دلایل عدم وجود صمیمیت عاطفی زوجین چیست

دلایل عدم وجود صمیمیت عاطفی

عدم وجود صمیمیت عاطفی،چیزی که امروزه میتوان به عنوان دلایل تمامی طلاق ها از آن یاد کرد. تا به حال به این موضوع اندیشیده اید که مشکل جوامع ما چیست؟

چطور می توان مشکلات مختلف را حل کرد؟

در درجه اول برای آنکه مشکلات برطرف شوند باید آن را ریشه یابی کرد و نسبت به دلایل بروز آن اطلاعاتی کسب کرد. امروزه طلاق زوجین از جمله مهم ترین مواردی است که خطرات آن نه تنها دامن گیر خانواده بلکه دامن گیر جامعه شده است.

شاید برایتان سوال برانگیز باشد طلاق زوجین چه ارتباطی با جامعه دارد و اصلا چرا باید به آن توجه شود؟ توجه داشته باشید خانواده تاثیرگذارترین رکن جامعه بشری است. تاثیری که خانواده بر افراد دارد هیچ جامعه دیگری نمیتواند داشته باشد.

به همین جهت برای حفظ و بقای جامعه و به نوعی برای در امان ماندن جامعه از خطرات احتمالی باید در درجه اول به حفظ و بقای خانواده توجه شود.

مطابق تحقیقات صورت گرفته بیشترین خطراتی که یک خانواده را تهدید می کند عدم وجود صمیمیت عاطفی زوجین است. درواقع دلیل بیش از نیمی از طلاق های امروزی عدم وجود صمیمیت عاطفی شناسایی شده است.

حال که علل متزلزل شدن بنیان خانواده ها شناسایی شد در درجه اول لازم است به دنبال ریشه این مشکل و در درجه دوم به دنبال راهکارهایی موثر برای رفع آن می باشد.

صمیمیت عاطفی چیست

صمیمیت عاطفی چیست؟

اصلا صمیمیت عاطفی که تا این حد در حفظ کانون گرم خانواده موثر است چیست؟ در حالت کلی صمیمیت عاطفی به مجموعه ای از رفتارها اطلاق می شود که به موجب آن ایجاد عشق و امنیت در خانواده می شود.

در مورد صمیمیت عاطفی تعریف به خصوص و جالبی ارائه شده است، بسیاری از روانشناسان صمیمیت عاطفی را یکی از اضلاع مثلث عشق می دانند.

درواقع صمیمیت عاطفی از آنچنان تاثیری در روابط خانوادگی برخوردار است که میتوان آن را به عنوان ضلع عاطفی مثلث عاشقی دانست.

صمیمیت عاطفی مجموعه رفتارهایی شناخته شده است که بیانگر احساسات و عشق میان دو شخص یا حتی مجموعه رفتارهای حاکم در یک خانواده است که میزان عشق و صمیمیت خانواده را نمایان می کند.

شاید بتوان گفت صمیمیت عاطفی بیشترین سهم را در حفظ روابط خانوادگی دارد و در مقابل عدم وجود آن به همین میزان سهم را در نابودی یک رابطه عاطفی دارد. اگر در یک رابطه عاطفی صمیمیت عاطفی وجود داشته باشد هر روز عشق میان زوجین بهبود میابد و به همین میزان که وجود آن می تواند در ارتباط عاطفی موثر باشد به همان میزان عدم وجود آن نیز می تواند تخریبگر روابط عاطفی زوجین باشد.

اگر بخواهیم به تحلیل دلایل طلاق های زوجین از دیدگاه روانشناسان بپردازیم نیز در نهایت به عدم وجود صمیمیت عاطفی بازخواهیم گشت.

صمیمیت عاطفی به نوعی بن و ریشه هر رابطه عاطفی است. تمام وجود انسان، اعم از اندام های جسمانی و روح و روان از مغز فرمان می گیرد. تمام فرمان های عاطفی و تمام رفتارهای عاطفی که شخص از خود بروز می دهد ناشی از آنالیزهای مغز است.

مغز انسان آنچنان هوشمند است که به راحتی فرق بین وجود صمیمیت عاطفی و عدم وجود صمیمیت عاطفی را به سرعت تشخیص داده و متناسب با آن فرآیندهای روحی و رفتاری را در شخص به وجود می آورد.

صمیمیت عاطفی موجود در بین افراد که در یک رابطه عاطفی قرار دارند آنچنان تاثیری در رفتار افراد مقابل دارد که به نوعی همبستگی شدید در اعضای یک رابطه عاطفی به وجود می آورد.

اساس تمامی روابط عاطفی خانواده ها همانند فرمول شیمیایی دوطرفه است. هرچقدر افراد خانواده به یکدیگر عشق و محبت دهند به همان میزان عشق و محبت دریافت می کنند. اگر بنا به هر دلیلی زنجیره این عشق در نقطه مشخصی از سمت یکی از اعضا قطع شود قطعا کل این رابطه عاطفی خدشه دار خواهد شد و آسیب خواهد دید.

عدم وجود صمیمیت عاطفی به یک رابطه عاطفی صدمات و لطمه های بسیاری وارد می کند. برای روشن شدن این موضوع مثالی مطرح می کنیم تا تمام جوانب آن واضح گردد.

اگر اساس شکل گیری یک رابطه براساس مادیاتی همچون ثروت،زیبایی ظاهری باشد و این رابطه بر این اساس شکل بگیرد و سراسر این رابطه عدم وجود صمیمیت عاطفی مشاهده شود تنها مدت زمان کوتاهی دوام می آورد. این رابطه شاید حداکثر تا ۵ سال و با وجود مشکلات بسیاری دوام داشته باشد اما ادامه آن برای افراد بسیار دشوار خواهد بود. حال اگر رابطه ای بدون وجود فاکتورهای مادی شکل گیرد و تنها در سراسر این رابطه عاطفی صمیمت عاطفی به چشم بخورد اوضاع شکل دیگری به خود می گیرد. در این صورت تمامامی مشکلات بر سر راه این عشق نادیده گرفته می شود و با وجود صمیمیت عاطفی زوجین همواره نواقص موجود بر مسیر را برطرف ساخته و مسیر عشق را هموار می کنند. تنها نکته ای که در دوام هر رابطه عاطفی وجود دارد صمیمت عاطفی است که روز به روز منجر به بهبود روابط عاطفی می شود.

صمیمت عاطفی آنچنان در روابط بین انسان ها و آرامش موجود در جامعه تاثیر گذار است که متخصصان  باغ آینه به عنوان برترین موسسه فرهنگی هنری در کرج همواره با اطلاع رسانی های همه جانبه سعی در اطلاع رسانی در این مورد هستند و همواره آگاه سازی مردم جامعه می باشند.

اما صمیمیت عاطفی که تا این حد در زندگی عاطفی و روابط بین فردی در خانواده ها تاثیرگذار است به چه مواردی وابسته است؟ به عبارت صحیح تر برای بیشتر شدن صمیمیت عاطفی در روابط عاطفی چه راهکاری وجود دارد؟

در این مقاله قصد داریم از جنبه دیگری به قضیه بنگریم. تاکنون هرگاه عوامل و نواقص رفتاری مطرح میشد اغلب به دنبال راهکارهای جلوگیری از آن بودیم اما این بار قصد داریم به نحوی متفاوت تر به قضیه بنگریم. اگر در درجه اول اگر برای تمام مشکلات و نواقص رفتاری به دنبال دلایل بروز آن باشیم قطعا میتوان به صورت کاملا ریشه ای به بررسی آن پرداخت.

نه تنها در مورد بررسی مشکلات ناشی از عدم وجود صمیمیت عاطفی بلکه در مورد تمامی مسائل و مشکلات روانشناختی انسان ها می توان به راحتی جویای دلایل بروز آن شد از این طریق به راحتی میتوان با تک تک دلایل مقابله کرده و نتیجتا مشکل را ریشه کن نمود.

به همین جهت برای برطرف ساختن مشکل صمیمیت عاطفی موجود در خانواده ها در درجه اول سعی دارین دلایل آن را مورد بررسی قرار دهیم.

عدم وجود صمیمیت عاطفی زوجین

دلایل عدم وجود صمیمیت عاطفی در خانواده

در این قسمت به مجموعه ای از دلایلی که باعث عدم وجود صمیمیت عاطفی در رابطه زوجین شده است اشاره می شود. با بررسی دقیق این دلایل به راحتی میتوان صمیمیت عاطفی از بین رفته در رابطه ای را به راحتی زنده کرده و از آثار مثبت وجود آن در زندگی لذت برد.

فقدان خود آگاهی اولین و مهم ترین دلیل عدم وجود صمیمیت عاطفی

قبل از آن که در رابطه با اثرات ناشی از فقدان خودآگاهی و تاثیرات آن در عدم وجود صمیمیت عاطفی در روابط خانوادگی و روابط زوجین صحبت کنیم اندکی در مورد خود آگاهی توضیح می دهیم.

همانطور که از نام آن مشخص است خود آگاهی به معنای شناخت صحیح و دقیق از شخصیت واقعی می باشد. شاید در لحظه به این موضوع فکر کنید که این اصلا چیز سختی نیست و به راحتی می توان به خودشناسی دست یافت.

اما فقدان خودآگاهی در تک تک انسان های جامعه باعث بروز بسیاری از مشکلات اجتماعی شده است و اگر این فقدان و عدم وجود خودآگاهی در انسان ها ریشه کن شود شاید دیگر تا این حد شاهد مشکلات اجتماعی و عاطفی نباشیم.

خودآگاهی مجموعه از شناخت های انسان از نقاط ضعف، نقاط قوت، ویژگی های شخصیتی، تمامی توانمندی ها و استعدادهای ذاتی و… می باشد.

شخصی که خودآگاهی بالایی داشته باشد قطعا به تمامی نیازهای خود واقف خواهد بود و مطابق با خواسته ها و میل درونی رفتاری متناسب با آن بروز می دهد.

هریک از طرفین ازدواج نیاز به شناسایی و درک خواسته های خود را دارند که این خواسته ها می تواند محدوده ای از نیازها مانند نیاز به شنیده شدن و یا لمس شدن را شامل شود. بسیاری از ما قادر به درک چیزی نیستیم که از خودمان می خواهیم، در نتیجه اینکه بتوانیم نیازهای همسر خود را نیز درک کنیم، انتظار بیهوده ای به نظر می رسد .

عدم ارتباط کلامی

ارتباط کلامی مهم ترین کلید روابط بین فردی است. شاید بعد از خودآگاهی و عدم وجود آن در افراد بتوان عدم ارتباط کلامی را به عنوان دومین دلیل عدم وجود صمیمیت عاطفی یا به عبارت بهتر دومین معضل در جوامع امروزی دانست.

چه بسیار طلاق هایی که در طول روز در سراسر جهان به جهت همین عدم ارتباط کلامی صورت گیرد. یکی از دلایلی که باعث شده است انسان ها نسبت به سایر موجودات کره زمین برتری یابند همین ارتباط کلامی است.

ارتباطات کلامی بسیاری از مشکلات انسان ها را از بین می برد. عدم ارتباطات کلامی نه تنها از مهم ترین دلایل عدم وجود صمیمیت عاطفی زوجین می باشد بلکه ریشه بسیاری از مشکلات افراد جامعه نیز همین عدم ارتباط کلامی است. اگر خانواده فضایی را برای افراد مهیا سازد که در آن با ارتباط کلامی بسیاری از مشکلات برطرف شود پس قطعا این افراد در جامعه نیز با مشکل مواجه نخواهند شد و با مهارت کلامی که دارند میتوانند بسیاری از مشکلات خود و دیگران را برطرف سازند.

این مشکلات ناشی از مسائل ارتباطی می باشد. ما در بسیاری موارد قادر به درک درستی از چگونگی رسیدگی به انتظارات و خواسته هایمان نداریم. مهم است که درک کنیم “چگونه”، “چه وقت”، “کجا” و “چه قدر” در کنار هم باشیم.

عدم وجود درک متقابل از دلایل بروز عدم وجود صمیمیت عاطفی افراد

درک تنها نکته ای است که متاسفانه امروزه بسیار نادیده گرفته شده است. امروزه قدرت درک آنچنان مورد استفاده قرار نگرفته است که دیگر به فراموشی سپرده شده است.

استفاده کم از درک متقابل باعث شده است انسان ها کاملا تک بعدی رفتار کرده و تنها به منفعت طلبی خود فکر کرده که در نهایت منجر به بروز عواقب جبران ناپذیر شده است.

عدم درک متقابل بین زوجین نیز یکی از دلایل عدم وجود صمیمیت عاطفی بین افراد است. در صورت عدم وجود درک متقابل بین زوجین هر یک از افراد خود را تنها حس کرده و این تنها مشکل به وجود آمده نیست بلکه شاید این تنها شروع مشکلات باشد.

عدم درک متقابل زوجین باعث میشود هر یک از زوجین از برقراری ارتباط کلامی نیز خودداری کنند زیرا زمانی که احساس درک بین افراد وجود نداشته باشد قطعا افراد از صحبت کلامی نیز خودداری خواهند کرد زیرا در این مواقع صحبت کلامی همچون کار بیهوده تلقی می شود که هیچ نقش مثبتی در بهبود اوضاع و کاهش مشکلات نخواهد داشت.

اگر ریشه عدم وجود صمیمیت عاطفی ارتباط خود با همسرتان را ناشی از عدم ارتباط کلامی میدانید و به دنبال راهکاری برای تصحیح و اصلاح آن در وجود خود می باشید در درجه اول لازم است به درک متقابل برسید.

شاید هر بار که همسرتان زبان گشوده است برای صحبت کردن درباره موضوعی یا مشکل به خصوصی با عدم درک مقابل خود او را شگفت زده کرده اید و همین عامل باعث شده است او از برقراری ارتباط کلامی خودداری کند زیرا این امر را بیهوده می داند.

عدم یافتن احساسات مشترک

یافتن نکات اشتراک اخلاقی،رفتاری و… بین زوجین از موارد الزامی است. از دیرباز این جمله را به خاطر داریم که تمام روانشناسان همواره به این موضوع اشاره می کردند اولین شرط ازدواج یافتن نقاط مشترک زوجین است. البته در چند سال اخیر مقالات و نظریه های مختلفی منتشر شد و مبنی بر نقض نظریه های گذشته بود.

 اما نباید این نکته را فراموش کنیم هرچقدر وجه اشتراک با همسر بیشتر باشد میزان صمیمیت بین آن دو بیشتر خواهد بود و این صمیمیت عاطفی ناشی از درک متقابل خواهد بود.

وقتی انسان ها نقاط ضعف، قوت، رفتارها، خصوصیات اخلاقی مشابه داشته باشند کمتر با مشکل مواجه خواهند شد و درک متقابل بین آنها که مهم ترین و ریشه ای ترین دلیل عدم وجود صمیمیت عاطفی است بیشتر از سایر افراد مشاهده خواهد شد.

البته این بدان معنا نیست که نظریه روانشناسان مبنی بر تفاوت زوجین را نادیده بگیریم. بلکه این موضوع نیز کاملا منطقی است زوجین از لحاظ خصوصیات اخلاقی و رفتاری باید تفاوت هایی داشته باشند تا همانند قطعه های پازل نواقص اخلاقی و رفتاری یکدیگر را پوشش داده و از این طریق به تکامل بیشتری دست یابند.

منظور از احساسات مشترک وجود تشابهاتی در خصوصیات اخلاقی و رفتاری می باشد که ارتباط زوجین از این طریق راحت تر می شود.

عدم وجود احساس امنیت 

احساس امنیت مهم ترین نکته ای است که گاها زوجین آن را فراموش کرده و به سبب آن مشکلات بسیاری همچون عدم وجود صمیمیت عاطفی را برای خود و همسرشان به وجود می آورند.

حس امنیت اولین حسی است که انسان ها جویای آن در خانواده می شوند. خانواده اولین محیطی است که پس از بروز هرگونه مشکلی برای آرامش گرفتن به آن مراجعه می شود.

شاید این گفته روشن تر باشد تمام انسان ها به دنبال جایگاهی هستند که افراد در آن به خوشحالی، ناراحتی، موفقیت و شکست آنها اهمیت قائل شوند.

برای درک بهتر این موضوع کودکی را تصور کنید که به دنبال کسب امنیت و اطمینان است. این کودک در چنین موقعیتی به دنبال مادر خود خواهد بود. گویی تنها وجود مادر حس آرامش خاطر را به کودک منتقل می کند.

زوجین نیز به همین شکل هر یک تسکین دهنده دیگری می باشند و برای ایجاد حس امنیت در زندگی یکدیگر سهیم هستند. در جامعه امروزه که زندگی سراسر از تشویش و نگرانی است زوجین برای دریافت حس امنیت باید به همسر خود رجوع کنند.

اما جای تاسف است که امروزه این حس امنیت بین زوجین کاملا از بین رفته و همین موضوع باعث بروز مشکلاتی همچون عدم وجود صمیمیت عاطفی در خانواده شده است.

زوجینی که از یکدیگر احساس امنیت می گیرند به محض شنیدن خبر خوش،خبر ناراحت کننده، رسیدن به موفقت، ناکامی و… آن را به همسرشان اطلاع می دهند زیرا تنها از او حس امینت می گیرند. در واقع همسر خود را تنها شخصی می دانند که خوشحالیشان برایش مهم است و نسبت به تمامی شکست ها و ناکامی ها میتوانند به همسر خود رجوع کرده و در کنار او به حس امنیت و آرامش بیشتری دست یابند.

