logo
کافه پرسش | جلسهٔ دوم

در دومین جلسه از کافه پرسش باغ‌آینه برآنیم تا یکی از پرچالش‌ترین پرسش‌هایی که در باغ‌آینه مطرح می‌شده است؛ به گفتگو بگذاریم. بدون شک، دیدن پاسخ‌های متفاوت، اندیشیدن را عمیق‌تر می‌کند.

برخی پرسش‌ها نه یکبار و دوبار بلکه سال‌ها در ذهن ما تکرار می‌شوند و بدون آنکه جوابشان را بدانیم، از دنیا می‌رویم. می‌میریم و جوابشان را نمی‌دانیم. امّا آنچنان اساسی و مهم هستند که اگر جوابشان را می‌دانستیم، شاید زندگیمان بسیار متفاوت با آنچه که هست؛ می‌شد.

این‌بار می‌خواهیم به یکی از این پرسش‌ها بپردازیم؛ این پرسش آنچنان اساسی است که بارها و بارها در باغ‌آینه تکرار شده و جلسات زیادی از کلاس‌های کتابخوانی و بحث‌آزاد به آن‌ها اختصاص داده شده است و هربار کشف تازه‌ای از شنیدن پاسخ‌ها، رخ داده است. حتّی دورهٔ مجزایی را در باغ‌آینه تحت عنوان «کارگاه کتابخوانی دو واحد معنای زندگی» به آن اختصاص داده‌ایم.

امّا با همهٔ این‌ها، همگی می‌دانیم که حتّی با یافتن پاسخِ آن نیز، این پرسش از ذهنِ ما بیرون نخواهد رفت چراکه اهمّیّت آن گاهی انسان را می‌ترساند.

اگر با داستان کافه پرسش آشنا نیستید؛ می‌توانید جلسهٔ آشنایی و معارفه با کافه‌ پرسش را نگاهی بیندازید.

اگر می‌خواهید اولین پرسش را ببینید، به «کافه پرسش | جلسهٔ اول» نگاه کنید.

◼️

چرا به زندگی ادامه می‌دهید؟

آیا خواندن این محتوا برای شما مفید بود؟

2 دیدگاه برای کافه پرسش | جلسهٔ دوم
 1. ماندانا من 57 روز است که همراه باغ هستم.
  تعداد دیدگاه‌های من: 2
  دیدگاه‌های من
  لینک این دیدگاه من

  من به زندگی ادامه می دهم چون از اینکه به آرزوهای جدیدم می‌رسم لذت می برم و اینکه می توانم تلاش کنم تا آنچه در سر دارم بسازم برای شخص من هیجان انگیز است

 2. سارا یعقوبی (همراه باغ) من 69 روز است که همراه باغ هستم.
  تعداد دیدگاه‌های من: 2
  دیدگاه‌های من
  لینک این دیدگاه من

  به خاطر مادرم.

  مادر من فقط من رو داره هم به لحاظ مالی و هم به لحاظ مراقبت جسمی.

  بعضی روزها که خسته از مشکلاتم که واقعا هم زیادن ، تنها چیزی که باعث میشه از جام پا شم وادامه بدم و برای زنده موندن تلاش کنم ، مامان خیلی دوست داشتنیم هستش.