دوره کتابخوانی چگونه است؟

دوره کتابخوانی چگونه است؟

آیا کتاب را به عنوان یکی از علایق شخصی و مهم خود به حساب می آورید؟ آیا اغلب به دنبال افرادی برای بحث و گفت و گو در مورد کتاب ها هستید؟ آیا تا کنون چیزی در مورد دوره کتابخوانی شنیده اید؟ آیا می دانید دوره کتابخوانی چگونه است و در این دوره ها چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ دوره کـتابخوانی چیست؟ دوره کتابـخوانی در پر رنگ کردن این عادت بین جامعه چه نقشی می تواند ایفا کند؟ و سوالاتی از این دست شاید پیش از این به ذهنتان رسیده باشد. در این مقاله سعی کرده ایم به شکل هرچند مختصر و مفید جواب هایی قانع کننده ارائه کنیم.

بسیاری از ما دوست داریم کتاب بخوانیم و وقتمان را با فرو رفتن در دنیای کتابها پر کنیم، اما گاهی اوقات پیدا کردن کسی که بتوانیم با او درباره کتابی که خوانده ایم صحبت کنیم، حتی از پیدا کردن خود کتاب هم سخت تر به نظر می رسد. مخصوصا  زمانیکه ژانرهای متفاوتی را می خوانیم و می خواهیم درک بهتری در مورد آن پیدا کنیم و یا توانایی خود را در تحلیل و تفسیر آن گسترش دهیم.

اگر شما هم تجربه ای از این دست داشته اید و برایتان دشوار بوده است که افرادی را برای صحبت کردن در مورد آنچه که خوانده اید پیدا کنید، ممکن است بخواهید در مورد نام نویسی در یک دوره کتـابخوانی بیشتر فکر کنید. همچنین با شرکت در دوره کتابخوانی فرصتی عالی برای ملاقات با افراد مختلف از اقشار متنوع جامعه و داشتن دوستانی جدید را نیز خواهید داشت.

دوره کتابخوانی چیست؟ دوره کتابخوانی چگونه است؟

یک دوره کتاب خوانی متشکل از گروهی  از افراد است که معمولا در مورد کتابها و موضوعات مختلف پیرامون آن با یکدیگر گفت و گو و تبادل نظر می کنند. معمولا در دوره های کتابخوانی، کتابهای مشخصی برای خواندن انتخاب می شود  و در بین افراد شرکت کننده در رابطه با آن ها بحث و گفت و گو صورت می گیرد. دوره های رسمی کتابخوانی معمولا به شکل مرتب و در یک محل مشخص برگزار می شود. علاوه براین، این دوره ها می توانند بر روی موضوعات مختلف متمرکز باشند، که یکی از رایج ترین این موضوعات نقدهای ادبی است. البته برخی دوره های کتابخوانی ممکن است تمرکز موضوعاتشان را بر روی یک نوع مشخصی از ژانر قرار داده باشند. برای مثال امکان دارد در یک دوره کتـابخوانی، کل کتابهایی که مورد مطالعه قرار گرفته و در موردشان بحث می شود، کتاب های مباحث روانشناسی باشد. اما در برخی دیگر از دوره های کتاب خوانی، هر ترم در برگیرنده ی یک موضوع خاص می باشد. این گونه است که شاید یک دوره یک ساله کتابخوانی گاهی با بیش از ده ترم، و ده موضوع مختلف دایر شود. موارد دیگری نیز وجود دارد که دوره کتـابخوانی کلا به خواندن آثار یک نویسنده اختصاص داده می شود.

دوره کتابخوانی چگونه است؟

دوره کتابخوانی چگونه است و چگونه می توان به آن ملحق شد؟

شما می توانید در کنار دوستان خود که آن ها نیز علاقه مند به کتاب خواندن هستند، در دوره های کتابخوانی شرکت کنید. اما در غیر این صورت، اگر همچین دوستان وآشنایانی دور و بر خود ندارید، بهترین راه مراجعه به موسسات فرهنگی در سطح شهر و نام نویسی در دوره کتابخوانی است که در انجا برگزار می شود. در کنار موسسات فرهنگی، کتابخانه های شهر نیز دوره کتابخوانی برگزار می کنند، که می توانید از طریق مراجعه به این مکان ها، نحوه برگزاری دوره کتابخـوانی را پی گیری کنید. باغ آینه موسسه فرهنگی و هنری، دوره کتابخوانی در کرج را برای علاقه مندان برگزار نموده است. همشهریان عزیزی که علاقه مند به کتاب و کتابخوانی هستند می توانند در دوره های دایر شده در باغ آینه شرکت نمایند.

دوره کتابخوانی چگونه است و چگونه در آن کتاب های مختلف برای خواندن انتخاب می شود؟

تصمیم گیری در مورد چگونگی مطالعه کتاب در دوره کتابخوانی ممکن است سخت و گاهی چالش برانگیز باشد؛ به خصوص اگر در یک دوره، تم بخصوصی برای مطالعه انتخاب نشود. بنابراین در بسیاری از دوره ها که به یک موضوع خاص پرداخته نمی شود، سعی بر این است ترم های مختلفی را با مباحث گوناگون و با معرفی انواع کتاب ها دایر نمایند. در این بین موسسه فرهنگی هنری باغ آینه در کرج دوره کـتابخوانی خود را بر این منوال برپا نموده و دوره کتابخـوانی آن از ترم های مختلف با عناوین متنوع و کتاب های گوناگون تشکیل شده است. همچنین می توانید در مورد اهمیت کتابخوانی مطالب بیشتری بخوانید.

منبع: بلاگ سایت باغ آینه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید