کارگاه مادر و کودک در باغ آینه

کارگاه مادر و کودک یکی از نوین ترین کلاس های آموزشی مختص کودکان زیر دو سال می باشد. امروزه کارگاه مادر و کودک باتوجه به تاثیراتی که بر کودکان دارد رونق بسیاری یافته است. اما در کارگاه مادر و کودک در باغ آینه به عنوان برترین موسسه فرهنگی آموزشی در کرج برگزار می شود چه می گذرد؟

در ادامه با ما همراه باشید تا هر آنچه برای شناخت کارگاه مادر و کودک نیاز دارید را کسب نمایید. قطعا برای شما هم جالب است بدانید کارگاه های مادر و کودک چگونه روی کار آمد و درواقع ریشه روی کار آمدن آن چه بود؟

کودکان مهم ترین عناصر هر جامعه هستند که مستلزم توجه بسیاری می باشند. کودکان نسل های قبل قطعا دارای ضعف های اخلاقی، رفتاری، تربیتی، فرهنگی و… بودند اما نمیتوان در مقابل این ضعف ها بی تفاوت بود. به همین جهت است که جامعه شناسان و روانشناسان مختلف به صورت مداوم در حال بررسی رفتارهای کودکان نسل های قبل هستند.

شناسایی و بررسی این ضعف های رفتاری موجب روی کارامدن متد های آموزشی مختلفی می شود که اجرای آن منجر به جلوگیری از فاجعه های جامعه آینده خواهد شد.

پس از مدت ها مطالعه و تحقیق در مورد ضعف های اخلاقی، رفتاری و فرهنگی کودکان نسل های قبل، کارگاه مادر و کودک روی کار آمد و به نوعی روند اصلاح تربیتی برای کودکان نسل جدید و آگاهی والدین محسوب می شود.

کودکان مهم ترین و ارزشمند ترین سرمایه های هر جامعه ای محسوب می شوند. از نظر جامعه شناسان اگر قرار است در هر جامعه تغییراتی رخ دهد در ابتدا این تغییرات باید در گروه سنی کودکان انجام شود زیرا نسل آینده جامعه در گروی رشد صحیح آنها می باشد.

باتوجه به آنکه کودکان در سنین ابتدایی خود تنها با خانواده خود بالاخص مادر و پدر در ارتباط هستند قاعدتا وابستگی شدیدی به خانواده دارند و به سختی می توانند ساعاتی را دور از آنها سپری کنند.

اما هر فردی موظف است ارتباط صحیح با جامعه را بیاموزد و تنها عامل موفقیت افراد در زندگی امروزی یادگیری ارتباط صحیح انسان ها با یکدیگر می باشد. این موضوع سالیان سال است که به اثبات رسیده و به طور کلی اغلب افراد بر این موضوع واقف هستند که ما انسان ها برای زندگی جمعی آفریده شده ایم پس باید برای زندگی جمعی بر اصول و قواعد به خصوصی واقف شویم.

اما در سال های قبل از روی کار آمدن کارگاه مادر و کودک اغلب شاهد وابستگی شدید کودکان به والدین به خصوص مادران بودیم و البته این وابستگی اگر در سنین مناسب تحت کنترل قرار نگیرد در آینده فرد را با مشکلات جدی رو به رو می کند.

چه بسیار از کودکانی که به جهت این ضعف نمیتوانستند در جامعه حضور یابند و حتی از ورود به مدرسه و گذراندن ساعاتی با هم سن و سالان خود به شدت هراسان بودند. این همان ضعفی است که از آن صحبت شد.

کودک تنها می تواند 7 سال از زندگی خود را در کنار خانواده سپری کند اما به ناچار پس از گذشت 7 سال جبور به ورود به جامعه بزرگتر همچون مدرسه خواهد بود.

اگر فرزند شما با اصول و تکنیک های ارتباط جمعی آشنایی نداشته باشد با مشکلات عدیده ای مواجه خواهد شد. کارگاه مادر و کودک مستقیما بر این موضوع تمرکز دارد.

این کارگاه توسط محققین و روانشناسان به نام روی کار آمده است و اصول تربیتی نادرست کودکان را اصلاح می کند.

اما در این کارگاه مادر و کودک چه می گذرد؟ در ادامه بر این موضوع به صورت دقیق می پردازیم اما در این قسمت نیز اشاره کوچکی خواهیم داشت تا اهمیت این کارگاه برایتان روشن شود. اولین و مهم ترین فرآیند کارگاه مادر و کودک برای مادران و کودکان مبارزه با حس وابستگی شدید است. کودک در این کلاس ها در کنار مادر بدون تجربه تشویش و نگرانی تجربه حضور در جامعه بزرگ تر از خانواده را پیدا می کند و با تمامی اصول برقراری ارتباط با هم سن و سالان خود آشنا خواهد شد.

البته نباید از این موضوع غافل شویم باتوجه به موارد قبل که کمی پیش به آن اشاره شد امروزه باتوجه به اهمیتی که کودکان در رشد و پرورش جامعه دارند آموزش های مختلفی در راستای بهبود وضعیت اجتماعی آنها روی کار آمده است. عموما مهم ترین اهداف تمامی کلاس های کودک اعم از کارگاه موسیقی مادر و کودک، کارگاه یوگا مادر و کودک بر این موضوع تکیه دارد و اصلی ترین هدف آن آموزش نحوه برقراری ارتباط صحیح با جامعه بزرگ تر است.

دستاوردهای کارگاه های مادر و کودک

دستاوردهای کارگاه مادر و کودک در باغ آینه

باغ آینه به عنوان یک موسسه فرهنگی و آموزشی که در حوزه کودکان فعالیتی وسیع داشته است با گرد هم آیی برترین مربیان کودک که گروهی از روانشناسان برتر استان البرز و تهران هستند اقدام به تشکیل دوره مادر و کودک نمود.

شایان ذکر است تمامی کلاس های کودک نه تنها تحت نظارت برترین روانشناسان بلکه با اجرای کامل متد آموزشی مختص کودکان برگزار می گردد.

در میان انبوهی از کلاس های مختص کودک که امروزه روی کار آمده است کارگاه مادر و کودک دستاوردهای بسیار بیشتری بر رشد کودک دلبند شما خواهد داشت. اگر بخواهیم به تاثیرات کارگاه مادر و کودک بر کودکان اشاره نماییم می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم.

کمک به رشد مهارت های حسی و حرکتی کودک

کودکان نوپا در سنین ابتدایی هنوز به مهارت های خود واقف نبوده و چه بسا در بسیاری از مهارت های ابتدایی ضعف داشته باشند. اما شاید بر این تصور باشید که این مهارت های ذاتی بالاخره یک زمانی به تکامل خواهد رسید و اصلا احتیاجی نیست فرزند خود را بابت تقویت این مهارت ها برای حضور در این کارگاه آموزشی  تشویق نمایید.

لازم به ذکر است کودک شما هر چقدر زودتر با توانایی های خود آشنا شود زندگی برایش ساده تر خواهد شد و گذشته از این مورد فرزند شما در سنین ابتدایی هنوز هیچ اطلاعی از توانایی های خود ندارد و همانطور که اطلاع دارید توانایی های فردی رابطه مستقیم با اعتماد به نفس فرد دارد.

فقط کافی است نگاهی سطحی به اطرافیان خود داشته باشید. به خوبی می توانید ضعف اعتماد به نفس را در بیش از نیمی از آنها مشاهده نمایید. اگر این افراد نیز از دوران کودکی خود با توانایی های فردی حتی کوچک و جزئی آشنایی پیدا می کردند حال در سنین بالاتر اعتماد به نفس کافی برای کسب مهارت های بیشتر و ارتقاء سطح زندگی خود تلاش های بیشتری کرده و به مرور زمان در راستای موفقیت خود گام بر می داشتند.

این کلاس آموزشی مستقیما بر رشد و بهبود مهارت های حسی و حرکتی کودکان تمرکز دارد و برای تحقق این هدف از بازی های و روشهای روانشناسی متناسب با کودکان بهره می گیرد.

فعالیت هایی که در کارگاه مادر و کودک انجام می شود منحصرا به تقویت حواس پنجگانه کودکان و تقویت عضلات آنها تمرکز دارد. درواقع با انجام بازی ها و فعالیت های مختلف عضلات و حواس پنج گانه کودک پرورش پیدا می کند.

البته کارگاه مادر و کودک تنها باعث تلنگری به کودک جهت آشنایی با مهارت های حرکتی خواهد شد و در مقایسه با کلاس های ورزشی دیگر نظیر یوگا کودکان تمرکز کمتری بر تقویت مهارت حرکتی کودک دارد.

کمک به کودک که خود را بهتر بشناسد

خودشناسی،چیزی که انسان ها در سنین بالاتر به دنبال آن هستند. امروزه با کلاس های خودشناسی بسیاری مواجه می شویم و افراد بسیاری جویای آن هستند که با خود آشنایی پیدا کنند.

عدم آگاهی افراد از ماهیت وجودیشان و تمامی عواطف باعث شده است در سنین بالاتر با مشکلات بسیاری مواجه شوند. این درک نیز از جمله مواردی است که از دوران کودکی باید به افراد آموزش داده شود تا در آینده برای آنها مشکل آفرین نشود.

همانطور که در ابتدای موضوع به آن اشاره شد کارگاه مادر و کودک حاصل سالیان متوالی تحقیق و مطالعه به وجود آمده است پس تمامی ضعف های تربیتی نسل های گذشته به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته است و این کارگاه مادر و کودک مستقیما برای تقویت این ضعف ها تمرکز دارد.

اگر عدم خودشناسی افراد از مشکلات ریشه ای هر فرد است که در سنین بالا مشکل ساز می شود به راحتی می توان با آموزش های لازم در راستای تقویت این شناخت برای کودکان این مشکل را برطرف نمود.

برای خودشناسی لازم است در ابتدا کوکان با عواطف و احساسات خود آشنایی پیدا کنند، حتی بسیاری از انسان های بالغ هنوز به درستی قادر به تشخیص علایق و احساسات خود نیستند. عدم شناخت از علایق موجب سردرگمی در آینده و عدم شناخت احساسات نیز باعث به وجود آمدن مشکلات جدی در ارتباط فرد با دیگران شود. کارگاه مادر و کودک بر این مورد بسیار پافشاری دارد و اغلب مربیان کودکان را برای بیان احساساتشان تشویق می کنند. کودکان پس از گذراندن کارگاه مادر و کودک میتوانند به راحتی احساسات خود را بروز دهند اگر از موضوعی ناراحت هستند به راحتی آن را به زبان آورده و از این طریق از لحاظ روحی و روانی سطح بالاتری خواهند داشت و به آرامش بیشتری دست میابند.

به طور کلی می توان گفت از مهم ترین تاثیرات کارگاه مادر و کودک درک کردن عواطف و احساسات مختلف، شناخت اعضای مختلف بدن و در نهایت شناخت و علایق و خواسته های خود می باشد.

کمک به رشد مهارت های اجتماعی کودک

از مهم ترین دستاوردهای این کلاس های آموزشی برای کودکان رشد و ارتقاء سطح اجتماعی است. اما این ارتقاء سطح اجتماعی به چه معنا است؟

این نکته را فراموش نکنید که زندگی سراسر تجربه است و هیچ شخصی بدون کسب تجربه نمیتواند به موفقیت دست یابد اما گاهی اوقات تنها تجربه کارآمد نبوده و بهبود وضعیت زندگی مستلزم رعایت اصول اولیه ای می باشد که از جمله نکات اکتسابی است.

ورود به جامعه و داشتن روابط اجتماعی صحیح نیز از جمله این موارد می باشد. اگر فردی قرار است وارد جامعه شود باید علاوه بر کسب تجربه به یکسری اصول و قواعد ابتدایی آگاهی داشته باشد.

این کلاس های آموزشی مستقیما بر کسب مهارت های اجتماعی کودک تمرکز دارد و تمامی اصول و قواعد لازم برای حضور در اجتماع را به کودک می آموزد.

بسیاری از کودکان هنگام ورود به جامعه ای بزرگ تر از خانواده قادر به برقرار ی ارتباط با دوستان خود نیستند این کارگاه صحیح ترین حالت رابطه کودک با سایر افراد را می آموزد و از این طریق فردی سالم با روحیات و مهارت های اجتماعی ایده آل وارد جامعه خواهد شد. علاوه بر آن که این فرد از مشکلات اجتماعی در امان خواهد بود بلکه به رشد و پرورش جامعه با نهادینه کردن خصوصیات مثبت اجتماعی کمک شایانی خواهد کرد.

قطعا شما هم به عنوان یک شهروند در طول روز شاهد پرخاشگری های بسیاری خواهید بود. از نظر شما این پرخاشگری ها ناشی از چه چیزی است؟ اگر این فرد پرخاشگر از ارتباط صحیح خود با سایر شهروندان آگاهی کامل داشت باعث به وجود آمدن مشکلاتی این چنین می شد؟ یا حتی مورد سطحی تر را در نظر بگیرید. برخی از کودکان بسیار منزوی و گوشه گیر هستند و در اجتماع های بزرگ تر قادر به برقراری ارتباط صحیح با هم سن و سالان خود نیستند.

این افراد زمانی که وارد مدرسه، شهربازی، پارک و هر محیط اجتماعی بزرگ تر از خانواده می شود تنها بوده و قادر به برقراری ارتباط با دیگران نخواهند بود و طبیعتا نه تنها از مهارت اجتماعی ضعیف تری برخوردارند خود نیز از تنهایی آسیب خواهند دید.

درواقع کارگاه مادر و کودک با بازی و سرگرمی های مختلف، کودک با محیط و چگونگی ارتباط برقرار کردن با آن آشنا می شود.

رشد مهارت های شخصیتی کودک

کارگاه های مادر و کودک بزرگ ترین نقش را در رشد مهارت های شخصیتی کودک دارد. رشد مهارت های شخصیتی به چه معنا است؟ قطعا برای شما هم پیش آمده است در طول زندگی با افرادی مواجه شوید که او را از لحاظ شخصیتی فردی کامل بدانید. چه چیزی است که باعث تفاوت شخصیتی انسان ها با یکدیگر می شود؟

شخصیت هر فرد متشکل از احساسات و ویژگی های فردی به خصوصی نظیر اعتماد به نفس، قدرت حل مسئله، قوه تخیل و… می باشد. بسیاری از عوامل و فاکتورهای شخصیتی بر بهبود شخصیت افراد تاثیر گذار است.

پیشتر به این موضوع اشاره شد کارگاه مادر و کودک مهم ترین نقش را در شکل گیری و بهبود سطح اعتماد به نفس کودکان دارد و بهبود و ارتقاء اعتماد به نفس کودک را از روش های علمی و روانشناختی مختلف نظیر آشنایی کودک با مهارت ها و توانایی های او محقق می سازد.

این کارگاه با راهکارهای علمی متناسب با سن کودکان کمک به افزایش اعتماد به نفس، قدرت حل مسئله و پرورش قوه تخیل در کودک خواهد داشت.

کارگاه مادر و کودک بهترین جایگزین برای سرگرمی کودکان

امروزه دنیای دیجیتال قوت بسیار زیادی یافته است و تمام افراد را درگیر خود کرده است و این موضوع باعث به وجود آمدن مشکلات بسیاری شده است.

مخصوصا این مورد برای کودکان بسیار عمیق تر و حتی خطرناک تر است. دنیای دیجیتال آنچنان زرق و برقی است که کودکان را مجذوب خود می کند و این بزرگ ترین عامل خشونت، بی تحرکی، ضعف جسمانی کودکان است.

بهترین راه برای زندگی سلامت دور کردن کودکان از دنیای دیجیتال است. اما آیا می توان به راحتی همین جمله کودکان را از دنیای دیجیتال دور ساخت؟ قطعا اوضاع به همین سادگی نیست. بهترین راه برای دور ساختن کودکان از دنیای دیجیتال جایگزین کردن سرگرمی های دیگر است.

کارگاه مادر و کودک یکی از بهترین جایگزین ها برای کودکان می باشد که نه تنها یک سرگرمی است بلکه در این سرگرمی آموزش های اساسی نیز وجود دارد و نه تنها هیچ آسیبی به کودک شما وارد نمی شود بلکه نکات اخلاقی و رفتاری مثبتی نیز به او افزوده خواهد شد.

تعامل کودک

همانطور که در مورد اول به این موضوع اشاره شد کودکان در کارگاه مادر و کودک در ارتباط با کودکان هم سن و سالان خود خواهند بود. این یکی از مهم ترین دستاوردهای کارگاه مادر و کودک است زیرا امروزه اغلب خانواده ها تک فرزند هستند و این امر باعث بروز مشکلات بسیاری شده است.

یکی از مهم ترین مشکلات تنهایی کودک در دوران ابتدایی است و این امر نیز عواقب متعددی دارد که مهم ترین آن عدم ارتباط صحیح کودکن با یکدیگر خواهد بود. کارگاه مادر و کودک این امکان را برای کودکان فراهم می سازد که در محیطی سالم و پویا با هم سن و سالان خود در ارتباط بوده و تحت آموزش های صورت گرفته ارتباط صحیح کودکان با یکدیگر را برای آنها فراهم سازد.

بهبود وضعیت اجتماعی مادران

بهبود وضعیت اجتماعی مادران؟ با خواندن این جمله کوتاه قطعا هزاران سوال در ذهن شما خوانندگان به وجود می آید. مگر کارگاه مادر و کودک مختص رشد صحیح کودک نیست؟ چرا از جمله دستاوردهای مثبت آن به بهبود وضعیت اجتماعی مادران اشاره شد؟

این نکته را فراموش نکنید مادران مهم ترین نقش را در پرورش و رشد کودکان دارند. اگر هر تغییری قرار است در کودکان اتفاق افتد قطعا قبل از آن باید مادران دارای وضعیت اجتماعی عالی و سلامتی روانی کامل داشته باشند.

پس نمیتوان توقع پرورش کودکی سالم از مادری را داشته باشیم که خود به شخصه در زیر آواری از مشکلات اجتماعی است. در درجه اول مادران باید بر مشکلات روانشناختی خود غلبه کنند و این امر میسر نمی شود جز با صحبت کردن با فردی که از لحاظ علمی می تواند راهکارهایی متناسب با مشکلات مختلف ارائه دهد.

کارگاه های مادر و کودک تمرکز بسیار زیادی بر مشکلات مادران دارد و به صورت کاملا تخصصی برای رفع مشکلات اجتماعی آنها تدابیری اندیشیده خواهد شد و از این طریق باعث پرورش کودکی سالم خواند شد.

متد آموزشی کارگاه های مادر و کودک در باغ آینه

کارگاه مادر و کودک با چه روش هایی این اهداف را محقق می سازد؟

سوالی که اغلب والدین از ما دارند. کارگاه مادر و کودک باغ آینه چطور می تواند این دستاوردها را برای کودکان داشته باشد؟ هنگامی که  نام کلاس های کودک به میان می آید تمام والدین با نگرانی جویای متد آموزشی می شوند. البته این نگرانی کاملا منطقی است و تمامی والدین نگران پرورش و آموزش کودک دلبند خود هستند.

متاسفانه مهد کودک ها و کلاس های آموزشی که تا مدت ها پیش در جامعه وجود داشت با ه کارگیری روش های آموزشی و پرورشی کودکان آثار مخربی را برای طیف وسیعی از کودکان داشت که همین امر موجب نگرانی والدین از حضور فرزندشان در کلاس های آموزشی مختلف شد.

همانطور که در سراسر این متن بارها به این موضوع اشاره کردیم کارگاه مادر و کودک با مطالعه و تحقیقات گسترده به وجود آمد و تمامی مشکلات آموزشی متدهای قدیمی مورد بررسی دقیق قرار گرفت و برای رفع تمامی این مشکلات تدابیر مختلفی اندیشیده شد و نهایتا کارگاه مادر و کودک روی کار آمد و امروزه در سراسر کشور این کارگاه مادر و کودک معرف حضور افراد جامعه است.

کارگاه مادر و کودک با بررسی های مختلفی که بر متد آموزشی قدیم داشت به این نکته پی برد مغز کودک آماده پذیرش آموزش های سنگین در محیط آموزشی نادرست نیست.

روانشناسان بر این عقیده هستند که مغز کودک تها با بازی های کودکانه می تواند مطالب آموزشی مختلف را بپذیرد. دقیقا با اندکی تفکر به این موضوع پی خواهید برد. هر کودکی در سنین ابتدایی خود تنها به بازی و سرگرمی های مختلف می اندیشد. از زمان گشودن چشم ها تا زمانی که به خواب فرو رود تنها به دنیال بازی و سرگرمی است و باید پذیرفت این مرحله زندگی تنها برای آزادی، بازی و سرگرمی کودک اختصاص داده شده است. به همین جهت اگر قرار است آموزشی صورت گیرد باید منطبق با آنالیز ذهنی کودک باشد.

به این معنا که تمام آموزش های کودکان باید به دور از اصول آموزشی سخت گیرانه باشد و برعکس تنها باید منطبق با بازی های جذاب و کودکانه باشد.

اگر کودک تحت آموزش های سخت گیرانه قرار گیرد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ پاسخ این سوال بسیار آسان است. در این صورت نه تنها نتیجه مطلوب را از کلاس های آموزشی اخذ نخواهید کرد بلکه نتیجه ای عکس دریافت می کنید و کودک به شدت از محیط های آموزشی هراس خواهد داشت زیرا این محیط ها تمام آزادی های او را از بین برده و به هیچ عنوان با آنالیز مغز او در این سن تناسب ندارد.

بالعکس اگر متد جدید آموزشی یا همان آموزش همراه با بازی، شعر و موسیقی انجام شود نتیجه به چه صورت خواهد بود؟ با آموزش های کارگاه مادر و کودک که کاملا منطبق با اصول و متد آموزشی روز بوده و تمام آموزش های آن در قالب بازی، شعر و موسیقی است کودک به هیچ عنوان متوجه آموزش نخواهد شد و به صورت ناخودآگاه در چرخه آموزشی قرار می گیرد و در عین حال این آموزش را به هیچ عنوان متضاد با بازی های خود نمی داند بلکه بالعکس بازی های جدیدی را کشف کرده و از این جهت خشنود خواهد بود.

هدف از برگزاری کارگاه مادر و کودک در باغ آینه

1- کمک به پرورش خلاقیت کودک در سطوح مختلف

2- پرورش اعتماد به نفس و ایجاد احساس امنیت عاطفی

3- توسعه دادن رشد کلامی و زبانی کودک.

4-ایجاد هماهنگی بین ماهیچه و حرکات و همچنین بهبود مهارت های حرکتی پایه.

5-یادگیری عادات خوب شخصی و بهداشتی در کودک.

6- کمک کردن به تحریک کنجکاوی در کودک و تحریک حواس پنج گانه.

7- انجام بازی های هدفمند به صورت فردی و گروهی.

8- بهبود مهارت های اجتماعی در کودک.

9- رشد دادن ارزش های اساسی همدردی، شکیبایی، یاری و مهربانی در کودک.

11- به کار بردن روش های افزایش تمرکز در کودک.

کارگاه مادر و کودک در باغ آینه

کارگاه مادر و کودک در باغ آینه

کارگاه مادر و کودک باغ آینه با هدف رشد و پرورش کودکان در رده سنی زیر دو سال تا پنج سال طراحی و برگزار می شود. در این کارگاه ها مادران به همراه فرزندان خود شرکت می کنند. هدف اصلی از برگزاری این کارگاه ها چگونگی تقویت شوق یادگیری، ارتقا مهارت های ادراکی و اجتماعی، ترویج تفکر خلاق و افزایش اعتماد به نفس می باشد.

کلاس های کارگاه مادر و کودک باغ آینه طی هشت جلسه در ماه دایر بوده و محوریت اصلی این کلاس ها بر پایه بازی، سرگرمی، ساخت کاردستی و نقاشی کردن می باشد. این جلسات با حضور مادران و کودکان انجام شده و فعالیت ها به صورت جمعی بین مادران و کودکانشان تقسیم می شود. کلاس های کودک باغ آینه زیر نظر مربی های آموزش دیده کودک و روانشناسان مجرب در حوزه کار با کودک برگزار می شود. علاقه مندانی که مایل به ثبت نام در کلاس های کودک مجموعه باغ آینه هستند می توانند با موسسه تماس بگیرند.

فواید کارگاه مادر و کودک چیست ؟

کارگاه مادر و کودک یک فعالیت جمعی می باشد که در آن فرآیند یادگیری به واسطه انجام حرکات، بازی و سرگرمی ها صورت می گیرد. کودک در این کلاس یاد می گیرد تا چگونه محیط اطراف خود را بهتر شناخته و آن ها را درک نماید. کلاس های مادر و کودک به پرورش استعدادهای کودک در زمینه های مختلف و همچنین تقویت جنبه اجتماعی کودک کمک می نماید.

 

ویژگی های کارگاه مادر و کودک باغ آینه :

  • فضای مناسب کودک
  • مربی با تجربه
  • بازی های گروهی
  • محتوای تربیتی

فعالیت های کارگاه مادر و کودک باغ آینه:

  • انجام بازی های هدایت شده و هدف دار برای آموزش برخی مهارت های مناسب با سن کودک
  • تقویت کردن حواس پنج گانه در کودک و تحریک کردن حواس نهان در آن ها.
  • تحریک قدرت شنیداری و حواس در کودکان با کمک موسیقی و ریتم های آن
  • تقویت ماهیچه ها با کمک انجام برخی مهارت های حرکتی جذاب برای کودک.
  • کشیدن نقاشی با سوژه های مختلف و درست کردن کاردستی با کمک والدین و مربی.
  • و در نهایت خواندن داستان و شعر برای کودکان.
سبد خرید