عدم وجود فعالیت ها و سرگرمی های مشترک از دلایل عدم وجود صمیمیت عاطفی زوجین

یکی از دلایلی که موجب عدم صمیمیت عاطفی بین زوجین می شود عدم وجود فعالیت ها و سرگرمی های مشترک است که مستقیما بر صمیمیت عاطفی افراد می شود.

اگر به خاطر داشته باشید در موارد قبل به وجود تشابهات رفتاری و افکاری اشاره شد. یکی از مواردی که به شدت متاثر از تشابهات اخلاقی و رفتاری می باشد همین وجه مشترک در گذراندن وقت و سرگرمی می باشد.

این که زوجین بتوانند از طریق بازی ها و سرگرمی های مختلف کنار هم ساعات خوشی را بگذرانند عاملی تاثیرگذار در روابط صحیح می باشد. بسیاری از زوجین به جهت عدم وجود سرگرمی مشترک با همسر خود با مشکل مواجه شده و برای داشتن ساعاتی برای خوشگذرانی مجبور هستند از یکدیگر دور شده و هر یک به سمت سرگرمی مورد علاقه خود روند و با این کار شانس گذراندن ساعاتی خوش با یکدیگر را از دست می دهند.

تمام این نکات و عوامل شاید در یک نگاه موردی جزئی و سطحی به نظر برسد اما در واقع تک تک این موارد از جمله دلایل عدم وجود صمیمیت عاطفی زوجین خواهد شد.

تفاوت در باورها

باورها و اعتقادات هر شخصی با فرد دیگر متفاوت است اما جالب است بدانید این مورد بیشترین سهم را در عدم صمیمیت عاطفی زوجین را دارد. هرگاه تفاوت اعتقاد و باور بین زوجین وجود داشته باشد همواره یک نفر از زوجین مجبور به پا گذاشتن روی باورهای خود می باشد.

باور هرشخصی از زندگی بسیار متفاوت است و همین باورها است که موفقیت و ناکامی هر فرد را تعریف می کند. اگر تعریف موفقیت، اهداف و آرزو برای هر یک از زوجین متفاوت باشد به سختی می توانند در کنار هم زندگی کنند.

هر آرزو و هدفی یک راه و تلاش به خصوصی میطلبد، اگر قرار باشد مسیر پیمودن موفقیت برای هر فرد در یک رابطه عاطفی متفاوت باشد قطعا مشکل ساز خواهد شد.

بازهم به ناچار بازمیگردیم به وجه اشتراک زوجین، پیشتر در مورد عدم وجه اشتراکی که منجر به عدم وجود صمیمیت عاطفی بین زوجین می شود صحبت شد، همانطور که ملاحظه می نمایید این وجه اشتراک در هر مورد تاثیرات بسزایی دارد.

اگر زوجین در ابتدا به دنبال وجه اشتراک یکدیگر باشند به راحتی می توانند به آرزوها و اهداف خود در طول زندگی پی برده و از این طریق با مشخص شدن آرزو ها و اهدافشان بهترین مسیر را برای رسیدن به آن انتخاب می کنند و با کمک یکدیگر می توانند به اهداف خود دست یابند.

ترس

به اشتراک گذاشتن افکار و احساساتتان در مورد چیزهایی که نسبت به آن ترس دارید نیز ضروری است. در برخی موارد زوجین نمی توانند علنا ترس های خود به اشتراک بگذارند زیراکه نمی خواهد وجهه خود را از دست بدهند و همچنین در بسیاری از موارد یکی از زوجین این تصور را دارد که همسر او قادر نمی باشد تا احساسات او را درک کند. زوجین همواره تمایل دارند تا دو نوع از ترس های رایج در زندگی را پشت سر بگذارند. ابتدا از دست دادن شخصیت خود و دیگری اینکه شریک زندگی خود را از دست بدهند. به جای اینکه در منطقه خاکستری قرار بگیرید، مهم این است که به جلو برویم و این احساسات را با یکدیگر به اشتراک بگذاریم.

استرس

استرس می تواند باعث ایجاد فرسودگی و خستگی در افراد شود. تحت شرایط استرس زا، افراد تمایل بیشتری به داشتن یک فضای شخصی برای خود احساس می کنند، تا بتوانند از این حریم تنهایی برای پاک کردن ذهن خود از مشکلات استفاده کنند. این موضوع می تواند منجر به محدود شدن قلمرو شخصی شان شود، جایی که  در عوض ارتباط  برقرار کردن با همسر برای حل مشکلات، راه آسانتر را برای نگه داشتن مسائل و مشکلات نزد خودشان انتخاب می کنند.

اعتماد

اعتماد بسیار مهم است که بتواند دو نفر را با هم مرتبط کند. مهم است که به یکدیگر اعتماد کنید و جزئیات هر دقیقه را به اشتراک بگذارید. بسیاری از مردم در شرایط دشوار در معرض این دوگانگی قرار می گیرند که آیا باید آنچه که در ذهن و قلبشان می گذرد را به اشتراک بگذارند یا خیر. این تردید عمدتا به این دلیل است که فرد احساس می کند که همسر او نمی تواند مقصود او را درک کند و یا فاقد توانایی کافی برای انجام این کار است.

اختلاف نظر

مشاجره ها در صورتی که به حد افراط برسند، می تواند تاثیر منفی بر ازدواج بگذارند. هنگامی که اختلاف نظرها افزایش می یابد، هریک از طرفین  احساس می کند که شریکش قادر به درک و حمایت از دیدگاه او نیست. در نتیجه زوجین این تصور را دارند که با شریک خود ناسازگار بوده و صرفا به جهت ایجاد همین حس عدم توافق که در وجودشان رخنه می کند، دیگر هیچ مسئله ای را با او به اشتراک نمی گذارند.

عزت نفس پایین

به نظر می آید که عزت نفس پایین به طور مستقیم بر روی صمیمت عاطفی تاثیر منفی می گذارد. هیچ تفاوتی نمی کند، هر یک از طرفین چه مرد چه زن می تواند عزت نفس پایین داشته باشد. از عوارض عزت نفس پایین، شخصی شدن روابط  و مشکلات است که این موضوع خودش مانند مانعی در مقابل حل بسیاری از مسائل عمل می کند. اینکه بر سر مسائل کوچک فرد از سوی شریک زندگی اش تحقیر شود، عاملی در کاهش عزت نفس یا اعتماد به نفس پایین در او می شود. در گذر زمان این قضیه به یک دور باطل تبدیل شده و موجب می شود که دیگر همسر بسیاری از حقایق را در حل مسائل با او به اشتراک نگذارد.

نفرت

احساس نفرت می تواند ناشی از تلنبار شدن مشکلات حل نشده در گذشته باشد. نفرت بازتاب دهنده اثراتی از جمله کاهش محبت و فاصله احساسی بین شریک های زندگی می باشد. صرفا تنها نشانه وجود این موضوع مشاجرات علنی بین دو طرف نیست، و حتماً نباید هیچ مشکل ظاهری وجود داشته باشد تا شما متوجه این مسئله شوید. واقعیت این است که اگر همسر شما احساس ناخوشایندی را در زندگی مشترکتان دریافت کند به مشکلات بزرگتری ختم می شود.

دلایل عدم وجود صمیمیت عاطفی می تواند فاکتورهای گوناگونی را به خود اختصاص دهد. به جای نتیجه گیری سریع، پیش از هرچیز در رابطه با حل مسائل و مشکلات با شریک زندگیتان مشورت کنید. گوش دادن، برقراری ارتباط را تسریع کرده و به شریک زندگیتان یادآوری می کند که می تواند با شما راحت باشد. خوب است بدانید که تمام این عوامل را می توان ترمیم کرد تا رابطه را دوباره به حالت گذشته باز گرداند. بی وقفه تلاش کنید تا عمیق تر احساسات و افکار خود را بروز دهید و دائماً در طول زندگی مشترک یاد بگیرید که ارتباط قوی تری را با هم بسازید. هنگامی که زن و شوهری در ازدواج خود اختلافات احساسی دارند، بهترین راه کمک گرفتن از یک مشاور حرفه ای ازدواج در سریع ترین زمان ممکن است. عدم صمیمیت عاطفی می تواند احساساتی مانند تنهایی، خودکشی، خیانت، سرزنش و بسیاری موارد دیگر را تحریک کند. بنابراین کمک گرفتن از یک مشاور ازدواج می تواند به شما در حل این مسائل کمک بزرگی کند.

منبع: بلاگ باغ آینه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید