مباحث آموزش فوتوشاپ

مباحث آموزش فتوشاپ

در این قسمت از مباحث آموزش فتوشاپ به معرفی بهترین آموزش ها و راهکارهایی پرداخته ایم. در این مطلب خواهیم دید با کمک نرم افزار فتوشاپ و کمی تلاش به نتایج جالبی دست پیدا خواهید کرد. بدون شک، فتوشاپ یک ابزار فوق العاده قدرتمند برای بازاریابی به حساب می آید. فتوشاپ نرم افزاری است که دارای هزاران ویژگی، ابزار، تنظیمات و میانبرها بوده و طی چند دهه گذشته به طور چشمگیری تغییر شکل داده و در نهایت ماژولی هایی قدرتمند برای طراحی گرافیکی و ویرایش عکس را شکل داده است. در بین مباحث آموزش فتوشاپ همواره ترفندهای بسیاری وجود دارد که همه افراد از مبتدی تا پیشرفته باید بتوانند از آنها در انجام کارهای خود استفاده نمایند.

از مباحث آموزش فتوشاپ که سرعت شما را در انجام کارها افزایش می دهد

هنگامی که برای اولین بار فتوشاپ را باز می کنید، گزینه های بسیاری برای انتخاب می بینید که ممکن است شما را گیج کنند، اما تک تک آن ها با یک هدفی ایجاد شده اند، که با آموزش و یادگیری فوتوشاپ در مدت زمان کوتاهی می توانید از آن ها استفاده کنید. فوتوشاپ تنها برای حرفه ای ها نمی باشد و همه به راحتی می توانند استفاده از آن را بیاموزند. یک نرم افزار شگفت انگیز برای طراحی که به سرعت در حال بروزرسانی بوده و یکی از بزرگترین و گسترده ترین نرم افزار های طراحی در حال حاضر شناخته می شود. با کمی تمرین به راحتی می توانید برای ایجاد طرح های گرافیکی زیبا و جذاب آموزش ببینید. تمام مباحث آموزش فوشاپ با تسلط بر مقدمه ای از فتوشاپ امکان پذیر می باشد.

برای مباحث آموزش فوتوشاپ به ۱۲ مورد از ابزارهای ساده آن می توان اشاره کرد. اینکه چگونه آن ها را پیدا کنید، چه کارهایی می توانند انجام دهند، چگونه باید از آن ها استفاده کرده و درنهایت چند نکته و ترفند برای استفاده بیشتر از آن ها را متوجه خواهید شد.

 1. ابزار لایه (The Layer Tool)

نقش ابزار لایه: یک لایه را می توان برای تصویر، متن، سایه های قلم مو، رنگ پس زمینه، الگوها و فیلتر ها استفاده کرد. با ایجاد لایه ها می توان به صورت جداگانه بدون تاثیر بر روی پروژه  آن را به طور کلی اصلاح کرد، که این موضوع می تواند زمان زیادی را برای ویرایش عناصر گرافیکی صرفه جویی کند. از مباحث آموزش فوتوشاپ، لایه ها یکی از مهم ترین عناصر بوده که استفاده از آن می تواند کار طراحی را بسیار ساده تر نماید. شاید در ابتدا استفاده از لایه ها دشوار به نظر برسد، اما با آموزش فوتوشاپ و تمرین می توانید به سرعت مهارت کافی را به دست آورید.

مکانی از نرم افزار که در آن واقع شده است: به شکل پیش فرض این ماژول در گوشه سمت راست پایین صفحه قرار دارد. می توانید با کلیک “Layer” در نوار منو بالا به آن دسترسی پیدا کنید.

 1. The Color & Swatches Tool

این ابزار به شما اجازه می دهد تا محتوای خود رنگ ها از آن استفاده کنید، آن را تغییر داده، کپی و یا ذخیره نمایید.  در حالیکه این ابزار ممکن است به عنوان یک عنصر به خوبی کارکرد خود را توضیح ندهد، اما در اصل ویژگی های قدرتمندی دارد که تغییرات لازم در رنگ ها در محتوای بصری را به خوبی حفظ می کند.

مکانی از نرم افزار که در آن واقع شده است: به طور پیش فرض این ماژول خاص در گوشه سمت راست بالای صفحه فتوشاپ جای داده شده است. مکان دیگر برای پیدا کردن این ابزار رنگ، در پایین نوار ابزار در سمت چپ بوده که به صورت دو مربع که با یکدیگر همپوشانی دارند نمایش داده می شوند.

 1. ابزار متن و فونت های سفارشی ((Custom Fonts & The Text Tool

این ابزار به شما اجازه می دهد فونت های سفارشی را به پایگاه داده های خود اضافه کنید و به تنظیمات پیشرفته ای که برای تغییر فونت لازم است دسترسی داشته باشید. جایگاه آن هم تقریبا نزدیک به قسمت انتهایی نوار ابزار می باشد. هنگامی که روی آیکون Text tool کلیک می کنید، تمام گزینه های تنظیمات و فونت در بالای صفحه نمایش شما ظاهر می شوند. این تنظیمات به شما اجازه می دهد فونت، اندازه فونت و فاصله بین کاراکترها، ارتفاع، عرض، رنگ و سبک فونت را تغییر دهید. حتما لایه متن مورد نظر خود را انتخاب کنید تا بتوانید آن را ویرایش کنید.

 1. ابزار قلم مو و قلم موهای سفارشی (Custom Brushes & The Brush Tool)

با تنظیمات قلم مو، می توانید اندازه، شکل و شفافیت ضربه های قلم موی خود را تغییر دهید تا به تعدادی از جلوه های بصری مختلف دست پیدا کنید. برس یک راه عالی برای اضافه کردن برخی از نقاط تمرکز بصری به محتوای شما است. از مباحث آموزش فوتوشاپ، استفاده از ابزار قلم مو بوده که به شما این امکان را می دهد تا بخش هایی از کار گرافیکی خود را پاک کرده و یا برای ایجاد برخی جلوه های بصری از آن استفاده کنید. جایگاه آن هم مانند بسیاری از المان های دیگر در نوار ابزار سمت چپ می باشد.

 1. ابزار انتخاب (The Select Tool)

هنگامی که به درستی از این ابزار استفاده می کنید، به شما کمک می کند تا بتوانید برخی عناصر فردی و یا کل گرافیک را انتخاب کنید و تعیین نمایید تا چه چیزی کپی شده، برش داده شود و یا به طرح شما بچسبد. این المان را هم در نوار ابزار ست چپ فتوشاپ می توانید بیابید. The Select Tool یکی از ساده ترین ابزار فتوشاپ می باشد. اولین چیزی که در رابطه با استفاده از این ابزار باید بدانید این است که این ابزار تنها زمانی کار می کند که لایه ی مورد نظر برجسته شده باشد. بنابراین، اگر میخواهید قطعه ای از لایه ۴ را قطع یا کپی کنید، لایه ۴ باید در نوار ابزار Layers برجسته شود.  مناطق برجسته با یک خط نقطه چین چشمک زن نشان داده می شوند.

 1. ابزار حرکت (The Move Tool)

ابزاری نسبتا ساده بوده که با کمک آن می توانید عناصر گرافیکی خود را به راحتی به حرکت در آورید. ابزار Move بر روی لایه های فردی و در کل تصویر گرافیکی کار می کند. برای انجام این کار، شما تمام لایه های خود را برجسته می کنید. هنگامی که در حال تلاش برای تغییر تصاویر، متن و سایر عناصر طراحی هستید، استفاده از این ابزار بسیار مفید خواهد بود. در بالاترین قسمت نوار ابزار سمت چپ، می توانید این ابزار را بیابید. روی نماد حرکت از نوار منو سمت چپ کلیک کنید و به سادگی شی یا اشیائی که می خواهید حرکت دهید را به سمت دلخواه بکشید. برای حرکت تمام اشیا در یک لایه، به سادگی کافی است تا لایه را انتخاب کرده با استفاده از ابزار Move آن را جابجا کنید. می توانید برای گزینه های بیشتر بر روی شی مورد نظر در طرح گرافیکی کلیک راست کنید.

 1. ابزار زوم (The Zoom Tool)

ابزار Zoom به شما اجازه می دهد تا از نزدیک  مناطق خاصی از تصویر را بزرگنمایی کنید، در واقع برای داشتن دید گسترده تر از آنچه که مشغول انجامش هستید می توانید از این ابزار استفاده کنید. برای پیدا کردن مکان آن باید از قسمت منو، گزینه View را باز نموده و دو گزینه Zoom In و یا Zoom Out را انتخاب کنید.

 1. پاک کن (The Eraser)

اساس کار پاک کن مشابه با ابزار قلم مو می باشد. شما می توانید اندازه و سختی نوک پاک کن را تغییر دهید تا اثرات مختلفی مانند ترکیب و محو شدن داشته باشد. پاک کن با استفاده از تفاوت های رنگی موجود در طرح گرافیکی به شما کمک می کند تا منطق ناخواسته در پس زمینه تصاویرتان را پاک کنید. پاک کن یک ابزار مفید در فوتوشاپ است که استفاده از آن در بسیاری از موارد ضروری است. درست است که از لحاظ فنی فقط یک پاک کن ساده به حساب می آید، اما هرگز از پاک کنی مانند این پیش از این هرگز استفاده نکرده اید. می توانید در نوار ابزار سمت چپ آن را بیابید.

 1. ابزار برش (The Crop Tool)

ابزار Crop به شما امکان می دهد تصویر را برش دهید. این کار مانند هر ابزار برشکاری که تا به حال دیده اید کار می کند: به سادگی منطقه خود را انتخاب کنید و آن را بردارید. این المان در فتوشاپ یک ابزار کاربردی است اما کاربرد اساسی آن هنگامی می باشد که گرافیک خود را کامل کرده اید و نیاز به پاک کردن برخی از فضای آزاد در اطراف لبه ها دارید. در نوار ابزار سمت چپ پنجمین آیکونی می باشد که به چشم می خورد.

مباحث آموزش فتوشاپ

 1. ابزار پر کردن (The Fill Tool)

از ابزار و مباحث آموزش فتوشاپ، استفاده از ابزار پر کردن از اهمیت بالایی برخوردار است. با کمک این ابزار می توانید هر منطقه ای را که می خواهید با رنگ مورد نظرتان پر نمایید. این ابزار برای رنگ آمیزی قسمت های بزرگ مناسب می باشد. همچنین این ابزار می تواند برای اضافه کردن الگوها به تصاویر استفاده شود. گزینه Gradient در ابزار Fill به شما امکان می دهد یک اثر پس زمینه زیبا و ملایم را انتخاب و برای تصویر خود ایجاد کنید. برای دسترسی به این ابزار باید از نوار منو بالا استفاده کنید. گزینه Layer را باز کرده به دنبال آن گزینه New Fill Layer را باز کنید که سپس سه پیشنهاد برای انتخاب خواهید  داشت:  “Solid Color,” “Gradient,”و “Pattern”.

 1. ابزار قطره چکان The Eyedropper))

یک ابزار ساده و کوچک است که درست در زیر ابزار برش قرار گرفته و در نوار سمت چپ می باشد. با کمک آن می توانید هر رنگی را از عکس ها و تصاویر خارج و در نقاط مختلف از آن استفاده کنید.

 1. گزینه های ترکیب (Blending Options)

گزینه های ترکیب شامل تعداد زیادی از ویژگی ها، برای بهبود گرافیک است. به عنوان مثال، شما می توانید اثر ” Outer Glow” را استفاده کنید تا حروف به گونه ای ظاهر شوند که انگار درخشان هستند. یا می توانید از اثر “Drop Shadow” برای اضافه کردن یک سایه به نوشته های خود استفاده کنید. کمی وقت بگذارید تا با تمام اثرات لایه بازی کنید و بدانید که کدامیک از گرافیک های فانتزی شما را بیشتر جذب می کند. از نوار بالا، بر روی گزینه Layer رفته، Layer Style را انتخاب نموده و نهایتاً به Blending Options دسترسی پیدا می کنید. شما همچنین می توانید به سادگی بر روی هر لایه دوبار کلیک کنید تا گزینه های مربوط به آن لایه خاص را انتخاب کنید.

باغ آینه کلاس های آموزش فتوشاپ در کرج را برگزار می نماید که می توانید برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

منبع: بلاگ سایت باغ آینه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید