خدمات مشاوره کودک و خانواده

خدمات مشاوره کودک و خانواده

خدمات مشاوره کودک و خانواده در باغ آینه  که یکی از مراکز خوب مشاوره در کرج به شمار می رود، با کمک با تجربه ترین روانشناس های خوب کرج و در جهت ارائه جدیدترین متدهای علم روانشناسی عرضه می شود.در بین مراکز خوب مشاوره در کرج باغ آینه توانسته بهترین خدمات مشاوره کودک و خانواده را ارائه نماید.تیم مشاورین خوب مجموعه باغ آینه، متخصص در حوزه روانشناسی، تمام تلاش خود را برای حمایت از کودکان، جوانان و خانواده های آن ها نموده است.

باغ آینه با معرفی مشاور خوب در کرج، به کودکان و نوجوانانی که از مشکلات عاطفی، رفتاری و روحی رنج می برند، کمک می کند. تلاش برای حمایت از کودکان و نوجوانان می تواند از طریق روش های مختلفی در جامعه صورت گیرد. در این راستا باغ آینه نیز بعنوان یکی از مراکز خوب مشاوره در کرج، حمایت خود را با برگزاری جلسات مشاوره با بهترین روانشناس های کرج در اختیار خانواده ها و هر یک از اعضای آن ها قرار می دهد.

مطمئنا همه ی ما یا اطرافیان مان درگیر مسائل و مشکلاتی که در دوران رشد و در سنین کودکی و نوجوانی بروزپیدا می کند بوده ایم. در این دوره حساس، ممکن کودکان و نوجوانان و یا خانوادهایشان توانایی مقابله با رفتار و احساسات مختلف را نداشته باشند که در نتیجه ی فقدان این مهارت، تنش های شدیدی بین آن ها ایجاد شود.

بنابراین ما با معرفی مشاور خوب در کرج  این نیت را داریم که  در حین بروز این مشکلات و پیش از اینکه زندگی این کودکان و نوجوانان را دچار آسیب کند، آن ها را به بهترین شکل یاری نماییم. علاوه بر این باغ آینه در بین مراکز خوب مشاوره در کرج، یکی از مجموعه هایی به شمار می رود که کاملترین خدمات مشاوره خانواده را نیز معرفی می نماید.

خدمات مشاوره کودک و خانواده

چه زمانی نیاز به خدمات مشاوره کودک و خانواده می باشد؟

به طور کلی، بحرانی ترین موقعیت هایی که  در آنها بیشترین نیاز به مشاوره خانواده حس می شود را می توان موارد زیر معرفی نمود:

  • خانواده هایی که با هم ترکیب می شوند.

اصطلاح خانواده ترکیب شده (A Blended Family) در مواقعی به کار می رود که دو خانواده ی مختلف به دلیل ازدواج مجدد والدین شان تصمیم به زندگی در زیر یک سقف می گیرند و یکی شدن می گیرند. این موقعیت در مورد  پدران و مادرانی اتفاق میافتد که از ازدواج قبلی خود صاحب فرزند هستند و حالا می خواهند زندگی جدیدی را شروع کنند، همچنین در شرایطی که در آن یکی از والدین تصمیم به ازدواج مجدد با یک شخص مجرد می نماید.

حتی به صورت کلی تر عبارت خانواده ی ترکیب شده را در مورد خانواده هایی که سرپرستی کودکان را برعهده می گیرند نیز صدق می کند. در این گونه مواقع نیاز به خدمات مشاوره کودک و خانواده زمانی احساس می شود، که کودکان هنوز به جهت تاثیر زندگی قبلی که بر روی آن ها وجود دارد، نتوانند خود را با شرایط جدید وقف دهند. برای اطلاع از خدمات باغ آینه یکی از مراکز خوب مشاوره در کرج با ما تماس بگیرید.

  • خانواده های منفصل

مهمترین ویژگی برای تشخیص این گونه خانواده ها، توجه به این نکته است که اعضای خانواده با یکدیگر مکالمه های زیادی را ندارند. نوجوانان سعی می کنند خود را از بقیه جدا کرده و بیشتر زمان خود را برای تماشای تلویزیون و وقت گذراندن در فضای مجازی بگذرانند. والدین زمانی که در منزل هستند بیشتر درگیر گوشی و کارهای بیرون از خانه می باشند.

در این میان اعضای خانواده بیشترین ارتباطی که دارند با افراد و صفحات مجازی بوده و کمترین ارتباط را با افرادی که باید اهمیت بیشتری در زندگی شان داشته باشند، برقرار می کنند. برای حل این مشکل و معضل که این روزها در جوامع ایرانی نیز بسیار به چشم می خورد باغ آینه یکی از مراکز خوب مشاوره در کرج سعی می کند تا بهترین مشاوره را در اختیار خانواده ها قرار دهد.

  • تنهایی

از یک سنی به بعد، نوجوانان شروع به ایجاد حریم خصوصی برای خود می نمایند. گاهی اوقات هم مادر خانواده دوست دارد تا ساعاتی را دور از گریه های کودکان خود و دغدغه ها و مشغله های خانه بگذراند. مسئله این نیست که چه سنی دارید، این موضوع بسیار عادی به حساب می آید اگر افراد بخواهند بعضی وقت ها تنها باشند.

اما اگر یکی از افراد خانواده دائماً از دیگر اعضا دوری کند، ترجیح دهد همیشه در اتاق خود باشد بجای اینکه برای شام خوردن کنار دیگر افراد خانواده وقت بگذراند و یا روابط اجتماعی ضعیفی با دوستان خود داشته باشد، همگی این مسائل می توانند نشان دهنده یک مشکل بزرگ باشند. این افراد ممکن است از افسردگی و یا سایر بیماری های مربوط به سلامت روان رنج ببرند، بنابراین بهتر است در این گونه موارد حتما  به یک مشاوره خوب مراجعه شود. برای پیشگری از بروز مشکلات جدی تر، بهتر است به یاد داشته باشید با مشاهده این موارد به مراکزی مراجعه کنید که در آن خدمات مشاوره کودک و خانواده ارائه می شود.

 با کمک روانشناس های با تجربه ای که در باغ آینه “با عنوان یکی از مراکز خوب مشاوره در کرج” فعالیت دارند می توانیم بهترین جلسات مشاوره روان درمانی را عرضه نماییم. موارد دیگری نیز وجود دارد که در آن یکی از اعضای خانواده (مخصوصا کودکان)، برای سواستفاده از حساسیت خانواده نسبت به این رفتارشان و ارائه ی درخواست های خارج از عرف اقدام به گوشه گیری و دوری از دیگر اعضا می کنند. در واقع توجه داشته باشید که موضوع، علت این مشکلات  نیست، بلکه مشاوره خانواده به شما کمک می کند تا چگونه با این افراد ارتباط برقرار کنید و با نحوه رفتار در چنین مواقعی آشنا باشید.

  • مشکلات نوجوانی

بخشی از فعالیت های باغ آینه به عنوان یکی از مراکز خوب مشاوره در کرج تمرکز بر روی مسائل و مشکلات نوجوانان می باشد. سال های نوجوانی پر از احساسات، نگرانی ها و پرسش های بی شمار می باشد ولی با این حال، اگر حس می کنید فرزند نوجوانتان به شکل مکرر از نظر احساسی  از هم می پاشد و یا بیش از حد احساساتی با مسائل برخورد می کند، نشانه ای از یک مسئله اساسی است. مشاوره خانواده می تواند به شناسایی مسائل اساسی که در خانواده اتفاق افتاده و باعث بروز عصبانیت عاطفی در فرزندان و خانواده شما می شود، بپردازد.

  • اعتیاد

یکی از مواردی که افراد نیاز به خدمات مشاوره کودک و خانواده خواهند داشت زمانی است که با مسئله اعتیاد روبه رو می شوند. حتی اگر فرد معتاد یکی از اعضای اصلی خانواده نباشد، عواقب آن می تواند به شدت احساس شود. بنابراین مشاوره خانواده کمک می کند تا شما بعنوان اطرافیان یک فرد معتاد یاد بگیرید تا چگونه از یکدیگر حمایت کرده و با اعتیاد مبارزه کنید.

  • داشتن راز

داشتن اسرار در زندگی، و یا چیزهایی خاص که تنها برای خود نگه می دارید طبیعی است. در عین حال که یک ارتباط شفاف و بی پرده برای برقراری اعتماد بین اعضای خانواده و به خصوص در روابط زناشویی ضروری است، داشتن چند راز مخفی که برای خودتان نگه داشته اید به کسی آسیب نمی رساند. اما اگر به شکل مداوم سعی کنید مسائل و موضوعات مختلف را از همسر خود پنهان کنید و از دید او مخفی نگه دارید، این رفتار فریب دادن به حساب می آید و در اصل به ان پنهان کاری گفته می شود که می تواند منجر به مشکلات بزرگی برای روابط زناشویی شود. بخشی از خدمات مشاوره کودک و خانواده در مراکز خوب مشاوره در کرج از جمله باغ آینه صورت می گیرد مربوط به جلسات مشاوره زوجین می باشد. مشاوره ازدواج به شما کمک می کند تا شکافی را که بین خود و همسرتان بوجود آمده را از بین ببرید.

  • مشکل در برقراری رابطه

در برخی موارد ایجاد این مشکلات ممکن است به دلیل مصرف داروها و مسائل هورمونی باشد اما در غیر این صورت مربوط به مشکلات عاطفی زوجین است که باعث بوجود آمدن این فاصله می شود. فقدان صمیمیت در یک رابطه می تواند نشانه ای از مشکلاتی باشد که زوجین در برقراری ارتباط کلامی با هم دارند. همچنین می تواند مربوط به افسردگی یکی از زوجین و نداشتن وقت کافی برای یکدیگر باشد. مشاوره خانواده می تواند کلید لازم برای برقراری ارتباط مجدد بین شریک های زندگی را در اختیار زوجین قرار دهد. از بین مراکز خوب مشاوره در کرج باغ آینه خدمات مشاوره کودک و خانواده خود را در بالاترین سطح عرضه می نماید.

  • وجود مشاجره

زمانیکه مشاجره ای بین دو نفر از اعضای خانواده رخ می دهد، این مشاجره می تواند بر روی دیگر افراد خانواده تاثیر مخربی داشته باشد. مشاجره در بین اعضا خانواده علاوه بر اینکه باعث بر هم زدن آرامش محیط خانه می شود، باعث خواهد شد تا خشم، عصبانیت و اهانت در بین روابط افراد خانواده شکل بگیرد. بعضی مواقع حتی به یاد نمی آوریم که علت عصبانی شدن ما از شخص چه بوده و مشاجره برای چه چیزی به وجود آمده است.

فقط تنها چیزی که می دانیم این است که یک فرد عصبی هستیم. در این زمان کمک گرفتن از خدمات مشاوره کودک و خانواده یک موسسه می تواند به شما کمک بزرگی را نماید. این مراکز روانشناسی با معرفی یک مشاوره خانواده خوب شما را یاری می کند تا دیوارهای اعتماد و ارتباطی که بین شما و اعضای خانوادتان در حال از هم پاشیدن است را از نو بسازید دلایل بسیاری وجود دارد که نشان می دهد که چرا خانواده ها نیاز به مشاوره دارند.

علاوه بر دلایل و شاخص هایی که در بالا به آن اشاره کردیم، برخی خانواده ها ممکن است تجربه هایی را داشته باشند که در لیست بالا به آنها اشاره نشده است. برای هر مشکلی که احساس می کنید باعث ایجاد فاصله بین اعضای خانوادتان و افسردگی در آن ها شده است می توانید از خدمات مشاوره کودک و خانواده باغ آینه کمک بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با آنچه که در این موسسه بعنوان یکی از مراکز خوب روانشناسی در کرج برگزار می شود، با ما تماس بگیرید.

منبع: وبلاگ باغ آینه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید