مزیت های پیوستن به دوره کتابخوانی

مزیت های پیوستن به دوره کتابخوانی

مزیت های پیوستن به دوره کتابخوانی گاهی اوقات واقعا تعجب آور می باشد. برای اینکه بدانید چطور از باشگاه های کتاب باید استفاده کرد؟ و از مزیت های پیوستن به دوره کتابخوانی به درستی آگاهی پیدا کنید، در ادامه متن با ما همراه باشید.

  1. دور هم آمدن

بعنوان یک عضو در یک دوره کتابخوانی فعال، این استعداد بیشتر در شما پرورش داده می شود که بخوانید و آن تفکری که به دنبال کتاب خواندن به دست آورده اید با دوستان جدید خود به اشتراک بگذارید.

  1. تحریک ذهن

یکی از مزیت های پیوستن به دوره کتابخوانی این است که می توانید دنیا و افراد پیرامون خود را بهتر ببینید و بشناسید. در دوره های کتابخوانی این فرصت به شما داده می شود تا موضوعات جدید مطرح شده در دل کتاب های نویسندگان بنام جهان را بخوانید . همچنین به شما این شانس به شما رو می کند تا کتاب هایی را بخوانید که به جهت نداشتن زمان کافی، آن ها را از دست داده اید.

  1. آشنا شدن با فراد جدید و کتاب های جدید

دوره های کتاب خوانی یک روش عالی و ایده آل برای دیدار با افراد جدید و یادگیری از یکدیگر می باشد. ادبیات همچون بازتابی از جهان اطراف ماست که احتمالا دوره کتاب خوانی که شما در آن شرکت می کنید، تنها بخش کوچک اما جذابی از آن به حساب می آید. هر بخشی از دنیای ادبیات به همراه آثار شگفت انگیزی که در آن وجود دارد، تنها مختص به فرهنگ و ادب خاص همان کشور می باشد.

  1. فاصله گرفتن از دغدغه های روزانه

کتاب ها نه تنها شما را از یکنواختی روال روزانه تان دور می کنند، بلکه مباحث مطرح شده در یک دوره کتابخوانی شما را به مکان های جدید با حال و هوای مختص خود منتقل می کند. یکی از مزیت های پیوستن به دوره کتابخوانی این است که مکانی امن و آشنا را در اختیار خواهید داشت که در آن به راحتی می توانید با افراد مختلف تبادل نظر کنید.

  1. آزادی برای روراست بودن

اگر کتابی را دوست ندارید و یا از طرف دیگر عاشق کتابی دیگر هستید، می توانید آزادانه دلایل خود را برای هریک از آن ها بیان کنید. دوره های کتابخوانی فرصتی است که به افراد این اجازه را می دهد که به راحتی افکار خود را در رابطه با یک کتاب بیان کنند؛ موقعیتی که در شرایط عادی و زندگی روزمره بسیاری از ما به راحتی امکان پذیر نمی باشد.

  1. دوستی

نوشته های کتاب و اغلب بحث های داغی که حول یک کتاب در دوره های کتابخوانی شکل می گیرد، شما را قادر می سازد تا به راحتی احساسات مختلف خود را بروز دهید. از غم گرفته تا شادی، خشم، غرور و هیجان. بیان احساسات می تواند راهی عالی برای ایجاد دوستی های جدید، با افراد جدید باشد. افرادی که می دانید نقاط مشترک زیادی با آنها دارید و می توانید در بسیاری از مسائل با بحث و گفتگو با یکدیگر لذت ببرید.

  1. ابراز عقاید شخصی خود

از مزیت های پیوستن به دوره کتابخوانی این است که در مورد چیزهای مختلف با دیدگاه های متفاوت صحبت می کنیم. انجام این کار همانند یک سرمایه گذاری مناسب خواهد بود که هر شخص می تواند برای قوام و تحکیم شخصیت خود انجام دهد. علاوه براین، تمرینی خواهد بود برای آزمودن توانایی های شخصیتی مان، علی الخصوص زمانیکه به این قابلیت دست پیدا می کنیم که آنچه را که بر روی ذهن و قلب مان سنگینی می کند، رها کنیم.

مزیت های پیوستن به دوره کتابخوانی

  1. ارتباطاتی برای همیشه

دورهای کتابخوانی جایی است که گروهی از افراد در یک مکان گردهم می آیند و با یکدیگر بر روی مسائل مختلف بحث می کنند و این کار به صورت منظم تکرار می شود؛ اینجا جاییست که قوه تفکر افراد تحریک شده و ذهنشان آزاد می شود؛ و بنابراین جای تعجب نخواهد بود که ببینید با چه سرعتی روابط بین افراد شکل می گیرد. روابطی بعضا بسیار نزدیک و صمیمانه که می تواند مادام العمر باشد.

  1. مکانی برای خوش آمد گویی به غریبه ها

وقتی آوازه ی برگزاری دوره های کتابخوانی، علی الخصوص دوراه های موفق و خوشنام، در همه جا می پیچد، اعضا تمایل پیدا می کنند تا دیگران را دعوت کنند. همین کار یه عنوان راهی  برای ملاقات و تعامل با غریبه ها به حساب می آید. وقتی در جمعی از غریبه ها با افکار و عقاید مختلف مواجه می شوید، لذت خواهید برد از اینکه در می یابید چگونه بشریت با این همه از تفاوت ها با یکدیگر متحد می شوند.

  1. صرف زمان با دیگران

شاید بهترین نکته در مورد دوره های کتابخوانی این است که یک تجربه اجتماعی بسیار موفق و مفید به شمار می روند. طبیعی است که هرچقدر جمعیت اعضای حاضر در این دوره ها بزرگتر شود، بیشتر برای حفظ آن تلاش خواهیم کرد. دوره های کتابخوانی ما را تشویق می کند تا وارد فعالیت های اجتماعی شویم و با مردم و اجتماعات پیرامون خود همکاری کنیم که این می تواند نکته بسیار مفید و کارامدی در زندگی شخصی مان باشد.

مزیت های پیوستن به دوره کتابخوانی می تواند موارد بیشماری  را دربر گیرنده باشد و هر فرد به شخصه نیاز دارد تا برای طراوت بخشیدن به زندگی خود از آن ها بهره مند شود. شاید شرکت در دوره کتابخوانی را نتوان مختص افراد خاص از سنین مشخصی دانست؛ بلکه اهمیت این دوره ها بهره بردن از آن توسط همه افراد با فرهنگ های مختلف و از سنین گوناگون باشد.

منبع: بلاگ سایت باغ آینه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید