتوانید در همان حالت تنظیمات آن را نیز تغییر دهید. بخصوص اگر زمانیکه در مقابل مشتری در حال عکسبرداری کردن هستید زمان زیادی را صرف پیدا کردن تنظیمات کنید، ممکن است تصویر بدی را در ذهن مشتری ایجاد نمایید. هر آنچه که در رابطه با استفاده از دوربین باید بدانید را در دوره های آموزش عکاسی در کرج باغ آینه ذکر خواهیم نمود. برای پیگیری زمان برگزاری کلاس ها و نحوه ثبت نام با ما تماس بگیرید.

مطمئنا موارد بالا تمام موارد و نکاتی که بتوان با کمک آن ها به پرسش ” چه چیزی از ما یک عکاس خوب می سازد؟” را شامل نمی شود. برای یک عکاس حرفه ای شدن تلاش بی وقفه و علاقه داشتن لازمه اصلی می باشد و در ادامه آن داشتن ذهنی باز می تواند بسیار کمک کند. درست است که بخشی از کار عکاسی مرتبط با توانایی ها و دانش هاییست که باید کسب نمود، اما داشتن انگیزه بالا و ذهنی خلاق می تواند از ملزومات اصلی باشد که برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای به آن نیاز خواهید داشت.

علاقمندان برای ثبت نام در دوره های آموزش عکاسی در کرج باغ آینه می توانند اطلاعات لازم را با تماس با مجموعه دریافت نمایند.

منبع: سایت باغ آینه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید